Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

8 Ocak-14 Ocak Haftası burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Yay burcu enerjileriyle başlangıç yapıyoruz. Yeni yerler görmek, yeni fikir ve düşünceler geliştirmek, paylaşmak, fikir ya da düşünce beyan etmek için uzakta olan tanıdığımız kişilerle görüşmeler yapmak isteyebiliriz.

9 Ocak Salı günü Merkür Neptün karesi, yanılma, yanılgıya düşme, aldanma, aldatılma, dolandırılma, kandırılma gibi gibi yanılsama enerjilerinin açığa çıkması, içsel olarak hayal kırıklığı yaşatması deriz. Mesela şu anki hayatımızın gidişatıyla ilgili konularda üzüntü duymak, daha çok yazılı olmayan sözleşme anlaşmalarla ilgili konularda hayal kırıklığı, mesela sözde şöyle şöyle yaparız, böyle böyle yaparız diye konuşmuş anlaşmışsınızdır, ama sözleşme anlaşma imzalamamışsınızdır ve şu an gerçekte olanın konuşulanlarla hiçbir alakası yoktur.

E tabi bu durum sizi hayal kırıklığına uğratmış olur. Başkalarının sözlerinden etkilenebilir, kendi kendini kandırmış olabilir, ya da işin içine girdikten sonra düşündünüz gibi olmadığını fark edebilirsiniz. Bunların da olması mümkündür. Ayrıca Merkür Neptün karesi çok rahatlıkla yalan konuşmayı, dolandırıcılık gibi kandırılma olaylarının da çoğalabileceğini gösterir. Her türlü sosyal medyada gelen mesajlara özellikle bu sıralar dikkat etmenizde fayda olacaktır.

10 Ocak Çarşamba günü Güneş Uranüs üçgen açısıyla, iş, kariyer ve meslek hayatımıza yönelik değişiklikler yapmak için sorumluluk alma zamanı, özellikle maddi anlamda kendimizi güvence altına alabileceğimiz, işimizi daha itibarlı ve saygın bir şekilde yapabileceğimiz, ya da kurumsal hale getirebileceğimiz veya ciddi bir şekilde ele almak isteyebileceğimiz değişiklikler yapmak için uygun zamanlar olacaktır.

11 Ocak Perşembe günü Mars Jüpiter üçgen açısıyla, Dünkü Güneş Uranüs üçgen açısını eyleme geçirmek için önünüzde fırsatlar olduğunun farkına varabilirsiniz. Daha çok uzun zamana dayalı hedefleri hayata geçirmek için şans ve fırsatları değerlendirmek için eyleme geçebiliriz. Yalnız bunlar kısa vadeli değil, uzun vadeli planlarınız için olacaktır.

11 Ocak Perşembe günü Oğlak burcunun 20 derecesinde Dheneb sabit yıldızında Plüton’la da neredeyse kavuşumda olan ve haritanın 8.evinde bir yeniay gerçekleşecek.

İş, kariyer, meslek hayatı, kurumsal alanlar, otoriteyi temsil edenler, komutanlar, yönetimde olan üst düzey amirler, söz sahibi olan etkili ve yetkili kişiler Oğlak burcu ile ön plana çıkacak demektir. Plüton’la kavuşumda olması, dheneb sabit yıldızı etkisinin olması komuta eden otorite kişileriyle ve iş hayatıyla ilgili konularda ilişkilerde köklü değişimler gözlenecektir. Çünkü Yükselende de İkizler burcunu ve yöneticisi Merkür’ün de Yay burcunda ve 7.evde görüyoruz.

İkizler burcunun yükselmesi ve Yönetici Merkür’ün de Yay burcunda ve 7.evde olması iletişim, haberleşme, eğitim öğrenim, ticaret ve yakın çevre ilişkileriyle ilgili hak hukuk meseleleri, bakış açılarındaki ayrılıklar, ilişkilerde öngörülemeyen fakat sonradan fark edilecek olan problemleri açığa çıkaracaktır.8.evde olduğu için yeniay eş ya da ortağın kazanç ve kayıplarıyla ilgili öngörülemeyen konulardaki problemlerden kaynaklanan sorunları köklü bir şekilde çözmek için yön ve karar değişimlerine gidileceğini gösterir.

Yeniay sonrasında Merkür’ün de Oğlak burcuna geçmesiyle birlikte konuşarak çözme yoluna gitmek için Mars Oğlakla doğru eylemlerde bulunabileceğimizi gösteriyor. Gezegenlerin retrolardan çıkması enerji kısıtlamasını ortadan kaldırdığı için bu yeniay artık önümüzdeki konuların olgunlaştığını, olan sorunları çözmek için harekete ve eyleme geçmek için Oğlak temasının etkili olmasından sebep uzun vadeli düşünerek sağlam ve temkinli olan planlamalarla kararlar alarak harekete geçeceğimizi göstermektedir.

11 Ocak Pazar günü Merkür Oğlak burcuna geçiş yaparak 5 Şubat’a kadar Oğlak burcu seyahatini devam ettirecek. Zihnimizin meşguliyet alanı iş, kariyer ve meslek hayatı olacak. İş hayatımızı ilgilendiren konuları daha fazla ciddiyetle ele almak, gereken sorumlulukları üstlenmek, disiplinli bir şekilde ilerlemek, temkinli ve uzun vadede başarı sağlayacak konulara kafa yormak isteyeceğiz. Tabi bu konularda düşünüp harekete geçmek, konuşmalar, görüşmeler sağlamak isteyeceğiz.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (8-14 Ocak Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik köklü değişimler yapmak istiyorsunuz. Aklınıza gelen fikirleri, aldığınız haberleri değerlendirmek, ya da üzerine düşünmek, kesin karar vermek için Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği Pazar günü ve sonrasını değerlendirmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (8-14 Ocak Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla yüksek eğitim, ticaret, seyahat planlamaları, varsa hukuki meselelerle ilgili köklü değişimler yapmak istiyor olabilirsiniz. Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasında mali ve gelecekle ilgili konularda kararlar almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (8-14 Ocak Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla ortak değerleriniz, eşiniz ya da ortağınızla birlikte oluşturduğunuz kazançlarla ilgili konularda köklü değişimler yaratacak önemli kararlar almak istiyorsunuz. Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasında konuşma görüşme yapmak ve özellikle sözleşme imzalamak sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (8-14 Ocak Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla eş, ortak, ortaklı yapılan işler ve ikili ilişkilerinizle ilgili konularda köklü değişimlere sebep olacak önemli kararlar almak istiyor olabilirsiniz. Bunun için Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasında mesela gidip bir dava açmak, ya da hakkınızı savunmak, iş yerinde konuşma yapmak, ya da yanınızda çalışan kişilerle konuşma yapmak, sizin için çok daha faydalı olacaktır.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (8-14 Ocak Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla günlük rutin hayat düzeniniz ve çalışma düzeniniz, zihinsel ve bedensel sağlığınız, evcil hayvanlarınızla ilgili konularda köklü değişimler yapmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasında, gidip yatırım yapmaya adım atabilir, hobinizle ilgili bir konuya karar verebilir, çocuğunuzu sportif bir faaliyet yazdırabilirseniz sizin için çok dada avantajlı atılmış bir adım olacaktır.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (8-14 Ocak Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıylayatırım yapmak, aşk hayatına adım atmak, çocuk sahibi olmak, bir hobiye başlamakla ilgili köklü değişimler yaratacak kararlar almak istiyor olabilirsiniz. Bunun için Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasında harekete geçerseniz aile, ev hayatınız, eş, ortak ya da ikili ilişkilerinizi ilgilendiren en doğru kararı uygulamış olursunuz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (8-14 Ocak Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla ev, aile, yuva, ev hayatınızla ilgili konularda köklü değişimlere sebep olacak önemli kararlar almak istiyor alabilirsiniz. Bunun için Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasındaki zaman dilimini değerlendirmeniz iletişim, iş hayatınızı ya da günlük rutin hayat düzeninizle ilgili doğru karar vermeniz için daha faydalı olacaktır.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (8-14 Ocak Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıylailetişim ve haberleşme, eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, kendinizi ifade ettiğiniz alanlarda köklü değişimlere sebep olacak önemli kararlar almak istiyorsunuz. Bunun için Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasında harekete geçmeniz, özdeğeriniz, mali kaynaklarınızla ilgili konularda kendiniz için en doğru şekilde düşünüp karar vermenize sebep olacaktır.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (8-14 Ocak Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla maddi kaynaklarınız, yetenekleriniz, özdeğer duygunuzla ilgili alanlarda köklü değişimler yaratacak önemli kararlar almak istiyor olabilirsiniz. Bunun için Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasında değerlendirmeniz size ve ev hayatınıza, ailenize yönelik daha doğru karar almanıza fayda sağlayacaktır.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (8-14 Ocak Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla kişiliğinizi, karakterinizi başarılı bir şekilde ortaya koyarak yakın çevrenize ya da eğitim alanlarında ifade etmek için köklü değişim yaratacak önemli kararlar almak istiyorsunuz. Bunun için Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasında oturup değerlendirme yaptığınızda bilinçaltınızdaki kararsızlıklardan kurtulmuş daha net bir kafayla ve kendiniz için daha faydalı bir şekilde harekete geçmiş olacaksınız.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (8-14 Ocak Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıyla bilinçaltı mistik psişik konularda, ya da bilinçaltı korkularınıza yönelik alanlarda köklü değişimlere sebep olacak önemli kararlar almak istiyorsunuz. Bunun için Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasında değerlendirme yaparsanız daha sağlam ve doğru kararlar almış olacaksınız.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (8-14 Ocak Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Oğlak yeniayıylahayallerinizi gerçekleştirmek için hayatınızda köklü değişimler yaratacak ciddi kararlar almak istiyor olabilirsiniz. Bunun için Merkür’ün Oğlak burcuna geçeceği pazar günü ve sonrasında değerlendirme yaptığınızda gerçekten yapabilecek gücü, ya da kendinize olan inancınızı görmüş olarak karar vermiş olacaksınız.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları