Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu analiz etti! 31 Ocak-6 Şubat haftası burç yorumları...

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Kova burcu enerjileriyle başlıyoruz. gün genelinde özgür ve bağımsız olmak isteyeceğiz. Ay fazının kapanma evresinde olduğu balsamik fazda, içsel motivasyonumuz da yeniliğe ihtiyaç duyduğumuz, içsel olarak bir şeylerin artık değişmesini istediğimiz bir günün enerjisiyle haftaya başlamış olacağız.

1 Şubat salı günü Kova burcunda Satürn'yen bir yeniay gerçekleşecek. 12 derece Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniayın enerjisinde Satürn etkisini oldukça güçlü bir şekilde hissedeceğiz. Gökyüzünde Oğlak ve Kova burçlarının yoğunluğu etkisi altındayız. Bu yeniayın mottosu "Eski Yeni" ile eski, konulara yeni yöntemlere yaklaşmayı öğreneceğiz.

Yeniay haritasına Wholesings ve Plasidus olarak baktığımızda 1.ve 12.ev konuları olan, kişiliğimize ve karakterimize ait olan davranışlarımız, dış görünüşümüz, bu dünyaya olan bakış açımız, kontrolümüz dışında gelişen olaylar, hastane hapishane gibi kapalı alanlar, bilinçaltı dünyamız üzerinde etkisi olacaktır. Yeniay haritasında yükselen burca yerleşmiş bir Kova burcunun yükseldiğini görmekteyiz. Bu durumda Kova burcunu bize tekrar vurgulamak istiyor demektir. Yöneticisi Satürn'ün yine 1.ve 12.evlerde yerleşmiş olması sebebiyle, aynı ev konularını tekrar vurgulayarak aynı konuları daha da belirgin hale getirmek isteyecektir. Kova burcu yenilikleri, aydınlığı, devrimleri, grupları, insanlığı, hümanizmi ifade eder. Satürn ise, sorumluluklarımızla, engellenmeler, kısıtlanmalarla ilgilidir. 1.ev bizati kişinin kendisini, dünyaya bakış açısını, 12.evde, hastaneleri gösterir. Bu bağlamda pandemi ile hayatımıza giren hastalıklara karşı olan bakış açımızı, daha doğrusu dünyaya olan bakış açımızı yenilememiz gerektiğini bize söylemek istiyor demektir.

Değişimin gezegeni Uranüs yeniaya 2.ve 4.evlerden kare açı bağlantısıyla ekonomideki ani gelişen iniş çıkışların aile hayatımızı zorladığını, ve bu durumun tüm toplum üzerinde yaratmış olduğu etkisini bize göstermektedir. Güneş, Ay, Satün Kova burcunda, Mars, Venüs, Merkür ve Plüton Oğlak burcundaki yerleşimleriyle, eskinin yerini, yeninin alabilmesi için, Uranüs'le bize zihinsel anlamda eski, çürümüş, işe yaramayan fikir ve düşünce kalıplarımızdan kurtularak yenilikçi ve aydın bir dünya görüşüne toplum olarak sahip olmamız gerektiğini ifade etmektedir. İlişkiler ve para kazanma yöntemlerine eski bildiğin yöntemleri uygulayarak yaşamaya devam edebilmek mümkün değil diyor...

Yeniay haritasının bütününe baktığımızda doğu kısmında yoğunlaşan gezegenlerin bize yeni hayat düzenine, yeni dünya düzenine uyum sağlamak için yenilikleri ve teknolojiyi anlamamız gerektiğini, değişen dünyaya eski sen olarak, eski bakış açınla devam edemezsin diyor...Doğu kısmındaki gezegen yoğunluğu bize aniden gelişen olaylar vasıtasıyla yeni kararlar alarak hayatımızda önemli değişimler olacağını gösteriyor.

Ay Düğümlerinin Wholesings ve Plasidus haritalarda 3.ve 4.evlerde yerleşmiş olması sebebiyle daha çok kendi iç dünyamıza yöneleceğimizi, yakın çevremizle olan ilişkilerimize ve aile hayatımıza daha çok vakit ayıracağımızı göstermektedir.

4 Şubat Cuma günü tam kavuşumda olan Güneş Satürn'le, kişiliğimiz üzerinde eril ya da otorite kişilerinin hissettirdiği baskılanmalara karşı, özgür ve bağımsız olmaya daha fazla ihtiyaç duyabiliriz. Merkür ve Venüs'ün de artık Retro’dan çıkmasıyla biraz daha mantıklı düşünebileceğimizi, hayatımızda gerçekleştirmek istediğimiz yenilikleri nelerin üzerinde durmamız gerektiğini, hangi eksiklerimizi tamamlayarak yol alabileceğimizin daha fazla idrakiyle, mantıklı düşünebileceğimizi göstermektedir. Aynı gün Mars Jüpiter arasında gerçekleşecek olan 60'lık açı bağlantısıyla da almış olduğumuz kararları doğru hamlelerle hayata geçirebileceğimiz bir günün enerjisinde olacağız. Ertesi günü de etkili olacak olan Mars Jüpiter 60'lığıyla aile hayatımıza yönelik, ya da ev, arsa, arazi, emlak gibi konularda yeni kararlar alabilir, yeni başlangıçlar yapabiliriz. Ev almak için kredi çekmek, yeni bir ilişkiye başlamak, ya da bir ilişkiden özgürleşmek için harekete geçmek isteyebiliriz.

Gökyüzünde bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra, şimdi gelelim Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniayın yükselen burçlarımız üzerindeki etkilerine...

Koç ve Yükselen Koç Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 11.ev konularıyla geleceğinizi inşa etmek için, iş hayatınıza daha fazla ciddiyetle bakmanıza, kararlar alırken gelecekteki iş hayatınıza olan eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. İş hayatındaki zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 10.ev konularıyla iş, meslek ve kariyer hayatınızı inşa etmek için, dünya görüşünüzü, ufkunuzu geliştirmeyi çok daha fazla ciddiye almanız gerektiğini, vizyonunuzu daha yükseğe çıkartmanız gerektiğini, kariyerde en zirvede olmak için eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Din, inanç, felsefi konular, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurt dışı seyahat ve ticari faaliyet alanlarındaki zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 9.ev konularıyla din, inanç, felsefi konular, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurt dışı seyahat ve ticari faaliyetler, ruhsal ve manevi alanlarda kendinizi inşa etmek için, daha fazla derine inmeyi, görünenin ötesini görmeyi, okült bilgi ve ortak değerlerden kaynaklanabilecek krizleri daha fazla ciddiye almanız gerektiğini, ufkunuzu geliştirmek, yüksek bir dünya görüşü ve vizyon sahibi olmanın eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Ortak değerler, okült bilgiler, kredi ve borçlar alanlarındaki zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Yengeç ve Yükselen Burçları Yengeç (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 8.ev konularıyla ortak değerler, ölüm ve ölüm ötesi alem, okült bilgiler, kredi ve borçları ilgilendiren alanlarda kendinizi inşa etmek için, karşınızdaki kişileri daha fazla dikkate almalı, ilişkide olduğunuz eş, partner, ortakları daha fazla ciddiye almanız gerektiğini, kendiniz dışındaki kişilerle birlikte ve uyum için bir ilişki içinde olabilmek, birlikte yürüyebilmek için eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Eş, ortak, ortaklı işler yaptığınız kişilerle olan ilişkilerinizdeki zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 7.ev konularıyla eş, ortak, ortaklı işler yaptığınız kişilerle olan her türlü ilişkilerinizi inşa etmek için, çalışma koşullarınızı, günlük rutin hayatınızdaki yapılması gereken zorunlu işleri, genel sağlığınızı, evcil hayvanlarınızı daha fazla dikkate almanız gerektiğini, günlük rutin hayatınızı bir düzene sokmak, çalışma koşullarınızı iyileştirmeyi eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Günlük rutin hatanızdaki yapılması gerekli olan zorunluluklar, çalışma koşullarınız, birlikte çalıştığınız kişiler, genel sağlığınız, evcil hayvanlarınız alanlarındaki zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 6.ev konularıyla günlük rutin hayatınız, çalışma koşullarınız, birlikte çalıştığınız insanlar, genel sağlığınız, evcil hayvanlarınızı ilgilendiren hayat alanlarınızı inşa etmek için, yaratıcılığınızla kendinizi nasıl ortaya koyduğunuzu, yatırım yaparken nasıl bir hayat arzuladığınızı daha fazla ciddiye almanız gerektiğini, hayattan gerçekten istediğiniz gibi keyif alabilmeyi  eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Aşk, çocuklar, yatırımlar, hayattan keyif aldığınız alanlardaki zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 5.ev konularıyla aşk, çocuklar, hobileriniz, yaratıcı yetenekleriniz, yatırımlarınız, hayattın size keyif veren alanlarını inşa etmek için, aile, yuva, ev hayatınızı daha fazla ciddiye almanız gerektiğini, hayatınıza ait kararlar alırken, eski bakış açınızla isteklerinizi gerçekleştiremeyeceğinizi, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Aile, yuva, ev hayatınızı ilgilendiren alanlardaki zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 4.ev konularıyla ev, aile, yuva, ev hayatınızı inşaa etmek için, yakın çevre ilişkileriniz, yer değiştirme, ev değiştirme, taşınma, ticaret hayatı ile ilgili konuları daha fazla ciddiye almanız gerektiğini, yeni kararlar alırken aile ve ev hayatınızı ilgilendiren konuları eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkilerinizi, ticari faaliyetlerinizi, kısa seyahatlerinizi ilgilendiren alanlardaki zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 3.ev konularıyla eğitim öğrenim, kendinizi ifade ettiğiniz yazılı ya da sözlü alanlar, yakın çevre ilişkileriniz, ticari faaliyetleriniz, yakın yerlere yapmış olduğunuz kısa seyahatler ile ilgili hayat alanlarınızı inşa etmek için, maddi kaynaklarınızı, öz değer duygunuzu, yetenek ve becerilerinizi, bedeninizi daha fazla ciddiye almanız gerektiğini, yeni kararlar alırken eğitim öğrenim, kendinizi ifade ettiğiniz yazılı ya da sözlü alanlar, yakın çevre ilişkileriniz, ticari faaliyetleriniz, yakın yerlere yapmış olduğunuz kısa seyahatler ile ilgili hayat alanlarınızı ilgilendiren konuları eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Maddi kaynaklar ve öz değer duygunuzu ilgilendiren alanlardaki zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Oğlak ve Oğlak İkizler Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 2.ev konularıyla maddi kaynaklarınız, öz değer duygunuz, yetenek ve becerileriniz, bedeninizi ilgilendiren hayat alanlarınızı inşa etmek için, kişilik ve karakterinizi, gerçekten neyi ne kadar yapabiliteye sahip olduğunuzun bilinciyle daha fazla ciddiye almanız gerektiğini, yeni kararlar alırken kendinize kaynak yaratmak için eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Kendinizi ortaya koyma hırsı ve etrafınızdaki insanlardan aldığınız zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 1.ev konularıyla sağlam bir kişilik ve karakter ortaya koyabilmek için, kendinizi inşa edebilmek için, bilinçaltınıza ait olan korkularınızı, kontrolünüz dışında gelişen olayları, mistik psişik yeteneklerinizi daha fazla ciddiye almanız gerektiğini, yeni kararlar alırken kendinizi kişiliğinizi ve karakterinizi sağlam bir şekilde ortaya koyabilmek eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Bilinçaltınıza ait korkularınız, yetersizlik ve eksiklik duygusu, kontrolünüz dışı gelişen olaylardan aldığınız zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (31 Ocak- 6 Şubat Haftası)

Kova burcunda gerçekleşecek olan Yeniay haritanızın 12.ev konularıyla bilinçaltınız, hastane hapishane gibi kapalı yerler, kontrolünüz dışında gelişen olaylar vasıtasıyla yaşanılan karmik deneyimlerin üzerinizde yaratmış olduğu psikolojik etkileri neticesinde ruhsal sağlığınızı inşa edebilmek için, geleceğinizi, sosyal çevrenizi, arkadaş ve dostlarınızı daha fazla ciddiye almanız gerektiğini, yeni kararlar alırken bilinçaltı korkularınızdan ve karmik yüklerinizden kurtulabilmek için eski bakış açınızın yeterli olmayacağını, artık yeni bir bakış açısıyla, yeni ve farklı yöntemlerle gerçekleştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Sosyal çevrenizde, gruplar içerisinde, arkadaş ve dostlarınızla olan ilişkilerinizdeki zorlayıcı enerjiler sizi bu hafta her zamankinden daha fazla yorabilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle...

Yazarın Diğer Yazıları