Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

24 Ekim-30 Ekim Haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Terazi burcu enerjileriyle başlıyoruz. Eş, ortak ve ikili ilişkiler ön planda olacak. Sosyalleşmek isteyeceğimiz bir günün enerjisinde olacağız. Bu hafta Akrep burcunda bir Güneş tutulmamız gerçekleşecek. Dilerseniz haftanın en önemli konusu olan Akrep burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmasına geçelim…

25 Ekim Salı günü Akrep burcunun 2 derecesinde Güneş Tutulması meydana gelecek. Güneş tutulmaları aslında yeniaylardır. Tutulma şekilde olduğu zaman bir yeniayın etkisinden çok daha fazla etkili olur. Etkisi 6 ay ila 1 yıl kadar süren, hayatlarımızda kadersel olayları tetikleyen konuları açığa çıkararak yeni başlangıçlara vesile olurlar.

Güney bendinde gerçekleşen tutulma temeli geçmişe dayanan, eskimiş, çürümüş, ölmüş, miadını yitirmiş, belki bir bağımlılıktan kurtulmaya, belki de bir karma temizliğine sebep olacak yeni başlangıçlara vesile olacaktır.

Akrep burcunda olduğu için işin içinde maddi manevi krizleri, ölüm, illa fiziksel bir ölüm değildir, duyguların ölmesi de bir ölüm olmakla beraber, derinlemesine nüfuz edecek, derin izler bırakacak ve tabularınızı size yıktıracak, yeniden doğmanıza ve dönüşmenize neden olacaktır. 5/11 ve 3/9 akslarını tetikleyecek olan bu tutulma kişisel ve toplumsal kimliğimizi, yakın çevre ilişkilerimizi, ufkumuzu hayata bakış açımızı değiştirip dönüştürürken, hak ve adalet terazisinden geçirerek değer verme, değer ölçme bakış açımızı, ufkumuzu değiştirecektir.

Yükselende Plüto ile şans noktasının kavuşumda olması yaşadığımız deneyimlerin bizi dönüştürürken diğer taraftan da olgunlaştırdığını, güçlendirdiğini ve bunun kişiliğimiz üzerinde ne kadar büyük ve dönüştürücü bir şans etkisi yarattığını göstermektedir.

Tutulmanın yöneticisi Mars’ın tutulmaya yaptığı 150’lilik açı krizi nasıl yöneteceğini bilememeyi, fakat ikinci yönetici gezegeni Plüto’nun element dostluğuyla destek vermesiyle konsantre olduğumuzda, duruma fokuslandığımızda başaracak gücümüzün yerinde olduğunu gösteriyor. Kuzey Ay Düğümünün 4.evde ve Uranüs’le kavuşumda olması evimiz, ailemiz, yuvamız, ev hayatımız, annemiz, yaşadığımız yerle ilgili ani değişimler anlamına gelmektedir.

Akrep burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (24-30 Ekim Haftası)

8.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması manevi ya da maddi krizleri, kredi borçlar gibi finansal konularınızı tetikleyebilir. Yakın çevre, ikili ilişkiler, eş ya da ortaklardan kaynaklanan maddi sorunların patlama noktasına gelmesi, derin ve tutkulu bir aşk ilişkisinin gündeme gelmesi söz konusu olabilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (24-30 Ekim Haftası)

7.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması eş, ortak ve ikili ilişkilerle ilgili konuları gündeme getirebilir. Eşiniz ya da ortağınızla ilgili bilinmeyen konular gündeme gelebilir. Yeni iş ortaklıkları kurarak iş hayatınızdaki krizleri çözmek ve yeni bir düzene geçmek için atılımlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (24-30 Ekim Haftası)

6.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması günlük rutin hayatınız, beden sağlığınız ve çalışma koşullarınızı gündeme getirebilir. İş hayatınıza yönelik yatırımlarda bulunarak günlük rutin iş düzeninizi oluşturmak adına yeni bir iş düzeni geliştirmek için atılımlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (24-30 Ekim Haftası)

5.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması aşk, çocuklar, yaratıcılıklar, yatırımlar konularını gündeminize taşıyabilir. Bir aşk konusunu yürütmekte zorlanıyor alabilir, çocuğunuzla ilgili bir takım konular kontrolünüz dışında sizi aşan boyutlara varıyor olabilir, kariyer hayatınızda sizi zorlayan durumlar kriz yaratıyor olabilir. Belki bu konularda kalıcı ve sağlam çözümler üretmek için atılımlarda bulunabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (24-30 Ekim Haftası)

4.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması eviniz, aileniz, yaşadığınız yer, atalarınız, köklerinizle aile bağlarınızla ilgili bakış açınızın, hayat felsefenizin değişmesiyle beraber gelişen yer değişimleri söz konusu olabilir. Hayat felsefenizin değişimi ilişkilere olan bakış açınızı, ya da ilişkileri yönetme biçiminizi değişime uğratmış olabilir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (24-30 Ekim Haftası)

3.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileri, sözleşme anlaşmalar gibi konuları gündeminize taşıyabilir. Ortaklaşa yapılan iş anlaşmaları sözleşmeleri açısından işin içinden çıkmadığınız belki tam anlamda hak ve adaletin çalışmadığını düşünebilir, zihnen kendinizi fazla yorabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (24-30 Ekim Haftası)

2.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması öz değer duygunuzu ve maddi konularınızı gündeminize taşıyabilir. Eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde hal etmiş olduğunuzu değeri görüp görmediğinize kafanızı yorabilirsiniz. Yeni ilişkiler yani maddi kazanç yolları ile karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (24-30 Ekim Haftası)

1.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması kişiliğiniz karakteriniz üzerinde etkili olacaktır. Odak noktanızı kendinize çevireceğiniz, hayat düzeniniz, sağlığınız ve iş hayatınıza yönelik yeni adımlar atmak isteyeceksiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (24-30 Ekim Haftası)

12.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması kontrolünüz dışında gelişen olaylar, bilinçaltı dünyanız, hastane hapishane gibi kapalı alanlar gündeminize taşınabilir. Beklenmedik aşk ya da çocuk konularında yeni gündemleriniz olabilir. İş hayatınıza yönelik sağlam kalan dostlarınızdan destekler görebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (24-30 Ekim Haftası)

11.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması sosyal çevreniz, hayalleriniz, hedefleriniz gündeminize taşınabilir. Aile hayatınız, günlü rutinleriniz, iş koşullarınızla ilgili sorunlar sizi zorlayabilir. Kariyer hayatınıza yönelik sağlam işler yapabilmeniz için yeni yollar yeni adımlar atabileceksiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (24-30 Ekim Haftası)

10.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması iş, kariyer ve meslek hayatınızı gündeminize taşıyabilir. Yakın çevre ilişkilerinizde zorlanmalar yaşıyor ya da iletişimsel sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Laflara sözlere kulak asmak yerine işinize bakmak yerinde olacaktır.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (24-30 Ekim Haftası)

9.evinizde geçekleşecek olan Güneş tutulması yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak, yeni başlangıçlar yapmak istiyor olabilirsiniz. Yurtdışı eğitim, seyahat ya da ticaret gibi bir takım yeni oluşumlar içerisinde bulunmak istiyor olabilirsiniz. Maddi kaynaklarınıza iyi bir şekilde odaklanıp, doğru adımlar atmak konusunda temkinli olmalısınız.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları