9-15 Ocak Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

9-15 Ocak Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Aslan burcu enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde yaşama karşı motivasyonumuzu yükseltmek, canlanmak, hareketlenmek ihtiyacımızın arttığı, ama yöneticisi Güneş’le 150’likten çalıştığı için bunu nasıl yapacağını bilememek gibi bir duygusallığa kapılırken, retro Merkür bize bir sürü eksik kalmış yarım kalan işlerin, zamanı gelen konuşulması gereken görüşmelerin olduğunu içten içten bize söylerken, diğer taraftan Venüs Mars arasında üçgen açının aktifleşmesiyle ilişkilerde uyumlu ve dengeli bir şekilde akış enerjisinin hakim olacağını, ilişkide mutlu olmayı, enerjik olmayı, ilişkinin hız kazanması ve hareketlenmesiyle haftaya başlamamız mümkün olacak gibi görünüyor.

Bu hafta ayrıca uzun zamandır hayat enerjimizin düşmesine ve miskinliğe sebep olan Mars retrosunun 12 Ocak itibariyle bitmesiyle birlikte, hafta genelinde eylemselliğin hız kazanacağını söylemek mümkün. Kasım ayı boyunca Neptün’le kare açı yapan retro Mars, ilişkilerde ve parasal konularda kayıplar ve hayal kırıklıklarına sebebiyet vermişti hatırlarsanız, Venüs’le de retro Mars karşıtlık yapıp ilişkilerde karşı karşıya gelmemize karşıt görüşlerde olmamıza neden olup, arkasından Venüs’le Neptün’ün karelenip hem ilişkilerde hem parasal konularda kayıp, hayal kırıklığı yaşattı. İşte şimdi Mars’ın retrodan çıkması ve Venüs’le üçgen açıya girmesiyle, Jüpiter’in de Venüs’e ve Mars’a element bazında verdiği destekle, Venüs’le Mars’ın da hava elementlerinde olmasıyla birlikte daha akılcı bir şekilde ilişkilerde ve parasal konularda eyleme geçerek hızlanma, toparlanma ve tekrar ayağa kalkma zamanı olduğunu gözlemleyeceğiz.

13 Ocak Cuma günü Güneş Neptün üçgeniyle, ideallerimizi, hayallerimizi, hayattaki hedeflerimizi gerçekleştirebilecek potansiyellerimizi açığa çıkartabilecek duruma geldiğimizi,bilinçli bir yaklaşımla sorumluluğunu üstlenebileceğimiz, aynı zamanda gerçekçi olan isteklerimizi başarılı bir şekilde gerçekleştirebileceğimizi göstermektedir.

14 Ocak Cumartesi günü Venüs Uranüs karesiyle, ilişkilerde, mali konula ani gelişmeler, birdenbire yeni başlayan bir ilişki, birdenbire aniden bir soğumayla biten sonlanan şok eden ilişkiler, ekonomide şok edici inişli-çıkışlı dalgalanmalar getireceği için risk almamak gereken bir hafta diyebiliriz.

Venüs Kova burcundayken içimizdeki özgürlük isteğinde artışlara neden olacağı için, Uranüs’le olan karesi bunun birdenbire, aniden gelişen olaylarla, ne olduğunu bile anlamadan ilişkilerde ani ve fevri çıkışlara neden olacağını göstermektedir. İlişkilerinde birbirlerine özgürlük alanı tanımayanlar, ya da ilişkisinde arkadaşlık bağı geliştiremeyen çiftlerde yaşanabilecek ayrılıklara sebep olurken, ikili ilişkilerde de arkadaşlık ve dostluk bağı geliştiremeyen kişilerin aralarında aniden kopmalar meydana gelecektir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim,yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 3, 11 evlerinden alacağınız için arkadaş ve dostlarınızla ilgili, geleceğe yönelik sizi mutlu eden konularla ilgili önemli kararlar almak için harekete geçeceksiniz. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte zihinsel olarak biraz rahatlayacak, kendinizi ifade ederken, iletişimde bulunurken şimdi artık çok daha dik durabileceksiniz. Maddi konularda aniden gelişen durumlarda para kaybına dikkat etmelisiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 2, 10 evlerinden alacağınız için maddi kaynak yaratmak, üretkenliğiniz, kariyerinizle ilgili, sizi mutlu edecek meslek alanlarına yönelik konularda önemli kararlar almak için harekete geçeceksiniz. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte maddi konularda biraz rahatlayacak, işinize, kariyerinize yönelik girişimlerde bulunabileceksiniz. İş hayatında etrafınızda çalışan, ya da amir, patron gibi mertebeli kişilerle olan ilişkilerinizde gerçekleşebilecek fevriliklere dikkat etmelisiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 1, 9 evlerinden alacağınız için yeni insanlarla tanışarak iş bağlantıları kurarak harekete geçebilirsiniz. Denizaşırı yolculuklar yapabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte üstünüzdeki ölü toprağı atarak canlanabilir, eğitimlere, seyahatlere, iş bağlantıları kurmaya, belki hukuksal bir konuda şans edebilecek konularda harekete geçmelisiniz. Tabi aniden gelişebilecek kontrol dışı gelişen olaylarla karşılaşmalarda da dikkatli olmalısınız.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 12, 8 evlerinden alacağınız için bilinçaltınızı meşgul eden ve bir türlü gerçekleştiremediğiniz konularda, gizli bir mali konu, ya da bir ilişki ile ilgili önemli kararlar almak için harekete geçeceksiniz. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte bilinçaltınız biraz rahatlayacak, ikili ilişkilerinizde, eş, ya da ortaklıklarınızda ilgili girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Mali konularınızda gerçekleşebilecek ani hareketlilikler bütçe dengenizi zorlayabilir. Dikkat.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 11, 7 evlerinden alacağınız için arkadaş ve dostlarınızla güzel vakit geçirebilir, içinde bulunduğunuz topluluklar içerisinde yeni tanışacağınız kişilerle arkadaş olabilir, ya da arkadaşlık ilişkisini aşk ilişkisine dönüştürmek için girişimlerde bulunabilirisiniz. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte hayallerinizi gerçekleştirmek için adımlar atabilir, kariyer gelirlerinizi destekleyici eylemlerde bulunabilirsiniz. Eş, ortak, ya da iş ilişkilerinizdeki kişilerle aniden gelişen olaylarla fevrilikler yaşayabilirsiniz. Dikkat.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 10, 6 evlerinden alacağınız iş, kariyer, meslek hayatınız, çalışma koşullarınızda şanslı günlerde olacak, iş imkanları için önemli kararlar alarak harekete geçeceksiniz. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte kariyer hayatınızda rahatlamalar ve artık girişimlerde bulunmak için harekete geçme zamanındasınız. Beraber çalıştığınız kişilerle aniden yaşanabilecek fevriliklere, kazalara karşı emniyetli olmak gerekebilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 9, 5 evlerinden alacağınız için aşk hayatınızda hareketlenmeler, ya da çocuklarla ilgili hareketli günler, yaratıcılığınızı ortaya koyacak ve ya bir yatırım konusuyla ilgili hızlanan gündemleriniz olacak. Hareket ve eylemlerinize olan bakış açınızı geliştiren ve değiştiren bir bakış açısı kazandıran Mars retrosunun bitmesiyle artık mali konulara ve ilişkilerinize olan yaklaşım tarzınızı daha sağlam ve daha akılcı bir tarzda ortaya koyabileceksiniz. Dürtüsel ya da psikolojik olarak rahatlamak için harcama yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 8, 4 evlerinden alacağınız için evinizde, ailenizle güzel vakit geçirebilir, ev almak gibi bir konu varsa aileden destek görebilirsiniz. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte korkularınızla yüzleşmiş, mali konularda gelir gider dengelerinizde, ortak değerlerinizde zihinsel olarak daha rahat olacaksınız. Aile üyeleriyle olan ilişkilerde fevriliklere dikkat etmelisiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 7, 3 evlerinden alacağınız için eş, ortak ve ikili ilişkilerden yana şanslı olacağınız ve harekete geçebileceğiniz bir hafta olacak. Yeni iş anlaşmaları sözleşmeleri, yeni ilişkiler gündeminizde olacaktır. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde çatışma ve tartışmalar, fikir ayrılıkları sebebiyle ilişkilerinizde kayıplar vermiş olabilirsiniz. Günlük rutinlerinizde, iş hayatınızda iletişimde olduğunuz kişilerle, yakın çevre ilişkilerinizde yaşanabilecek fevriliklere dikkat etmelisiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 6, 2 evlerinden alacağınız için maddi kaynaklarınızda artış olabilir, terfi almak, maaş artışı gibi şanslı etkiler alabilirsiniz. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte sağlıkla ilgili, günlük rutinleriniz, çalışma koşullarınızla, evcil hayvanlarla ilgili konularda önemli kararlar almak için harekete geçeceksiniz. Aşk hayatınıza, çocuklara, yatırım alanlarına yönelik konularda fevri bir şekilde harekete geçmeden önce bir kez daha düşünmenizde fayda olacaktır.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 5, 1 evlerinden alacağınız için bizatihi siz şanslı olacak ve yeni bir iş, ya da aşk için, ya da sizi mutlu eden bir konuda harekete geçebileceksiniz. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte aşk hayatınıza, çocuklarınıza, yatırım alanlarına yönelik konularda ilgili önemli kararlar almak için harekete geçeceksiniz. Aile hayatınız, yuvanız, yaşadığınız yerdeki insanlarla yaşanabilecek fevriliklere dikkat etmelisiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (9-15 Ocak Haftası)

Venüs Mars etkileşimini 4, 12 evlerinden alacağınız için geride bıraktığınız ya da geçmişe yönelik konulardaki sorunları çözmeye yönelik adımlar atabilirsiniz. Mars retrosunun bitmesiyle birlikte aileniz, yaşadığınız yer, ev hayatınıza, ya da kendiniz ait hissettiğiniz alanlara yönelik konularda önemli kararlar almak için harekete geçebilirsiniz. Yakın çevre ilişkilerinizde geçmişe yönelik kontrol dışı gelişen olaylar karşısında yaşanabilecek fevriliklere dikkat etmelisiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI