26 Eylül-2 Ekim Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

26 Eylül-2 Ekim Haftası burç yorumları...


Haftaya Terazi burcunun 2 derecesinde gerçekleşecek olan bir yeniayla başlıyoruz. 4.evde gerçekleşen yeniay evlilik, ortaklık ve ikili ilişkilere yeni bir düzen getirileceğini gösteriyor. Yengeç burcunun yükseldiği yöneticisi Ay’ın yeniay enerjisiyle 4.ev girişinde yerleşmesi, öncü evlerde öncü burçların yerleşmesi gereği, yeniayın yöneticisi Venüs’ün Başak burcunda 3.evde ve retro Merkür’lekavuşumda olması eskiye ait yeni kararlar alarak hayatta ilerlemek için eski konularda yeni kararlar almak isteyeceğimizi gösteriyor. “Eski Yeni” desek tam yerinde olur sanırım. Yükselende Yengeç burcunun olması aile olmayı, yuva temalarını, kendini bir aileye, yuvaya, ilişkiye ya da aile gibi görülen bir yere ait olma duygusuna olan ihtiyacıvurgularken, hem yükselen hem yeniay yöneticisi Venüs’ün Başak burcunda retrodaki Merkür tarafından yönetilmesi ve kavuşum enerjisinde olmasıyla, şöyle bir zamanda yolculuk yapıp kimin bize emek verip vermediğine bakacağız. Özellikle de yakın çevremizden olan kişilere. Plüton’un Retro Merkür ve Venüs’e yapmış olduğu üçgen açı desteğiyle eski ilişkilerin tekrar gündeme gelmesinden bahsedebiliriz.

Jüpiter’in yeniaya yaptığı karşıtlık ise ilişki ve ortaklıklarda eskiden beri süregelen konularda, ya da eski bir mevzunun yeniden ortaya çıkması durumunda konuya karşı duygularınızın coşmasıyla karşınızdaki kişiye aşırı derecede iyimser ya da kötümser yönde yaklaşabilirsiniz. Tabi burada Neptün Mars karesi ve Neptün’ün yeniaya olan karşıtlığı eyleme geçme konusunda eski ama yeniden gündeme gelen bir ilişki ya da ortaklığa karşı nasıl yaklaşmak gerektiği konusunda kafa karışıklığı verebilir.Diğer taraftan Satürn Mars üçgen açı desteği ise sağlam ve kalıcı bir ilişki ya da otaklık da olabileceğini gösterirken, Plüton’un da yeniay yöneticisine yaptığı üçgen açı desteği ile bu ilişki ya da ortaklıkların çok güçlü olacağını göstermektedir. Kuzey Ay Düğümünün bizi götürdüğü yere bakarsak 11.evde Uranüs’le kavuşum enerjisindeyken Plüton ve kavuşumda olan Venüs Merkür’le doğal toprak üçgeni yaptığını görüyoruz. Retroların enerjisiyle kimimizin karşısına Satürn ödülü olarak gelen, kimimizin geçmişte kavuşamadığı bir aşka ulaşacağı, kimimizin geçmişte değerlendiremediği bir ilişki ya da iş ortaklığı fırsatının, ani ve köklü bir şekilde ortaya çıkmasıyla hayatlarımızda yeni bir düzene doğru ilerleyeceğimizi göstermektedir.

28 Eylül Çarşamba günü Mars Satürn üçgen açısıyla, ilişkilerinizdeki sorunları çözmek ve yapılandırmak adına ilişkinizde birbirinize ne kadar emek verip vermediğinizi iyice ölçüp tartıp buna göre ilişkinizi bir adım ileriye taşımak için sağlam adımlar atma yolunda kararlar alabilirsiniz. Eski bir ilişkiyi yeniden gözden geçirip aslında sizin için gerçekten emek verdiğini kanaat ettiyseniz, ilişkinize yeni bir düzenleme getirerek bir adım ileriye taşımak için kalıcı ve sağlam adımlar atmak isteyebilirsiniz. (Açı etkisini en az 4-5 gün hissettirecektir.)

29 Eylül Perşembe günü Ay Akrep burcunda ilerlerken Uranüs’ten de karşıtlık alacak. Karşıma çıkan ilişkilerde daha önce yaşadığım hayal kırıklıkları gibi mi, sonlanır acabaları? İle kafamda dolaşan sorularla cevaplara ulaşmak isterken, tabi ki Akrepteki Ay şüphelerinin peşinde iz sürmek isteyecektir.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, Terazi yeniayının yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayıyla yeni bir ilişki ya da ortaklık hayatınıza ani bir şekilde gelerek sizi köklü bir şekilde yeni bir hayat düzenine götürebilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayı iş hayatınızda bir yenilik, ya da aşk hayatınızda eski yeni, bir aşk, ve ya çocuk konusunda bir yenilikle ya da yeni bir yerleşim yerine taşınmakla yeni bir hayat düzenine geçebilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayı aşk hayatınızda, yatırım alanlarında bir yenilik, eş ya da ortaklardan yana avantajlar elde edebilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayı eskiyen evinizi yenileyebilir, yeni bir evliliğe adım atarak ev hayatınızda yeni bir düzene gidebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayı yakın çevrenizle olan haberleşmelerde yeni gelişmeler, mesela eski aşkların gündeme gelmesi, eski iş düzeni, eski rutinlerle ilgili yeni bir düzene girebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayı özdeğerinizi güçlendirecek, yeteneklerinizi ortaya çıkaracak, belki maddi kaynaklar yaratacak avantajlar elde edebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayıyla kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş bir ben olarak ortaya koyacak, karşınıza birçok ilişki fırsatları çıkabilir, ailenizden yana güçlü destekler aldığınızı görebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayı eski bir aşkı gündeminize taşıyabilir, ya da belki retrolardan sebep rüyalarınızı ziyaret edebilir, önemli sözleşme ve anlaşmalar yapabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayı geleceğe ait tüm eskiye dayalı umutlarınız hayalleriniz yeniden gündeminize alabilir, hayata dair neler isteyip istemediğinizle ilgili kendinize yeni bir gündem oluşturabilirsiniz. Meslek hayatınıza yönelik maddi konulardan yana desteklendiğinizi görebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayı iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik yeni düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Bunun için gerekli olan gücü kendinizden alarak yolunuza çok daha güçlü adımlarla devam edebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayı uzak yerler, seyahatler, manevi, akademik ya da hukuksal konularda eskiden kalma yeni haberler alabilirsiniz. Söylenenlere değil kendi iç sesinizi dinlemeniz belki de en yerinde karar olacaktır.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (26 Eylül-2 Ekim Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Terazi yeniayı ortak değerlerle, ortak kazanç ve kayıplarla, kaza ya da ameliyatlarla ilgili eski ama yeniden gündeme gelen konular olabilir. Geçmiş mali hesaplaşmalar belki hak edişler gündeminize gelebilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI