Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

3 Ocak- 9 Ocak 2022 haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Oğlak burcunun iş, kariyer, meslek ve başarı odaklı enerjisiyle başlıyor olacağız. Akşam saatlerinde Ay’ın Plüton’la olan kavuşum açısıyla, finans ve ilişkiler ile ilgili konularda mevcut gündemde olan yetersizlik ve eksiklik duygusundan kaynaklanan baskılanmaları ifade ederken, diğer taraftan Güneş’in Uranüs ile olan destekleyici açısıyla da karanlığın ardından doğan güneşi de görebileceğimizi işaret etmektedir.

Pazartesi günü Ay Düğümlerinin tam apeksinde bulunan Jüpiter tam olarak bir tamamlanma sonlanma enerjisiyle hayatımızda bir şeyleri kapatırken yepyeni yollara da düşme vakti olduğunu bize gösterecektir.

Salı günü Ay Kova burcunda ilerlerken sabah saatlerinde Merkür ile kavuşum enerjisinde olacak. Böylelikle yepyeni fikir ve düşünceleri Ay’ın Satürn’e doğru yaklaşmasıyla yapılandırma yolunda ilerleyerek hayata geçirmek isteyebiliriz.

Çarşamba günü Venüs ile Neptün sekstil açısı hayallerimiz gerçekleştirmek için henüz tamamlanmamış görev ya da sorumluluklarımızı yerine getirmek için yeni yöntemler geliştirebiliriz.

Perşembe günü Ay Balık burcunda ilerlerken olaylara duygusal açıdan yaklaşmamıza sebep olurken, Jüpiter’le de kavuşum enerjisinde olacağı için bu durumu abartabileceğimizi gösterebilir.

Cuma günü Ay Neptün’le kavuşurken, Mars’la da kare açı bağlantısında olacağı için iyi niyetle yaklaştığımız konularda hayal kırıklığına uğrama olasılığına karşı dikkatli olmakta fayda olacağını öngörebiliriz.

Bu haftanın önemli geçişlerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim dün gerçekleşen oğlak burcundaki yeni aya…

Oğlak burcunun 12 derecesinde gerçekleşen yeniay, retrodaki Venüs ve Plüton’la kavuşurken yöneticisi Satürn 6.ve 7.ev yerleşiminde olması sebebiyle aşk, sevgi, mutluluk, ilişkiler ve çalışma koşullarımız ile ilgili konularda eksiklerimize yönelmemizi, görevlerimizi yerine getirmemiz gerektiğinin bilincine varmayı, genel sağlığımız açısından da tüm toplumda sorumlulukların yerine getirilmesi zorunluluğuna işaret etmektedir. Yeniayda Aslan burcunun yükselmesi ve yöneticisi olan Güneş’in yani yaşam enerjimizin yaşam kaynağımızın göstergesi olan Güneş’in hem kendi evinde hem de sağlık evinde olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Yaşamın kaynağı Satürn tarafından yönetilirken zamanında disiplinsizce günlük hayatınıza devam ettiğiniz için şimdi bu engellerle karşılaşıyorsunuz diyor aslında bize…

Günlük rutin hayatımıza ve çalışma koşullarımıza engellerin ve kısıtlamaların gelmesi çok doğal bir şekilde beklenen bir sonuç olacaktır.

Yeniaya Uranüs’ün vermiş olduğu üçgen açı desteği ile beklenmedik yepyeni fikir ve düşüncelerle sıra dışı yöntemlerle ufkumuzu geliştirecek, iş ve kariyer hayatlarımıza çözümler getirebileceğimizi göstermektedir.

Ayrıca yeni yılın ilk günlerinde burç değiştirecek olan Ay Düğümleri Boğa ve Akrep akslarına geçiş yaparak hayatlarımızın en önemli ana konusunu belirlemiş olacak. Ay Düğümlerinin bulunduğu burçlar genel olarak hayat enerjimizin daha çok hangi alanında yoğunlaştığını gösterir.

Boğa-Akrep aksı madde ve manayı ifade eder. Somut ve soyut, sahip olmak ve bırakmak, yemek ve çıkarmak ile ilişkilendirilmiştir. Ana temada dünyevi alemde maddenin insanı manaya ulaştıran bir araç olduğunu, dünyada her şeyin gelip geçici olduğunu, hayatta hiç bir şeyin sabit olmadığını bize gösterdiğini göreceğimiz 18 aylık bir dönemi işaret etmektedir. Haritalarımızın Boğa-Akrep evleri hangi evlerde konumlanmış ise o ev konularını ifade eden temalar için savaştıkça kaybettiğimizi, aynı yöntemlerle savaşmaya devam etmek yerine daha çok sahip çıkma yöntemlerimizi değiştirmemiz gerektiğini öğreneceğiz. Kova çağına giderken artık o eski yöntemlerle ekonomiyi, gıda ve tarım sektörünü yönetemeyeceğimizi ve hayatımıza eski tortulaşmış yöntemlerle devam ederek ilerleyemeyeceğimizi sistemin bize öğrettiğine şahit olacağız. En büyük gelişimin geri dönüşümle gerçekleşeceğini öngörmekteyim. Zira boğa burcu ile boğazımızdan geçenleri, akrep burcu ile çıkarmaktayız. Doğal olarak bu durum tamamen geri dönüşümü bize işaret etmektedir.

Evet şimdi gelelim Oğlak burcunda gerçekleşen yeniayın ve 2022’de burç değiştiren Ay Düğümlerinin yükselen burçlar üzerindeki etkilerine…

Koç ve Yükselen Koç Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 10.evinizde gerçekleşiyor. İş, kariyer, meslek hayatınız ve toplum önündeki saygınlığınız ile ilgili alanlarda yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 2/8 aksınız üzerinde etkili olacak. Para kazanma yöntemleriniz ve başkalarının kaynaklarını yönetmek ile ilgili konularda önemli gelişmelerle kendi kaynakalarınızı yaratmayı öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 9.evinizde gerçekleşiyor. Akademik kariyer ve yurt dışı bağlantılı konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 1/7 aksınız üzerinde etkili olacak. Her türlü kurmuş olduğunuz ikili ilişkiler ve ortaklı işleri ifade eden konularda daha çok kendinize yöneleceğiniz ve kendi hayallerinize odaklanarak hareket etmeyi öğreneceğiniz bir yıl olacak.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 8.evinizde gerçekleşiyor. Ortak değerler, başkalarının kaynakları, okült bilgiler ile ilgili konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 6/12 aksınız üzerinde etkili olacak. Bilinçaltı, mistik ve psişik konular, izole olmayı, kendinle kalmayı, içe yönelmeyi öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 7.evinizde gerçekleşiyor. Eş, ortak, ortaklı yapılan işler, ikili ilişkiler ile ilgili konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 5/11 aksınız üzerinde etkili olacak. Sosyal çevre, gelecek için arzu ve dilekleriniz, vakıf dernek gibi sosyal topluluklar içerisinde bulunmayı öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 6.evinizde gerçekleşiyor. Günlük rutin hayatınız, genel sağlığınız, çalışma koşullarınız, evcil hayvanlar ile ilgili konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 4/10 aksınız üzerinde etkili olacak. İş, kariyer ve meslek hayatında, toplum önünde görünür olmayı öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 5.evinizde gerçekleşiyor. Aşk, çocuklar, yaratıcı yetenekleriniz ve hobileriniz, yatırımlar ile ilgili konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 3/9 aksınız üzerinde etkili olacak. Akademik kariyer, yurt dışı bağlantılı seyahatler ve ticari faaliyetler, deniz aşırı yolculuklar, ruhsal ve maneviyat ile ufkunuzu geliştirmeyi, dünya görüşünüzü yükseltmeyi öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 4.evinizde gerçekleşiyor. Ev, aile, yuva, ev hayatınız, yaşadığınız yer, aile büyükleri ile ilgili konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 2/8 aksınız üzerinde etkili olacak. Ortak değerler, başkalarının kaynakları, cinsellik, ölüm ve ölüm ötesi okült konularla ilgilenmeyi, derinleşmeyi öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 3.evinizde gerçekleşiyor. Eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileri, kendinizi yazılı ya da sözlü ifade ettiğiniz konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 1/7 aksınız üzerinde etkili olacak. Eş, ortak, ortaklı yapılan işler, her türlü ikili ilişkilerde daha çok karşı tarafa yönelmeyi öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 6.evinizde gerçekleşiyor. Maddi kaynaklarınız ve yetenekleriniz, öz değer duygunuz ve bedeniniz ile ilgili konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 6/12 aksınız üzerinde etkili olacak. Günlük rutin hayatınız, çalışma koşullarınız, genel sağlığınız belki beden sağlığınıza, hizmet etmeye, evcil hayvanlara yönelmeyi öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 1.evinizde gerçekleşiyor. Kişiliğiniz ve karakteriniz, dış görünüşünüz ve etrafınızda bulunan insanlar ile ilgili konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 5/11 aksınız üzerinde etkili olacak. Aşk, çocuk, hobi, yaratıcı yetenekleriniz, yatırımlar işe ilgili konulara daha çok yönelmeyi öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 12.evinizde gerçekleşiyor. Bilinçaltı, mistik ve psişik konular, izole olmak, kendine ve içe yönelmek, hastahane ve hapishane gibi kapalı alanlar ve gizli düşmanlıklar ile ilgili konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 4/10 aksınız üzerinde etkili olacak. Ev, aile, yuva, ev hayatı, aile büyükleri ile ilgili konulara yönelmeyi öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (3 Ocak- 9 Ocak haftası)

2022’nin ilk yeniayı 11.evinizde gerçekleşiyor. Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve dostlarınız, vakıf dernek gibi sosyal topluluklar ile ilgili konularda önemli ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir.

2022’de burç değiştiren Ay Düğümleri 3/9 aksınız üzerinde etkili olacak. Eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileri, yazılı ya da sözlü her türlü kendinizi ifade ettiğiniz alanlara yönelmeyi öğreneceğiniz bir yıl olacak.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Yazarın Diğer Yazıları