Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

25 Temmuz-31 Temmuz Haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay İkizler burcu enerjileriyle başlıyoruz. Meraklı, hareketli, iletişimde olmak, bilgi toplamak peşinde koşacağımız bir hafta başlangıcı yapıyoruz. Ay’ın balsamik evresinde olduğu son günlerde bitmesini beklediğimiz, kapanış vereceğimiz işlerin izini sürecek ve Perşembe günü gerçekleşecek olan Aslan yeniayıyla bu hafta sonuna doğru hayatımızda biraz da olsa ilerleme elde ederek bir adım yol kat edebileceğiz.

26 Temmuz Salı günü Ay Jüpiter karesi duygusal ve ailevi konularda kendimizi huzursuz ve endişeli hissedebilir, aşırıya kaçan davranışlarda bulunabilir, ya da müsriflik yaparak kontrolsüz tepkiler verebiliriz.

26 Temmuz Salı günü Merkür Mars karesi iletişim kurarken fazla üstten konuşabilir, fazla kibirli olabilir, karşımızdakini rakip gibi görebilir ve onu alt etmeye çalışarak gereksiz yere münakaşalara girebiliriz. Merkür Mars karesine bir iki güne Uranüs’de eşlik edecek ve etkisini birkaç gün hissedeceğimiz ani haberler, ani patlak veren egosal çatışmalar şeklinde gözlemleyebiliriz.

28 Temmuz Perşembe günü Aslan burcunun 5 derecesinde bir yeniay gerçekleşecek. 6.ve 5.evlerde etkisini hissettirecek olan bu yeniayla günlük rutin hayat düzenimizde, çalışma koşullarımızda, genel sağlık konularımızda, eş, ortak ve ikili ilişkilerimiz üzerinde yenilikler, yeni başlangıçlar, ya da daha önceden atılan tohumları bir adım ileriye taşımak için harekete geçecek ve ilerleme kat edeceğiz. Yükselende Kova burcu yeniliği, aydınlanmayı, sıradışı yöntemler geliştirmeyi, bireyselliği, özgürlüğü vurgularken yöneticisi Satürn’ün retro pozisyonda ve ASC ile kavuşumda olması ve yeniaya karşıdan bakıyor olması, artık bazı şeylerin kaçınılmaz bir şekilde gerçekleşeceğini gözlemleyeceğiz. 4 ana aksı sabitlerle çevreleyen Aslan yeniayında Merkür Satürn karşıtlık yaparken Ay Düğümleriyle kavuşumda olan Uranüs’ün de yeniayı karelemesi grand cross görünümünü gerçekleştirerek, üstten üstten konuşmalar, egosal çatışmalar, öfkeli cümleler, ağzından çıkanı kulağın duymadığı kelimelerin yükseklerde uçuştuğu burnundan kıl aldırmayan durumlar…

Tüm bunlar 1-4-7-10 akslarını harekete geçirecektir. Boğa-Aslan-Akrep-Kova burçlarının sabitliğini, direngenliğini kırdıracak ve sabit burçlarda gezegenleri olanları ego diliyle harekete geçirebilir. Diğer taraftan ise yeniaya üçgen açı desteği veren Jüpiter ise, karşımıza yeni fırsatları çıkaracak ve yeni başlangıçlara doğru ilerleyecek olumlu konuşma ve görüşmeler yapmamıza olanak sağlayacaktır. Biraz dilimize sahip çıkmak, sağduyumuzu kaybetmeden iletişimde olmakta fayda olacaktır.

31 Temmuz Pazar günü Güneş Jüpiter üçgen açısıyla isteklerimizi gerçekleştirmek adına önümüze harika fırsatlar çıkabilir. Yeni organizasyonlar içerisinde bulunabilir, yönetme becerilerimizi kullanarak kendimizi ortaya çıkabilir, yeni fırsatlar elde edebiliriz.

31 Temmuz Pazar günü Venüs Mars sekstil açısıyla aniden gelişen bir aşkın içinde kendini bulmak, ya da maddi kaynak yaratma fırsatı ile karşıya kalmak mümkün olabilir.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, şimdi gelelim Aslan yeniayının yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 5.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıyla yeni bir aşk ya da varolan bir ilişkiyi bir adım ileriye taşıyabilir, çocuk ya da torun sahibi olabilir, yatırım yapabilir, yaratıcılığınızı sahne önüne taşıyabilirsiniz. Harcamalar dengesinde hareketlenmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 4.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıyla ev hayatınızda önemli değişimler yaşayabilir, yer değiştirebilir, ev alabilir, ev satabilirsiniz. 4 ana aksınızı da tetikleyen bir yeniay olacağı için her türlü ikili ilişkiler ve iş hayatınıza yönelik alanlarda hareketlenmeler söz konusu olabilir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 3.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıylayeni eğitimler alabilir ya da eğitim verebilir, araba alım satımı yapabilir, yakın çevrenizle yeni işler sözleşmeler yapabilirsiniz. İş yaparken yasalara kurallara etik değerlere göre hareket etmek sizin için önem arz edecektir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 2.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıyla özdeğerinizin yükseleceği, iş, kariyer hayatınızda kendinizi bir adım ileriye taşıyabileceğiniz durumlar söz konusu olabilir. Sosyal çevrenizde içinde bulunduğunuz sosyal gruplarda ani gelişmeler gözlemleyebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 1.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıyla seyahate çıkabilir, ufkunuzu geliştirecek yeni bir eğitime başlayabilir, farklı kültürlerle kaynaşabileceğiniz farklı ortamlarda bulunabilirsiniz. İlişkiler alanınızda zorlanacağınız bir hafta olabilir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 12.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıylakendi içinize yönelebilir, önemli bir destek yardım projesiyle insanların karşısına çıkmaya hazırlanıyor olabilirsiniz. Ya da haberiniz olmayan bazı konulardan haberdar olabilirsiniz. İletişim ve haberleşmede ani gelişmeler ani haberler alabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 11.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıyla sosyal çevrenizde yeni insanlarla tanışabilir, yeni sosyal gruplar içerisinde bulunarak sosyalleştiğiniz bir dönem olacak. Yeni bir ilişki gündeminize gelebilir. Ani gelişen durumlardan kaynaklı harcamalar dengesinde zorlanmamak için dikkatli olmanızda fayda olacaktır.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 10.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıyla iş, kariyer ve meslek hayatında yeni gelişmeler, yeni bir statü elde etmek söz konusu. Zor giden krizli bir ilişki içindeyseniz zorlandığınız bir dönemden geçiyor olabilir, ilişkisi olmayan yükselen akrepler ise yeni bir ilişkiye başlayabilirler.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 9.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıyla yeni seyahatlere çıkabilir, yeni yerler görmek isteyebilir, yeni eğitimlere başlayabilir, ticari faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Çalışma hayatında, genel sağlığınızla ilgili ani gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 8.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıyla gelir gider harcama dengesinde yenilikler, çocuklar, yatırımlarla ilgili alanlarda ani gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 7.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıylailişkisi olmayan yükselen kovaların hayatlarına yeni bir ilişki ya da ortaklık girebilir. İlişkisi olan yükselen kovalar ile ilişkilerinde iletişim sorunları yaşayabilirler.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (25-31 Temmuz Haftası)

28 Temmuz Perşembe günü 6.evinizde gerçekleşecek olan Aslan yeniayıylayeni bir iş kolunda çalışarak hizmet sektörüne girebilirsiniz, ya da kendinizi adayarak yapabileceğinize inandığınız, kendinizi işe yarar hissedebileceğiniz yeni bir işe başlangıç yapabilirsiniz. Sağlığınıza yönelik konularda yenilikler yaşayabilirsiniz. Yakın çevre ilişkilerinizde bazı aksaklıklar anlaşmada problemler gözlemlenebilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları