Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

31 Temmuz-6 Ağustos Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Oğlak burcu enerjileriyle başlangıç yapıyoruz. Sorumlulukların yerine getirilmesi, resmi işler, işlemlerin yasalara, kurallara uygun şekilde yapılması, retro seyrine devam eden yöneticisi kaosa neden olan tamamlanması gereken eski ve resmi işlemlerin gündemin enerjisini belirlediğini göstermektedir.

1 Ağustos Salı günü Kova burcunun 9 derecesinde ve 12.evde bir Dolunay gerçekleşiyor.

Kova burcunda gerçekleşen Dolunaylar, eski bilinen modellerden, bireysel ve toplumsal bazda tüm insanların özgürleşmeye olan ihtiyaçların arttığı, yeni, taptaze, nefes aldıran, umutları yeniden yeşerten, içsel ve dışsal dünyamızda yenilenmeye olan ihtiyaçların yükseldiği hatta ayyuka çıktığı zamanlardır.

Dolunayın 12. evde gerçekleşmesi, bir türlü sonlandırılamayan, tamamlanamayan hayatımızın arka planında kaosa neden olan, günlük rutin hayat düzenimize, beden sağlığımıza sebep olan, üzerimizde baskı kısıtla engel hissettiğimiz her şey, ama her şeyden artık özgürleşmek istiyoruz. En mükemmel şekilde, en verimli ve faydalı olacak şekilde ermiş olduğumuz emekler neticesinde artık çalışma hayatı ve günlük hayat düzenimiz içerisinde görünür olmak ve keyifli bir şekilde hayatta ilerlemek istiyoruz.

Yükselende balık burcun 5 derecesinde bulunan Deneb Adige sabit yıldızıyla kavuştuğunu, retro Satürn’ün de aynı derecede olduğunu görüyoruz. Burada geçmişten bugüne değin yapılan tüm fedakarlıklar, yardımlar, her şeyden vazgeçip adanmışlık çalıştırmak, kaybolmuşluk hissi, dağılmalar, hak edişlerin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Deneb Adige sabit yıldızının etkisi sözlü ya da bedensel saldırılar yaşanabilir. Yükselen yöneticisi Jüpiter’in 2.evde Mars’a üçgen açı desteği yaptığını görüyoruz.

Verilen emeklerin karşılığının maddi manevi bir şekilde hak ediş olarak geri dönmesi anlamına gelmektedir. (Retro Satürn’ün yükselenle aynı derecede olması sebebiyle.) Uranüs’ün de yine Mars’a 3.evden destek verdiğini görüyoruz. Yapılacak olan sözleşme anlaşmalarla, eğitim öğrenim, kısa yolculuklarla ilgili konularda kalıcı ve sağlam ve güvenli imzalar atılabilir, görüşmeler sağlanabileceğini göstermektedir. Yine Juno’nun Uranüs’le tam partil açıda olması şanslı birlikteliklere, prim, ödeme almak, çocuk sahibi olmak, yatırımlarda bulunmak gibi şanslı enerjileri açığa çıkaracaktır.

Ay Düğümlerinin 2. eve Koç burcuna Chiron’la gidiyor olması kendi değerimiz üzerinde yeni başlangıçlara vesile olan yeni kararlar almayı göstermektedir. Kad Koç yöneticisi Mars’ın Başak burcundaki 7.ev yerleşimi eş, ortak ve ikili ilişkilerde verilen emeklerin sonuçlarını görme zamanı. Balığın yükselmesi, sonuçlandırılacak olduğunu ve yeni başlangıçlara doğru bu dolunayın bizi götürdüğünü söyleyebiliriz.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 11.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte gelecek için umut ettikleriniz, ideallerinizle ilgili almak istediğiniz kararlar olacak, aşk, çocuk, yatırım yapmakla ilgili bir takım girişimlerde bulunabilirsiniz. Yeni bir ilişki, ya da mevcuttaki ilişkide kendi değeriniz üzerinde sorgulamalar yapmak, yatırım yapmak konuları gündeminizde olacaktır.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 10.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte iş ve aile hayatınızdaki zorlukların artık yıpratıcı bir duruma gelmiş olması, ya da içinden çıkılmaz bir hal almış olması, ama diğer bir taraftan da ideallerinizi de gerçekleştirebileceğiniz şanslı fırsatlarla karşılaşabileceğinizi göstermektedir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 9.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte artık hayatınızda yenilikler yapmak, yeni insanlarla tanışmak, yeni eğitimlere, yeni yerlere yolculuklar yapmak, sözleşme anlaşma imzalamak söz konusu olabilir. Başka topraklarda kök salmak, ama bazı zorluklarla karşılaşmak, mevcuttaki işin sonuna gelmek, yerine yeni yollar denemek isteyebilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 8.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte mali alanlarda paranın giriş çıkışı, alma verme dengeniz ve öz değer duygunuzla ilgili konularda derinleşmek ve korkularınızla yüzleşmeniz gereken durumlar deneyimleyebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 7.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte ben, sen, biz, biz dediğimiz ilişkinin içindeki benim değerim sorusuna cevap arayacaksınız.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 6.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte çalışma hayatınız beden sağlığınız günlük hayat düzeninizde yenilikler yapmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 5.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte aşk hayatınız, çocuklar, yatırımlar ve gelecek umutlarınıza yönelik yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 4.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte aile, iş ve ilişkilerdeki dengesizliklerin, zorlanmaların yoruculuğu artık kritik bir noktaya ulaşmış olabilir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 3.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte yeni haberler, yeni düşünceler, yeni eğitimler, yeni yerler görmek, sözleşme anlaşma imzalamak, farklı seçeneklerle yola devam etmek için hayatınızda yeni kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 2.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte üretim kaynaklarınız, öz değer duygunuz, mali konular, alma verme dengesi, para giriş çıkışıyla ilgili konularda yenilikler gündeminizde olabilir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 1.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte ilişkilerim ve ben, ilişkilerim ve ailem, önemli olan dengeler. Bir türlü oturtamadığınız dengeler. Ve sorgulanması.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (31 Temmuz - 6 Ağustos Haftası)

Bu hafta 12.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla birlikte bilinç altı dünyanız, kaos yaratan konular, perde arkasından baktığınız konular, arka plana ittikleriniz fakat son noktaya ulaşan görmezden gelemeyeceğiniz konular ön plana çıkabilir. Hayatınızda yeni bir düzen gerektiren konuların gündeminizde olması söz konusu olabilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları