Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

7 Ağustos-13 Ağustos Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Bu haftanın en önemli konuları, retro Venüs’ün Uranüs’le olan tüm hafta boyu etkisini hissettirecek olan karesi, Çarşamba günü Merkür Jüpiter üçgeni ve Pazar günü retro Venüs’ün,“Nemesis Venüs” dediğimiz “Karanlık Venüs” şeklinde karaaylilith’le birlikte çalışacak olması.

Haftanın ilk gününe Ay Boğa burcu enerjileriyle başlıyoruz. Kendimizi güvende hissetmek, özellikle maddi güvence altına alma ihtiyacı Jüpiter’le birlikte daha da çoğalacak ve kendimize güvenli yatırım alanları arayacağız.

9 Ağustos Çarşamba günü hem retro Venüs Uranüs’le kare görünüm yapmaya başlayacak, hem de Merkür Jüpiter üçgen açısı aktifleşmeye başlayacak, Venüs Uranüs karesi ekonomik, finansal, altın, döviz, kripto para piyasalarında ani dalgalanmalara sebep olabilir, ilişkilerde ani bitişler, ani kopuşlar, yeni başlayan ani ilişkiler, aniden uzaklaşmak, aniden yakınlaşmak, karşınızdaki kişiye beslemiş olduğunuz sevginin aniden bitmesi, yok olması, ya da aniden sevmek, ilişkiye başlamak şeklinde tezahür edebilir. Tabi Güneş’te Aslan’da olduğu ve Venüs’le yakınlaşmaya başladığı için arka planda ilişkilerde egosal çatışmalar da tırmanmaya başlayacağı için ilişkilerde yaşanabilecek kopuşlar sert bir şekilde kendini göstermeye başlayabilir. Bir sonraki hafta gerçekleşecek olan Aslan yeniayına doğru herkes ortalıkta kral kraliçe edalarıyla dolaşabilir. Yine aynı gün Merkür’ün Jüpiter’le olan üçgen açısının aktifleşmesi, onca sıkıntının krizin içinde bir nebze de olsa bizi iyi gelecek güzel haberler alabilir, belki krizi fırsata çevirecek faydalı verimli bir alanda kendimizi güvence altına alabileceğimiz mükemmel bir kanal bulabilir, teklifler duyabilir, sözleşmeler anlaşmalar imzalanabilir diyebiliriz. Toprak üçgeni olması maddi anlamda güvenilir bir kaynak olma ihtimalini güçlendirir nitelikte diyebiliriz.

Son olarak bu hafta sonunda Pazar günü Venüs, “Nemesis Karanlık Venüs” enerjisiyle çalışacak ve karaayla da birlikte hareket edecek maalesef. Önce size Nemesis, yani Karanlık Venüs’ten biraz bahsetmek istiyorum.

İnsanların Güneş'e taptığı eski zamanlarda, Güneş'in kralı temsil ettiğini düşünürlermiş. Güneş'e göre gökyüzünde sabahın ilk ışıklarıyla karanlık yüzünün görüldüğü haline Lucifer Venüs, akşam saatlerinde aydınlık yüzünün görüldüğü haline ise Afrodite Venüs olarak ifadelendirmişler.

Latincede "ışık getiren" anlamına gelen, Eski Ahit'te cennetten kovulan şeytan şeklinde tanımlanmıştır.

Gökyüzünde Venüs, Güneş'ten sonra doğup Güneş'ten sonra battığı için geceleyin Venüs'ü çıplak gözle gözlemleyebildiklerinden, Venüs'ü bir tehdit olarak görmemiş, itaat eden bir Venüs olarak "Aşk Tanrısı" olarak görmüşlerdir.

Gökyüzünde Venüs, Güneş'ten önce doğup Güneş'ten önce battığı için geceleyin Venüs'ü çıplak gözle gözlemleyemediklerinden dolayı, Venüs'ü bir tehdit olarak görmüş, itaatsiz bir Venüs olarak "Lucifer Savaş Tanrısı" olarak gördüklerinden silahlarını kuşanmak zorunda kalmışlar.

Gökyüzünde Venüs, Güneş'ten önce doğup Güneş'ten önce battığı, hem yanık, hem kavuşumda, hem de retroda olduğu zamanlarda ise Venüs'ün geceleyin çıplak gözle gözlemlenemediği, yeraltına inip, ölüp dirildiği zamanla ilişkilendirmiş, Güneş'le hem kavuştuğu, hem de yandığı için ışığını göstermediğini, bu yüzden de en karanlık ve en gizli çalıştığı zamanlar olarak düşündüklerinden "Nemesis Karanlık Venüs" olarak görmüşler, ve tüm tehlikelere karşı silahlanıp savunmada beklemek zorunda kalmışlar.

Pazar günü Venüs “Nemesis Karanlık Venüs” şeklinde çalışacak, hatta karaaylilith’de eşlik edecek, ilişkiler açısından Venüs Uranüs karesinin etkisiyle birlikte yaşanacak olan krizleri, ilişkide değer görme, alma verme dengesindeki problemler, sevgiyi alıp vermede sorunlar, partnere karşı düşmanlaşma, kinlenme, kıskançlık, nefret etme, karanlık enerjilere başvurma şeklinde tezahür edebilir. Venüs parayı da gösterdiği için ekonomide de karanlık enerjilerin çalışması söz konusu olabilir. (Ekonomi piyasasında, altın, döviz, kripto para piyasalarında ani bir şekilde birden yükselen, birden düşen fiyatlar gibi.)

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 2 ve 5.evlerinizden etkileyecek. Aşk hayatınızda yaşadığınız olumsuzluklar kendinizi değersiz hissetmenize sebep olabilir, ani bir şekilde biten, ya da ani bir şekilde yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Kimileri için ise yatırım yapmak konusunda ani kararlar alabilir. Jüpiter Merkür üçgeni iş hayatına yönelik verimli bir iş ya da verimli bir yatırım yapabilirsiniz. Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle aşk, çocuklar ve yatırımlarla ilgili alanlara karşı dikkatli olmalısınız!

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 1 ve 4.evlerinizden etkileyecek. Aile hayatınız, aile bireylerinizle olan ilişkileriniz, ya da yaşam alanınızla ilgili ani hareketlenmeleri tetikleyecektir. Jüpiter Merkür üçgeni hayattan keyif almak isteyeceğiniz bir hobiye, yeni bir yatırım, ev almak, çocuklarınızla ilgili yeni bir ev almak noktasında size kararlar aldırabilir. Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle aile hayatında, aile üyelerine karşı dikkatli olmalısınız!

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 12 ve 3.evlerinizden etkileyecek. İletişim ve haber trafiğiniz yoğun olacak, ani haberler duyabilirsiniz. Jüpiter Merkür üçgeni ev hayatınızda, ailenizle güzel verimli zamanlar geçirebilirsiniz. Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, yakın çevrenizdekilere, kardeş sandığınız kişilere karşı dikkatli olmalısınız!

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 11 ve 2.evlerinizden etkileyecek. Kariyer gelirlerinizden elde ettiğiniz maddi kaynaklar özdeğer duygunuzu yeteri kadar yükseltmiyor ve sizi yeteri kadar güvende hissettirmiyor olabilir. Jüpiter Merkür üçgeni kariyer gelirlerinizi arttırmak, idealleriniz gerçekleştirmek adına yeni eğitimlere katılabilir, yakın çevrenizin desteğiyle istediğiniz düzene kavuşabilirsiniz.Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle özdeğerinize ve maddi kaynaklarınızla ilgili konularda dikkatli olmalısınız!

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 10 ve 1.evlerinizden etkileyecek. Kariyer hayatınızda, ya da toplumsal duruşunuz, statünüzle ilgili önemli gelişmeler önümüzdeki yeniayla daha çok meydana çıkacaktır. Jüpiter Merkür üçgeni kariyer hayatınıza yönelik maddi kaynak yaratabileceğiniz güzel haberler fırsatlar yakalayabilirsiniz. Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle etrafınızdaki kişilere dikkat etmelisiniz!

Yükselen Başak ve Başak Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 9 ve 12.evlerinizden etkileyecek. Kendi değerinizi, sevme biçiminizi, paraya yüklemiş olduğunuz değeri, anlam ve manayı sorgulayabilirsiniz. Jüpiter Merkür üçgeni ile bakış açınızı, ufkunuzu genişletebilir. Kendi değerinizi yükseltebilecek şeylere yönelerek kendi faydanıza yönelik alanlara doğru ilerleyebilirsiniz.Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle uzakta olan tanıdıklarınıza, yolculuklarda dikkatli olmalısınız!Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle kontrol dışı, kapalı yerler, bilinçaltınızla ilgili psikolojik sağlığınıza dikkat etmelisiniz.!

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 8 ve 11.evlerinizden etkileyecek. Hayallerinizi, ideallerinizi gerçekleştirmek, geleceğiniz için yatırım yapmak istiyor fakat içinden çıkamadığınız kriz yaratan da durumlar yaşıyor olabilirsiniz. Sosyal çevrenizde bulunan arkadaşlıklarınızla ilgili içsel sorgulamalar yaşayabilirsiniz. İçinden çıkamadığınız durumlar olduğunda ilahi sistemin sizin yanınızda olduğunu hissettiren içsel bir huzur içerisinde olabileceksiniz.Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle sosyal çevrenize ve arkadaşlarınız konusunda dikkatli olmalısınız!

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 7 ve 10.evlerinizden etkileyecek. Eş, iş ortaklarınız ve ikili ilişkilerinizde ani gelişen olaylarla yol ayrımları, yeni başlayan ilişkiler gündeminizde olabilir. Eş ya da ortağınızla olan ilişkilerinizden artık özgürleşmek isteyebilirsiniz. Jüpiter Merkür üçgeni ideallerini hayallerinizi gerçekleştirmek için güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle iş ve meslek hayatında dikkatli olmalısınız!

Yükselen Yay ve Yay Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 6 ve 9.evlerinizden etkileyecek. Birlikte çalıştığınız insanlarla dünya görüşleriniz uyuşmayabilir, çalışma hayatınıza yönelik konularda anlam ve mana arayışı, sorgulamaları yapabilirsiniz. Jüpiter Merkür üçgeni iş, meslek, çalışma hayatınıza yönelik fırsatlar yakalayabilirsiniz. Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle uzakta olan tanıdıklarınıza, yolculuklarda dikkatli olmalısınız!

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 5 ve 8.evlerinizden etkileyecek. Aşk hayatınızla ilgili cinsel ve ortak mali paylaşımlar, çocuklarla ilgili sorunlar, kumar, spekülatif alanlardaki hareketli yatırımlarda kriz enerjisi çalışıyor olabilir. Jüpiter Merkür üçgeni yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için sosyal medya alanlarında, çocuğunuzun eğitimi için yurtdışı seyahatlerine yönelik fırsatlar yakalayabilirsiniz. Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle cinsellik, ortak mali paylaşımlarda dikkatli olmalısınız!

Yükselen Kova ve Kova Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 4 ve 7.evlerinizden etkileyecek. Ev hayatınızda eşinizle olan ilişkilerinizde sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Jüpiter Merkür üçgeni ev almak, taşınmak için güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikle ilişkiler hayatında dikkatli olmalısınız!

Yükselen Balık ve Balık Burçları (7-13 Ağustos Haftası)

Bu hafta Uranüs Venüs karesi sizi 3 ve 6.evlerinizden etkileyecek. Çalışma hayatınıza yönelik aniden gelişen haberler duyabilirsiniz. Ani sözleşme anlaşmalar gündeme gelebilir. Jüpiter Merkür üçgeni yeni insanlarla tanışabilir, yeni bir ilişki, yeni bir aşk ya da yeni bir iş ortaklığı fırsatıyla karşılaşabilirsiniz. Pazar, pazartesi Nemesis Karanlık Venüs’le negatif enerjilere, özellikleçalışma hayatında dikkatli olmalısınız!

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları