7 Şubat-13 Şubat Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

7 Şubat-13 Şubat Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Boğa burcu enerjileriyle başlıyoruz.Gün genelinde güvenli sularda ve huzurlu ortamlarda olmak isteyeceğiz. Ay fazı ilkdördüne doğru ilerlerken, içsel motivasyonumuzda hayatımızda sabitleşen kronikleşen olay yada durumlara karşı hareketlenmelerin olduğu bir günün enerjisinde olacağız.

Uranüs Ay kavuşumu Satürn’ü karelerken duyusal konularda, ailevi konularda, ev hayatlarımızı içeren konularda kendimizi duygusal baskı altında hissedebilir, sorumluluklar ve özgür olma isteğimiz artarak kendi içimizde ikilemler yaratan enerjiler yaşatabilir.

Uranüs Ay ile kavuşumda olduğu ve yine kavuşumda olan Venüs Mars'la da üçgen açı bağlantısında olmasıyla aniden gelişen olaylarla duyguların ortaya konması, ilişkilerde eyleme geçmek, finansal konularda ani hareketlenmeler, ani gelişmeler gözlemleyebiliriz.

8 Şubat salı gününün akşam saatlerinde Mars Uranüs üçgen açı bağlantısıyla tam açıya girdiğinde, Mars'ın yücelimde olduğu Oğlak burcunda kendini güçlü bir şekilde ilişkiler ve finansal alanlarda yapılandırmak isteyeceği için Uranüs'le yeni girişimlerde bulunma konusunda harekete geçirecektir. Sahip olduklarımızla kendimizi güçlü bir şekilde ortaya koyarak hayatımızı yapılandırma adına girişimlerde bulunmak isteyebiliriz.

9 Şubat çarşamba günü asteroid Ceres İkizler burcuna geçiş yaparak 15 Mayısa kadar ikizler burcunda seyahat edecek.

Astrolojide Ceres, beslediğimiz, beslendiğimiz ve beslenmek isteğimiz alanı sembolize eden bir asteroiddir. İkizler burcunda seyahat edeceği zamanlarda iletişim, haberleşme, anlaşmak, merak, eğitim ve öğrenim, ticaret, yakın yerlere yapılan yolculuklar, yakın çevre ilişkileri, kardeş, kuzen komşu gibi, kendimizi yazılı yaz da sözlü ifade edebildiğimiz her türlü mecradan beslenmek isteyeceğimizi ve besleyeceğimiz alanlarında yine bu konular olacağını ifade etmektedir. İletişim, haberleşmek, anlaşmak, anlaşılabilir olmak, anlaştığımız insanlarla, ya da bizi anlayan insanlarla bir arada olmak 15 Mayısa kadar oldukça önemli ölçüde iletişim hayatımızı etkileyecek.

11 Şubat cuma günü retrodan çıkan Merkür Plüton ile tekrar kavuşuma giriyor. Ve bu defa retro enerjisinde olmadığı için artık hayatımızdaki değişmesi gereken ve daha önce önümüze geldiği halde, biz o değişimi kabul edip harekete geçmediysek, büyük ihtimalle artık hayatlarımızın değişmesi gereken alanlarında netleşmek ve harekete geçme enerjisinde olacağız.

Gökyüzünde bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra, şimdi gelelim yükselen burçlarımız üzerindeki etkilerine...

Koç ve Yükselen Koç Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 2.ev konuları olan maddi kaynaklarınızda yeni kazanç yolları açısında hareketlenmelerle olabileceğini, 10.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde iş, kariyer ve meslek hayatınızda girişimlerde bulunabileceğinizi ifade ederken, yine 10.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile iş, kariyer ve meslek hayatınızda keskin kararlar almak düşüncesinde olabilirsiniz. İş değiştirmek, ya da bulunduğunuz iş yerinde konum değişikliği, ve ya toplumsal statünüzde bir değişiklik mümkün olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 1.ev konuları olan dış görünüşünüzde, etrafınızda bulunan ve kişisel anlamda değişmesini istediğiniz konularda hareketlenmeler olabileceğini, 9.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde seyahatler yaparak yeni insanlarla tanışabileceğinizi, belki eğitim öğrenim alanlarında, yurtdışı ya da ticari faaliyetler alanlarında yeni fikir ve düşüncelerini eyleme geçirmek isteyebileceğinizi ifade ederken, yine 9.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurtdışı, seyahat ve ticaret alanlarında, hukuksal konuları içeren hayat alanlarınızda keskin kararlar almak düşüncesinde olabilirsiniz. Farkı insanlarla, farklı kültürlerle kaynaşmak yeni fikir ve düşüncelerinizi hayata geçirebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 12.ev konuları olan bilinçaltı ve sezgilerinizde hareketlenmeler, psikolojik yönden ruhsal sağlınızı uyandıran aydınlanmalar olabileceğini gösterirken, 8.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde ruhsal yönden kendinizi harekete geçirmeniz gerektiğini, diğer kişilere verilen desteklerin gerekli olmadığını anladığınız kişilerden geri çekmeye başlayacağınızı ifade ederken, yine 8.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile ortak gelirlerde büyük para girişleri, ya da büyük para çıkışları olabilir. En çok da ruhsal yönden ve bilinçaltınıza yönelik konularda aslında oldukça güçlü bir değişim ve dönüşüm enerjisinde olduğunuzun farkına varabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Burçları Yengeç (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 11.ev konuları olan sosyal çevreniz, arkadaş ve dostlarınız içerisinde, gelecek için umut ettiğiniz dilekleriniz, vakıf dernek gibi içinde bulunduğunuz topluluklar alanlarında hareketlenmeler olabileceğini, 7.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde eş, ortak ve ortaklı yapılan işlerde ve ikili ilişkilerinizde girişimlerde bulunabileceğinizi ifade ederken, yine 7.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile mevcut bir ilişki ya da ortaklık içindeyseniz karşınızdaki kişiye göre hareketlerinizi belirlemek adına girişimlerde bulunurken, şayet ilişkiniz yoksa ciddi bir ilişki ya da ciddi bir ortaklık ilişkisine adım atabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 10.ev konuları olan iş, kariyer ve meslek hayatınızda ani hareketlenmeler olabileceğini, 6.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde iş hayatı koşullarınıza yeni bir düzen getirerek iş ve kariyer hayatınızı yapılandırmak adına girişimlerde bulunabileceğinizi, yine 6.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile çalışma koşulları ve günlük hayatınızı ilgilendiren alanlarda kesin kararlar almaya yönelebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 9.ev konuları olan hayatın anlamı, idealize ettiğiniz konular, ufkunuzu genişletecek olan eğitim ve öğretim alanlarında, hukuksal, ticari ve seyahatler alanlarında hareketlenmeler olabileceğini, 5.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde aşk, çocuklar, yarıcılığınız, yatırımlar ile ilgili alanlara olan bakış açınızda oldukça güçlü değişimler ve yeni girişimlerde bulunmanız söz konusu olurken, yine 5.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile yeni bir aşk ya da çocuk konusuna köklü bir bakış aşısıgeliştirebilir, ve ya yaratıcı yeteneklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 8.ev konuları olan ortak değerler, okült bilgiler, cinsellik ve miras konularında hareketlenmeler olabileceğini, 4.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde aile hayatınızda, ev yaşantınızda, aile bireyleriyle, emlak, arsa, arazi gibi konularda yeni girişimlerde bulunabileceğinizi ifade ederken, yine 4.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile iş, ev, aile, yaşadığınız yer, yaşam alanınızı ilgilendiren konularda keskin ve net kararlar almak isteyebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 7.ev konuları olan eş, ortak, ortaklı işler yaptığınız kişiler ve ikili ilişkiler alanlarında hareketlenmeler olabileceğini, 3.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde eğitim öğrenim, kısa seyahatler, kardeş, kuzen komşu gibi yakın çevre ilişkilerinizde değişimler yeni sözleşme ya da anlaşmalar yapmak söz konusu olabileceği gibi yine 3.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile yakın çevrenizdeki ilişkilerinizde köklü değişimler yaşamak, keskin ve net kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 6.ev konuları olan çalışma koşullarınız, günlük rutin hayatınızda, evcil hayvanlarla ve beden sağlığınızı ilgilendiren konularda hareketlenmeler olabileceğini, 2.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde maddi kaynaklarınız, yetenek ve becerileriniz, bedeninizi ilgilendiren konularda girişimlerde bulunabileceğinizi ifade ederken, yine 2.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile iş hayatınıza yönelik yeni kazanç yolları geliştirmek konularında hayatınızda keskin ve net kararlar almak isteyebilirsiniz.

Oğlak ve Oğlak İkizler Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 5.ev konuları olan aşk, çocuklar, yaratıcılık ve yatırımlar konularında hareketlenmeler olabileceğini, 1.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde aşk hayatınızda, çocukları ilgilendiren konularda, yaratıcılığınızı ortaya koymak adına, ya da yeni bir yatırım yapmak adına yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Yine 1.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile hayatınızın birçok alanını önemli ölçüde etkileyecek ciddi ve keskin ve net kararlar almak isteyebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 4.ev konuları olan aile, yuva, ev hayatınız, yaşadığınız yer, atalar, kökler ile ilgili alanlarda hareketlenmeler olabileceğini, 12.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde yumuşak karnımız olan atalardan, köklerden gelen en derinlerde kalan duygularınızda oldukça güçlü değişimler yaşıyor olabilir ve yeni girişimlerde de bulunmak istiyor olabilirsiniz. Yine 12.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile aile hayatına ait konularda da köklü değişimler yaşayabilir ve keskin ve net kararlar almak isteyebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (7-13 Şubat Haftası)

Retrodan çıkan Uranüs, 3.ev konuları olan iletişim ve haberleşme alanlarınızda, yakın çevre ilişkilerinizde, ticaret, eğitim öğrenim ve kısa seyahatler alanlarında hareketlenmeler olabileceğini, 11.evinizdeki Venüs Mars ile hafta genelinde çakın çevre ilişkilerinizde ve sosyal çevrenizdeki arkadaş ve dostlarınızla birlikte belki gelecek için yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Yine 11.evinizde bulunan Merkür Plüton kavuşumu ile aynı amaç uğruna içinde bulunduğunuz gruplardaki arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde keskin ve net kararlar almak isteyebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
22May
15May
08May
01May
24Nis