Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

5 Haziran-11 Haziran Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Oğlak burcu enerjileriyle başlangıç yapıyoruz. Gün genelinde görev ve sorumluluklarımız odağımızda olacak. Uranüs Merkür kavuşumu hala aktifliğini koruduğu için, Dolunay sonrası ani gelen fikir alışverişleriyle, ani gelen haberlerle alınacak kararları uygulamaya geçirmek isteyebiliriz. Ekonomik anlamda da yine Dolunay sonrası önemli kararların alındığı açılanabilir birkaç gün içinde.

5 Haziran Pazartesi günü Venüs Aslan burcuna geçiş yaparak 8 Ekim tarihine kadar Aslan burcu seyahatini devam ettirecek. Aşkın, sevginin, sanatın, güzelliğin, estetiğin, paranın, mutluluğun, değer algısının, ilişkilerin, arzu, istek, zevk ve nefsin gezegeni Venüs Aslan burcunda seyahat ederken, aşk hayatında ve ilişkilerinde kendini merkeze alarak değer algısını geliştirir, kendini yükseltip ve yücelterek değerli olmayı hedefler. Oyuncu eda, hal ve tavırlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarır.

Lüks ve gösterişli şeyler, takdir ve onay almak, alkışlayan değil alkış alan olmak ister. Kuru sözlere karnı toktur. Kendisine verilen değeri, yüksek standartlardaki taleplerle karşılanmasını beklemektedir. Ayrıca Venüs Aslan burcuna geçer geçmez Plüton’la da karşıtlık açısına geçecek. Aşk, ilişki ve maddi konularda gücünüzün tükendiğini düşünebilirsiniz, son derece aciz ve son noktaya ulaştığınızı ve hatta bundan daha ne kadar aşağısını görebilirim diyen bir dış ses sürekli olarak uyarılarda bulunuyor olabilir.

Burada dinlemeniz gereken ses egonuzun sesimi yoksa içten gelen özden gelen ses mi? Egonun tuzağına düşmeden, yani karşı tarafın değerini düşürmeden kendi değerinizi yükseltmelisiniz. Mutlu olmayı egoyla karıştırmamalı, kalpten sevildiğinize inanmak için önce kendinizi kalben sevip sevmediğinize ve kendinizi sevgiye layık görüp görmediğinize bakmalısınız.

Venüs Marsfazının da balsamik fazda olmasıyla birlikte değerlendirdiğimizde ilişkilerde artık tamamlanma ve sonlandırılma aşamasında olması, bağımlılık aşamasına gelmiş ve tükenmiş olan ilişkilerin dönüştürücü bir şekilde sonlanmasını gösterirken, bağlılık aşamasını tamamlayan ilişkilerin olgunlaşarak bir adım öteye taşınarak güçlenmesi şeklinde gerçekleşecektir. Bir diğer konu ise Venüs Aslan burcu seyahatindeyken bir de retro yapacağı için ilişkilerde gerçek sevginin sorgulanacağı, gerçekten değer vermenin sorgulanacağı bir dönem olacaktır.

11 Haziran Pazar günü Merkür İkizler burcuna geçiş yaparak tarihine 27 Haziran’a kadar İkizler burcu seyahatine devam ettirecek. İletişim ve haberleşmenin, eğitim öğrenimin, ticaret, sosyal medyanın, kardeş, kuzen, yakın çevrenin, yakın yerlere yapılan kısa seyahatlerin gezegeni Merkür İkizler burcunda seyahat ederken her türlü iletişim ve haberleşmede hız kazanacağız, eğitim ve öğrenimde, yazılı sözlü sosyal medya organlarında kendimizi daha fazla ifade edecek, yakın çevre ilişkilerimizde hareketlenmeler, iletişime geçmek, kısa seyahatler yapmak gündemimizde olacaktır.

11 Haziran Pazar günü Jüpiter Venüs karesinin aktifleşmesiyle ilişkilerde temeli egoya ve kibre dayanan aşırı ve abartılı davranışlara, içsel öfke patlamalarına sebep olabilir. Jüpiter tabi olduğundan daha fazla hissettirerek gereksiz aşırı uçlarda hissedilen duygulara sebep olabilir. Bu durum mutluluğu başka yerlerde harcama isteğiyle, aşırı harcamalara neden olabilir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde hayattan daha çok keyif almaya, kendi mutluluğunuza odaklanabilirsiniz. Özellikle 22 Haziran’dan sonra almış olduğunuz aşk yaralarınızın varsa, artık yavaş yavaş kabuk bağladığını hissetmeye başlayabilirsiniz. Venüs Jüpiter karesiyle aşk hayatında karşınızdaki kişiye karşı gereğinden fazla ilgi göstermemeye dikkat etmelisiniz. Kendi değerinizi gereksiz yere lüks harcamalar yaparak yükseltmek yerine kendinizi sevmeyi denemelisiniz. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyle yakın çevrenizle birlikte vakit geçirmeye, yeni bir aşka, ya da evlilik ilişkisine başlayabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde evinizde ailenizle daha çok vakit geçirmek, aile üyeleriyle mutlu olmak isteyebilirsiniz. Venüs Jüpiter karesiyle daha ferah, daha büyük bir eve taşınmak isteyebilirsiniz. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyle üretim kapasitenizi artırmak, maddi kaynaklarınızı çoğaltmak için yoğun çalışmalar içerisinde bulunabilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde sevdiklerinizle, yakın çevrenizle bir araya gelebilir, daha çok sosyalleşme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yakın yerlere kısa seyahatler yaparak sevdiklerinizle güzel zamanlar geçirebilirsiniz.Venüs Jüpiter karesiyle beklemediğiniz bir aşk haberi alabilirsiniz. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyle kendinizi ifade etmek, ortaya çıkarmak, sözleşme, anlaşma imzalamak için oldukça şanslı günlerde olacaksınız.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde üretim kapasitenizi artırabilecek şanslı fırsatlar, maddi kaynaklarınızda artışlar, özdeğerinizde yükselişler hissedebilirsiniz. Venüs Jüpiter karesiyle hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz, kariyer gelirlerinizi artırabilecek fakat biraz boyunuzu da hafif aşacak durumlar içerisinde olabilirsiniz. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyle biraz inzivaya çekilmek, kendi iç dünyanızda kendi kendinizle muhakeme yapmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde hayat ışığınız, yaşam enerjiniz yükselirken, dikkatleri üstünüze çekmeyi başarabileceğiniz şanslı günlerde olacaksınız. Venüs Jüpiter karesiyle büyük bir iş, kariyer konusu gündeminizde olabilir. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyle sosyalleşip, yeni arkadaşlıklar kurabileceğiniz yeni insanlarla tanışabileceğiniz günlerde olacaksınız.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde kendi değerinizle ilgili düşünmek için iç dünyanıza yönelebilirsiniz. Venüs Jüpiter karesiyle

yurtdışı, uzak yerler, yüksek eğitim, hukuksal bir konu gündeminize taşınabilir. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyle iş, kariyer, meslek, toplumsal itibarınız statünüzle ilgili konular hız kazanmaya başlayacaktır.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde sosyal çevrenizde, arkadaş ve dostlarınızla güzel mutlu zamanlar geçirebilir, içinde bulunduğunuz sosyal, siyasal ya da toplumsal gruplar içerisinde şanslı olabilir, yine bu gruplar içerisinden yeni ilişkilere adım atabilirsiniz. Kariyer gelirlerinizde ya da statünüzde yükselişler olabilir. Venüs Jüpiter karesiyle mali açıdan gelir gider dengelerinizde kontrolsüz harcamalar, boyunu aşan harcamalar size sorun yaratabilir. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyle yurtdışı, sosyal medya, yüksek eğitim, hukuksal konularda hareket ve hız kazanmaya başlayacaktır.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde iş, kariyer ve meslek hayatınızda şanslı günlerde olacaksınız. Venüs Jüpiter karesiyle eş ya da ortağınızla ilgili bir büyüme ya da gelişme söz konusu olabilir. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyle ortak değerlerinizle, mali giriş çıkışlarla ilgili haberler, hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde yaşam enerjinizin yükseleceği, yurtdışı, yüksek eğitim, akademik ya da manevi alanlarda şanslı olabilir, yeni insanlarla tanışabilir, sosyal medyada şanslı zamanlarda olabilirsiniz. Venüs Jüpiter karesiyle çalışma hayatınızda büyüme ve gelişme gösterme konusunda zorlanabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyle ilişkilerinizde hızlanmalar, yeni insanlarla tanışmak, sözleşme anlaşma imzalamak açısından gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde ortak değerler, nafaka, mali giriş çıkışlarda şanslı günlerde olacaksınız. Venüs Jüpiter karesiyle yaratıcılığınızı gösteremiyor, aşkınızı dile dökemiyor, yatırım yapmak isteyip de yapamıyor olabilirsiniz. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyleçalışma hayatınızda haberler, hareketlenmeler hızlanmalar yaşayabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde eş, ortak ve ilişkilerde şanslı günlerde olacaksınız. Venüs Jüpiter karesiyleev hayatında, eşinizle biriken bazı konuları gündeminize taşıyabilirsiniz.Merkür’ün İkizler burcu geçişiyleaşk, yaratıcılık, çocuk, yatırım alanlarında hayatınızda hareketlenmeler hızlanmalar olacaktır.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (5-11 Haziran Haftası)

Venüs’ün Aslan burcu geçişiyle önümüzdeki günlerde çalışma hayatınızda, sağlığınızla ilgili, günlük rutin işlerinizdeşanslı ve mutlu günlerde olabilirsiniz.

Venüs Jüpiter karesiylegereğinden fazla gereksiz düşüncelerle kendinizi yoruyor olabilirsiniz. Merkür’ün İkizler burcu geçişiyle ailenizle, yaşadığınız yerle, aile üyelerinizle görüşmeler yapabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları