Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

9 Ekim-15 Ekim Haftası burç yorumları…

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftanın ilk gününe Ay Aslan burcu enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde yaşama coşkusuna, hayat enerjisine, sevgiye ne kadar çok ihtiyacımızın olduğunun farkına varabiliriz. Haftanın ilk gününde Mars Plüton karesiyle ilişkilerde yıkıcılık, şiddete eğilimli olmak, eşit, adil, uyum ve denge gerektiren konularda dengesizleşebilir, birlikte hareket etmekte zorlanabiliriz. Eril figürler ve otorite konumundaki kişilerle aynı frekansta olmakta bu hafta oldukça zorlanacağız. Fazlaca hırs ve takıntılı davranışlarda bulunmamaya dikkat etmek gerekli.

9 Ekim Pazartesi günü Venüs Başak burcuna geçerek 8 Kasım Çarşamba gününe kadar Başak burcu seyahatini devam ettirecek. Venüs Başakta düşük konumdadır. İlişkilerde kendini adanmışlık enerjisiyle çalışır. Fakat Venüs Başak burcuna geçer geçmez Satürn’le de karşıtlık yapacağı ve tutulma enerjileri de artık etkili olduğu için, ilişkilerde ve parasal konularda yetersizlik ve eksiklik duygusuna yol açacaktır. Başağın faydacı tarafı ortaya çıkacak ve benim bunda çıkarım ne sorusunu sorgulatacaktır.

14 Ekim Cumartesi günü Terazi burcunun 21 derecesinde Foramen sabit yıldızında halkalı ve Güney bendinde gerçekleşecek olan bir Güneş Tutulması yaşayacağız.

Güneş Tutulması aynı zamanda bir yeniaydır. Fakat etki süresi bakımından yeniaydan çok daha fazla uzun sürmektedir. 6 ay ila 1 yıl arasında ve bir sonraki Güneş Tutulmasına kadar etkisini hayatlarımız üzerinde göstermektedir.

Terazi burcu evlilik, ortaklık ikili ilişkiler, sözleşme, anlaşma, diplomasi gerektiren, aslında uyum denge, iş birliği yapmakla ilgilidir. Doğal olarak ilişkileri ön plana çıkaran bir tutulma olacağını söyleyebiliriz.

Güney bendinde gerçekleştiği için ilişkilerde yaşanan denge sorunlarına işaret edecektir.

Tutulmanın Plüton’dan kareleniyor olması önümüzdeki süreçte ekonomideki ve ilişkilerdeki krizlerin tırmanmasına yol açacaktır.

Tutulmanın 5.evde olması aşk, çocuklar ve yatırımlarla ilgili konulardaki krizleri ön plana çıkaracaktır. Yöneticisi Venüs’ün 4.evde Başak burcunda ve 10.evdeki Satürn’le karşıtlık açıda olması, İş ve aile hayatında yaşanan ekonomik kaostan kaynaklanan yetersizliklerin günlük hayatlara sirayet eden survarium enerjisinin ilişkilerin yönünün değişmesine sebep olacaktır.

Yükselende İkizler burcunun bulunması, bu dönemde iletişimin çok önemli olduğunu, yönetici gezegeni Merkür’ün 5.evde Terazi burcunda olması iletişimde karşılıklı anlayışın çok önemli olacağını söyleyebiliriz. Büyük şirketlerin batması, iflas vermesi haberlerini duyabiliriz. Kuzey düğümün 11.eve bizi götürüyor olması geleceğimize vurgulama yaparken, yöneticisi Mars’ın 6.evde olması gelecek için günlük hayat düzenimiz, çalışma hayatımız, fiziksel ve zihinsel sağlığımız için savaşmak ve mücadele etmek zorunda olacağımızı ifade etmektedir. Hava elementinin yoğunluğu bize akıl yoluyla ve doğru iletişim kanalıyla sorunların üstesinden gelinebileceğini işaret etmektedir.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 10.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, iş, kariyer ve meslek hayatınızda köklü bir şekilde dönüşüm gerçekleşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 7.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, evlilik, ortaklık, ikili ilişkiler, iş hayatınıza olan bakış açınızın değişeceği, sizin için faydalı ve verimli olanların ön planda olacağı bir tutulma olacak.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 9.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, din, inanç, felsefi konular, hak hukuk adalet, yurtdışı eğitim seyahatler alanında köklü bir şekilde dönüşüm gerçekleşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 6.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, günlük rutinleriniz, çalışma koşullarınız, zihin ve beden sağlığınıza olan bakış açınızın değişeceği, sizi daha çok mutlu eden, hayattan size daha çok keyif aldıran, daha çok çıkarınıza yönelten konular ön planda olacak.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 8.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, ortak değerler, kredi borçlar, ölüm ve ölüm ötesi alem, okült bilgilerde köklü bir şekilde dönüşüm gerçekleşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 5.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, aşka, çocuklara, yatırım alanlarına, oyun, kumar gibi spekülatif harcama alanlarına olan bakış açınızın değişeceği, sizin için daha çok aileye, toprağa dayalı faydalı ve verimli alanların ön planda olacağı bir tutulma olacak.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 7.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, eş, ortak, ortaklı işler, ikili ilişkiler hayat alanınızda köklü bir şekilde dönüşüm gerçekleşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 4.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, ev, aile, yuva, ev hayatınız, yaşadığınız yere olan bakış açınızın değişeceği, daha çok size faydalı ve verimli olan yakın çevre ilişkilerinin ön planda olacağı bir tutulma olacak.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 6.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, günlük rutinleriniz, çalışma koşullarınız, zihin ve beden sağlığınızla ilgili konularda köklü bir şekilde dönüşüm gerçekleşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 3.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, eğitim öğrenime, kendinizi ifade etme tarzınıza, yakın çevre ilişkilerinize olan bakış açınızın değişeceği, daha çok özdeğer duygunuzu, yeteneklerinizi, maddi kaynak üretme potansiyelinizi faydalı ve verimli alanlarını ön plana çıkaracak bir tutulma olacak.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 5.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, aşk, çocuk, yatırım, hobi, yaratıcılık konularında hayatınızda köklü bir şekilde dönüşüm gerçekleşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 2.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, mali kaynaklarınıza, özdeğer duygunuza, yeteneklerinize, üretim kapasitenize olan bakış açınızın değişeceği, daha çok kendi çıkarınıza fayda ve yarar sağlayacak alanların ön planda olacağı bir tutulma olacak.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 4.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, ev, aile, yuva, yaşadığınız yer, köklerinizle atalarınızla, aile büyüklerinizle,topraklarınızla ilgili konularda köklü bir şekilde dönüşüm gerçekleşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 1.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, kişiliğinize, karakterinize, dış görünüşünüze, etrafınızda bulunan insanlara olan bakış açınızın değişeceği, daha çok psikolojinize faydalı ve verimli alanların ön planda olacağı bir tutulma olacak.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 3.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, eğitim öğrenim, kendinizi ifade ettiğiniz alanlar, sosyal medya iletişim, yakın çevre ilişkilerinizle köklü bir şekilde dönüşüm gerçekleşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 12.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, kontrol dışı gelişen olaylar, bilinçaltı, psikolojik sağlık, mistik alanlara olan bakış açınızın değişeceği, daha çok ideallerinize, hayallerinize kavuşmayı sağlayacak faydalı ve verimli alanların ön planda olacağı bir tutulma olacak.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 2.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, maddi kaynak üretim kapasiteniz, özdeğer duygunuz, yetenekleriniz, bedeniniz ile ilgili konularda köklü bir şekilde dönüşüm gerçekleşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 11.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, sosyal çevrenize, ideallerinize, dernek, vakıf gibi gruplara olan bakış açınızın değişeceği, daha çok mesleğinize, kariyerinize faydalı ve verimli olacak alanların ön planda olacağı bir tutulma olacak.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 1.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, kişilik, karakter, bakış açınız, bilinç seviyeniz, eski sizden bir eser kalmayacaktır açıkçası. Tamamen kül olup, sizden yeniden yeni bir ben doğarak bizatihi şahsınız köklü bir şekilde dönüşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 10.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, iş, kariyer ve meslek hayatınıza olan bakış açınızın değişeceği, daha çok inandığınız değerlere, sizin için anlam ve mana ifade eden konuların ön planda olacağı bir tutulma olacak.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 12.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, kontrol dışı gelişen olaylar, hastane hapishane gibi kapalı alanlar, bilinçaltı dünyanız, psikolojik sağlığınız köklü bir şekilde dönüşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.) 14 Ekim tarihinde 9.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, din, inanç, felsefi konular, yüksek eğitim, yurtdışı, uzak yolculuklara olan bakış açınızın değişeceği, daha çok ortak değerlerin, okült bilgilerin, krizli ya da mali konuların sizin için ön planda olacağı bir tutulma olacak.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (9-15 Ekim Haftası)

11 Ekim tarihinde Plüton’un 11.evinizdeki ileri harekete geçişiyle, sosyal çevreniz, arkadaş ve dostlarınız, idealleriniz, kariyerden elde ettiğiniz gelirlerinizde köklü bir şekilde dönüşüm gerçekleşecek. (Bu süreç sene sonuna kadar, yani Kova burcuna geçene kadar devam edecek.)14 Ekim tarihinde 8.evinizde gerçekleşecek olan Terazi Burcundaki Güneş Tutulmasıyla, ölüm ve ötesine, okült bilgilere, ortak değerlere olan bakış açınızın değişeceği, daha çok eş, ortak ve ikili ilişkilerde faydalı ve verimli alanların ön planda olacağı bir tutulma olacak.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

Yazarın Diğer Yazıları