Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

5 Eylül-11 Eylül Haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Oğlak burcuyla başlıyor olacağız. Hayat yeni bir düzen istiyor bizden. Haftaya sorumluluklarımızı yerine getirmek, düzeni nasıl inşa ederim konusunda disiplin geliştirmek gerektiğinin farkında olarak başlayacağız. Haftanın ilk günüyle birlikte Venüs’de Başak burcuna giriş yaparak ne kadar çok çalışırsan o kadar çok para diyor… Ne kadar çok bana emek verdiysen o kadar çok seni seviyorum diyor… Venüs Başak serüveni boyunca aşkta ve finansal alanlarda emeklerin karşılığında seninleyim diyor…

5 Eylül Pazartesi günü Venüs Başak burcu seyahatine başlayarak 29 Eylüle kadar Başak burcu seyahatini devam ettirecek… Aşkın, sevginin, sanatın, paranın, nefsin sembolü Venüs Başak burcunda olduğu zaman aşkta hizmet etme ve emek verme zamanıdır. İlişkilerde emek verilmesi gereken, belki kendimizi adamamız hizmet etmemiz gereken bir zaman diliminde olacağız. Para kazanmak için çok çalışmak emek sarf etmek, en verimli ve faydalı olan alanlara yönelmek isteyeceğiz. Detaylı ve kusursuz beklentiler içinde olacağız. En mükemmel olan bizi mutlu edecek olan olacak. Zevklerimizde daha çok bana en çok faydalı olanı seçmek beni mutlu edecek. Bu dönem ilişkilerde partnerlerimizin bize ne kadar çok emek verdiğini test etmek isteyebiliriz. İlişkilerde eleştirilerin de çoğalacağı, fazla kusursuz fazlaca ve gereksiz beklentiler içinde de olabileceğimizi, hatta çıkarlarımıza ters düşüyorsa işimize yaramıyorsa artık vazgeçmek de isteyebileceğimiz negatif taraflarının da çalışabileceğine dikkat etmemiz gerekecektir.

6 Eylül Salı günü Ay Uranüs arasındaki üçgen açıyla iş, meslek ve kariyer hayatına yönelik sağlam ve kalıcı iş değişiklikleri yapmak adına yenilikçi ve orijinal fikirlerle meslek hayatında değişimler yaratacak dahiyane fikirleri uygulamaya koymak isteyebiliriz. Mantıklı seçenekler arasından yeni iş imkanları yaratmak için değişik ve farklı yöntemler geliştirmek. İş ya da başarı imkanı sağlayacak bir konuda sorumluluk üstlenmek için farklı yöntemler geliştirmek.

8 Eylül Çarşamba günü Ay Satürn’le kavuşumdayken Kad/Uranüs’ü de karelemiş oluyor. Sosyal ve toplumsal anlamda farklı ya da sıradışı bir konuda kendimizi ileriye taşıyacak, geleceğe taşıyacak, belki özgürlük sunacak bir konuda hayatımızda bir yenilik yapmak isteyebiliriz. Toplumsal sorumluluklarımıza karşı farklı ya da sıra dışı bir yaklaşımda bulunmak isteyebiliriz.

10 Eylül Cumartesi günü Balık burcunun 17 derecesinde, Dolunaya çok yakın bir mesafede olan Neptün’yen sayılacak bir Dolunay gerçekleşiyor.

4/10 akslarında gerçekleşen Dolunay iş, kariyer, meslek, ev, aile, vatan, yaşadığımız yer, ev hayatımızı ilgilendiren konularda sonlanma, tamamlanma ve sonrasında hayatımızda gerçekleşecek olan yer, yön değişikliklerini işaret ediyor. Dolunay haritasının yükseleninde Yay burcunu görüyoruz. Din, inanç, felsefi alanlar, manevi konular, hak hukuk davaları, akademik konular, ufkumuzu geliştirecek olan kültür seyahatleri ya da eğitimleri ile ilgili konuları gündeme getirecektir. Tabi yükselen yöneticisinin retroda olması konuların yeni olmadığını ve daha çok mevcutta varolan konuların gözden geçirilmesi gerektiğini. Gerekli olan ya da yapılması gerekenleri artık bize yaptırtmak istediğini, ama önümüzde aslında herhangi bir yeni konu olmadığını, daha ziyade eski mevzuu ve konuları ele alıp sonuca ulaştırmamız gerektiğini ifade etmektedir. Dolunay günü retroya doğru hazırlanan Merkür diadem yıldızıyla kavuşumdayken, geçmişe yönelik ilişkilerdeki yapılan fedakarlıklara karşılık aldebaran sabit yıldızıyla kavuşumda olan Mars’ın eylemelerimizi gerçekleştirirken dürüstlükten ödün vermeden eyleme geçtiğimizde kazanan olabileceğimizi aksi halde yapılan tüm fedakarlıklara karşılık karar alıp eyleme geçerken dürüstlükten ödün verildiğinde kayıplarla karşılaşmak mümkündür.

Merkür’ün Dolunay’ın yükselen yöneticisi olan retrodaki Jüpiter’le tam orb olarak karşılamasa da 3 derecelik orbla karşıtlıkta olması, geçmişte karşına çıkan fakat değerlendiremediğin belki bir fırsatı şimdi tekrar önüne gelebilir. İşte tam da bu noktada tamamlayıp bir sonuca ulaştırman gereken bir şans ya da fırsatı değerlendirirken daha önceden yapılan fedakarlıklarıda göz önünde bulundurarak dürüstlükle eyleme geçerek harekete geçmek gerektiğini ifade etmektedir. Dolunaya süprizler katacak Uranüs’ün de destek açısı, hayatlarımızda gerçekleşebilecek değişimlere sürpriz gelişmelerle katkıda bulunabileceğini söylemek mümkün. Uranüs Güneş’e üçgen, Ay’a da sekstil açı desteği vererek emek ve fedakarlıkların karşılığını alacak olanlar olacağını gösteriyor. Daha iyi bir iş ya da daha iyi bir ev aile ortamı yaşam alanı, konunuz hangisiyse daha verimli, daha faydalı olacak, ilham gücünüzün ya da fedakarlıklarınızın sürpriz gelişmelerle gerçekleşebileceğine de işaret etmekte. Burada Neptün de işin içinde olduğu için bazı şeyleri yanlış algıladığınızı, yanlış yaptığınızı, hayal kırıklığına uğradığınızı, ya da kendinizin sebep olduğu aldanışların sebep olduğu konuların da gerçekleşmesi söz konusu olabilir. Yine önümüzdeki günlerde yoğun yağmur ya da sel gibi baskınlara da sebep olabilir.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, Balık Dolunayının yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (5-11 Eylül Haftası)

12.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 6.evinize karşıtlık yapacak. Fiziksel ve psikolojik sağlığınıza dikkat etmeniz faydanıza olabilir. Dolunayın 3.evinize yapmış olduğu kare açı eş, partner, ortak seçimleriniz konusunda yakın çevre ilişkilerinizde çatışabilirsiniz. Gerçekler ve gerçek sandıklarınız arasında sıkışmış kalmış gibi kendi içinizde zihnen ve fikren çatışma içinde hissedebilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (5-11 Eylül Haftası)

11.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 5.evinize karşıtlık yapacak. İsteklerinizi ve hayallerinizi gerçekleştirmek adına eyleme geçmek harekete geçmek, kariyerden elde ettiğiniz gelirlerle ilgili belirsizlikleri nasıl tölere edebileceğiniz, nasıl hamleler yapmanız gerektiği konularında bocalıyor olabilirsiniz. Harcamalar dengenize dikkat etmeli kontrol altında tutmalısınız. Yeni spirütüel arkadaşlıklar ya da gruplara katılırken ne kadar gerçek ne kadar değil bunlara dikkat etmelisiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (5-11 Eylül Haftası)

10.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 4.evinize karşıtlık yapacak. İş, kariyer, meslek, aile, ev hayatı, aile büyükleri ile ilgili önemli bir karar almak isteyebilirsiniz. İnandığınız kişi ya da inançları iyi analiz etmeli doğru şekilde anlamalısınız.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (5-11 Eylül Haftası)

9.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 3.evinize karşıtlık yapacak. Ufkunuzun gelişebileceği, bilginizi paylaşabileceğiniz, ya da yeni eğitimlere katılabileceğiniz gündemleriniz olabilir. İş ya da aile hayatınızdan olan kişilerden gelebilecek zararlara karşı dikkatli olmalısınız.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (5-11 Eylül Haftası)

8.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 2.evinize karşıtlık yapacak. Harcama gelir gider tablonuzda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Hesapta olmayan harcamalar sizi zora sokabilir.11.evinizdeki Marsın Dolunay’a yaptığı kare görünümü sosyal çevrenizdeki arkadaş ve dostlarınızla çatışmalar yaşayabilir, ya da kariyerden gelir elde etmek için mücadele içerisine girebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (5-11 Eylül Haftası)

7.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 1.evinize karşıtlık yapacak. Eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde uzun zamandır hissettiğiniz belirsizlikler sizi rahatsız edebilir. İş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik artık hız almak, adımlar atmak istiyorsunuz. Yapacağınız sözleşme anlaşmalara ve harcamalar dengelerinize dikkat etmelisiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (5-11 Eylül Haftası)

6.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 12.evinize karşıtlık yapacak. Fiziksel sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Evcil hayvanlarınıza, çalışma arkadaşlarınıza ruhsal ve psikolojik sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. Yeni bir düzen ya da bir düşünceyle gelen bir düzen için uğraş verebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (5-11 Eylül Haftası)

5.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 11.evinize karşıtlık yapacak. Aşk, çocuklar, hobiler ve yatırım alanlarında atacağınız adımlara dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (5-11 Eylül Haftası)

4.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 10.evinize karşıtlık yapacak. Aile, yuva, ev hayatınız, aile büyükleriniz, iş ve meslek hayatınızda şu sıralar biraz fazla zorlanabilirsiniz. Eş, ortak ve ikili ilişkilerden yana muhalefet yorumlarına karşı dengeli yaklaşımda kalmaya çalışmalısınız. Mars ikizler yerleşimiz 7. evden sizi uzun süre zorlayacaktır. İlişkileri sağlam olanlar güçlenerek çıkarken bitmesi gereken ilişkiler her tetiklenmede birbirlerinden biraz daha uzaklaşarak transit bitimiyle kopma noktasına gelebileceklerdir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (5-11 Eylül Haftası)

3.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 9.evinize karşıtlık yapacak. Aslında 3.evinize sekstil, 9.evinize üçgen açı alarak dolunaydan istifade edecek olanlardansınız. Fakat yakın çevrenizde olabilecek aldanışlara dikkat etmelisiniz. Çalışma hayatınızdaki insanlarla yapacağınız anlaşma ve sözleşmelere, genel sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (5-11 Eylül Haftası)

2.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak8.evinize karşıtlık yapacak. Gelir gider harcamalar dengenizde ayarınız kaçmış ve toparlayamıyor durumda olabilirsiniz. Gereksiz yatırımlarda bulunmamaya, çocuklar için olmadık harcamalar yapmamaya, keyfi harcamalardan uzak durmaya çalışmalısınız. Tabi daha önceden yapılanların da şuan ceremesini çekiyor olabilirsiniz. Anlık mutluluklar için harcamalardan uzak durmalısınız.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (5-11 Eylül Haftası)

1.evinizde gerçekleşen Balık Dolunay doğal olarak 7.evinize karşıtlık yapacak. Neyi isteyip neyi istemediğinizi, daha doğrusu tam olarak ne istediğinizi bilmek konusundaki belirsizliklerinizi aştığınızda her şey yoluna girecektir. Hayatta her şeyi bırakıp evi işi aileyi sevdiklerinizi ne varsa bırakıp uzaklaşmak istiyor olabilirsiniz. Özelikle aile hayatında ya da evden ayrılmak gibi konularda yanılsamalara aldanmalara çok dikkat etmelisiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları