Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

27 Kasım-3 Aralık Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya İkizler burcunun 4 derecesinde gerçekleşecek olan oldukça sert bir Dolunayla başlıyoruz. İletişim, haberleşme, eğitim ve öğrenim hayatı, yakın çevre ilişkileri, kardeş, kuzen, komşular, reklam, sosyal medya, satış pazarlama, yolculuklar, trafik, ulaşım konularını ön plana çıkaracaktır İkizler burcunda olması dolayısıyla.

Dolunaya karşıtlık yapan Mars, Güneş’le birlikte Yay burcunda din, inanç, fikir, düşüncelerde fanatizmi yükselterek iletişimde gerilimin artmasına, fanatizmin tırmandırılmasına olanak sağlayacaktır. 4/10 ve 5/11 akslarında gerçekleşmesi iş, aile, aşk, çocuklar ve sosyal çevremizdeki cemiyetten olan ilişkilerdeki iletişimde savaş, mücadele, gerginlik muhtemel olacaktır. Satürn’ün 1.ve 2.ev konumuyla dolunaya yaptığı T kare bu gerginliğin yükünü kişilik ve özdeğer duygusu üzerinde hissettirecektir. Ayrıca Dolunay yöneticisi Merkür’ün Neptün’le olan karesini tek başına ele alırsak, ava giderken avlanmayasın desem yeridir, tabi bir de dolunayın bütün enerjileriyle birlikte değerlendirdiğimizde, iletişimde bulunurken konuşurken, fikir ya da düşünce beyan ederken fanatiklikten uzak durmak, doğru konuşmak, yanlış beyan vermemek, yalan konuşmamak, yanıltıcı, aldatıcı konuşmamak, fitne fesat sokmamak, asparagas konuşmalar haberlerde bulunmamak önemli olacak. Dolandırılmaya, kandırılmaya, suistimal edilmeye açık olmayı, sözleşme anlaşma yaparken sözün, lafın doğruluğu kontrol etmek gerekli olacaktır.

Yükselende Kovanın olması yeni bir adım, yeni bir başlangıç, yenilenmeye duyulan ya da özgürleşmeye duyulan ihtiyaçla şu sıralar vereceğiniz kararlarınızı iyice düşünüp, ölçüp biçmenizi tavsiye etmek isterim.

İletişimde lafımıza sözümüze, yolculuklarda arabanın her türlü aksanlarına, telefon, ya da teknolojik aletlerin arızalanmalarıyla ilgili konulara, o ne dedi, bu ne dedi gibi gerekli gereksiz konuşmalara, dedikodulara karışmamaya, dolunayın gerilimli enerjisini alıp da kendi üzerinize çekmemeye dikkat etmekte fayda olacaktır.

1 Aralık Cuma günü Merkür Oğlak burcuna geçiş yaparak, 13 Aralık Çarşamba gününe kadar Oğlak burcu seyahatini devam ettirecek. Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesiyle iletişim yönümüzü ve zihin meşguliyet alanımızı iş, kariyer ve meslek hayatımıza ve iş hayatımızla ilgili sorumluluklarımıza ve görevlerimize yönelteceğiz. Daha çok iş konuşup, daha çok sorumluluk üstleneceğiz. Eğitim ve ticaret hayatıyla ilgili konularını daha ciddiye almamız gerektiğini, kurallara uymamız gerektiğini, gereken disiplini göstermemiz gerektiğinin farkına varacağız. Uzak kaldığımız, ara verdiğimiz bir ders, eğitim programı, ya da ticari bir konuda sorumluluk üstlenebiliriz. Uzakta olan kardeş, kuzen, yakın çevre ilişkilerimizle iletişime geçmek isteyebiliriz.

Bu hafta gerçekleşecek olan ikizler dolunayından bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla yakın çevrenizle olan iletişim trafiğiniz hem hız kazanır hem de hareketlenir. Ama her duyduğunuz doğru olmayabilir, ya da size yanlış yansıtılmış olabilir. İletişimde çabuk sinirlenip hemen herkesin üstüne atlamaya çalışmamak gerekir. Sizin için sabırlı olmak normalde çok zordur ama şu sıralar daha sabırsız olmak sinirlerinizi çok fazla yıpratmanıza sebep olacaktır. Merkür’ün 10. evinizden geçişiyle iş, kariyer, meslek ve anneniz ve annenizle bağlantılı kişilere karşı daha disiplinli davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla yanlış yapılan harcama planlamaları sebebiyle bütçenizi ilgilendiren konularda gerginlikler yaşayabilirsiniz. Harcama planlamalarınızı tekrar gözden geçirmelisiniz. Merkür’ün 9. evinizden geçişiyle eğitim ya da seyahat planlamalarınızda daha disiplinli davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla eş, ortak, ya da ikili ilişkilerinizde yaptığınız sözleşme anlaşmalara dikkat etmelisiniz. Bir sözleşme anlaşma yapacaksanız en ince ayrıntısına kadar dikkatle ele alarak hareket etmelisiniz. Merkür’ün 8.evinizden geçişiyle mali konulardaki harcamalarınızda daha disiplinli davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla bilinçaltı dünyanızda günlük hayatınızdaki ve çalışma hayatınızdaki bazı gerginliklerin sizi psikolojik düzeyde kendi iç dünyanızda savaş ve mücadeleye götürdüğünü söyleyebiliriz. Merkür’ün 7.evinizden geçişiyle eş, ortak ya da ikili ilişkilerinizde daha disiplinli davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla aşk hayatınızla ya da çocuklarınızla ilgili konularda sinirsel gerginlikler sizi bu sıralar yorabilir. Merkür’ün 6. evinizden geçişiyle günlük hayatınızdaki ve çalışma hayatınızdaki kişilere karşı daha disiplinli davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla iş ve ev hayatınızdaki konularda zorlanabilir, gerginlikler yaşayabilirsiniz. Merkür’ün 5. evinizden geçişiyle sevdiğiniz kişiye ve çocuklarınıza karşı daha disiplinli davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla iletişimde olduğunuz, haberleştiğiniz, yakın çevrenizden olan kişilerle iletişim ve anlaşmakta zorluklar çekebilir, gerginlikler yaşayabilirsiniz. Merkür’ün 4.evinizden geçişiyle ev, aile, yuva, yaşadığınız yerdeki kişilere karşı daha disiplinli davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla mali konularda paranın giriş çıkışıyla ilgili konularda zihnen savaşmakla ilgili gerginlikler yaşayabilirsiniz. Merkür’ün 3.evinizden geçişiyle eğitim öğrenim, kardeş, kuzen, komşu, yakın çevrenizdeki kişilere karşı daha disiplinli davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla eş, ortak, ikili ilişkilerde sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz. Merkür’ün 2.evinizden geçişiyle cebinize giren paranın giriş ve çıkışıyla ilgili konulardaki harcamalarınızda daha disiplinli davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla günlük hayat düzeniniz ve çalışma hayatınızla ilgili konularda bilinçaltı dünyanızda içsel olarak sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz. Merkür’ün 1.evinizden geçişiyle etrafınızdaki kişilere karşı kişiliğinizi ve karakterinizi ortaya koyarken daha disiplinli davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla ilgili konularda gelecek ve ideallerinizle ilgili yaptığınız hayallerle ilgili gerginlikler yaşayabilirsiniz. Merkür’ün 12.evinizden geçişiyle fikir ve düşüncelerinizi paylaşırken daha kısıtlı davranmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (27 Kasım-3 Aralık Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayıyla ev ve iş hayatınızla ilgili hayat alanlarınızda gerginliklerin olduğu günler geçirebilirsiniz. Merkür’ün 11.evinizden geçişiyle sosyal çevrenizdeki arkadaş ve dostlarınızla fikir alışverişlerinizde daha kısıtlı bilgi paylaşımı yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları