Mehmet Şahincileroğlu

Dizilerin ekran macerasında son durum ne?

Mehmet Şahincileroğlu

Bu köşeden, yaklaşık 1 yıldır uzağım. Açıkçası, özledim özlemesine ama bir türlü vakit bulup yazamadım. Yazmak istediğim zaman ise, yaşadığım beklenmedik olaylar yazmamı erteledi. Neyse…

Gelelim, ekran savaşında dizilerin son durumuna…

İsterseniz önce, hangi günler hangi diziler var, birlikte göz atalım. Ardından da, ‘Hangi diziler final yapacak, hangi diziler yoluna devam edecek, hangi diziler ekran yolculuğuna başlayacak?’ sorularından yola çıkarak analizimizi yapalım.

***

Pazartesi

Yasak Elma (FOX TV), Alparslan Büyük Selçuklu (TRT 1), Üç Kuruş (Show TV), Hakim (atv)

Salı

Evlilik Hakkında Her Şey (FOX TV), Masumlar Apartmanı (TRT 1), Üç Kız Kardeş (Kanal D), Destan (atv), Baba (Show TV)

Çarşamba

Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (atv), Kara Tahta (TRT 1), Gülümse Kaderine (FOX TV), Oğlum (Show TV), Annenin Sırrıdır Çocuk (tv8)

Perşembe

Camdaki Kız (Kanal D), Mahkum (FOX TV), Bir Zamanlar Çukurova (atv), Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı (TRT 1)

Cuma

Arka Sokaklar (Kanal D), Kaderimin Oyunu (Star TV), Yalnız Kurt (atv), Kasaba Doktoru (TRT 1), İyilik (FOX TV), Aziz (Show TV)

Cumartesi

Gönül Dağı (TRT 1), Kardeşlerim (atv)

Pazar

Yargı (Kanal D), Teşkilat (TRT 1), Adı Sevgi (atv)

***

Hangi diziler final yapacak? Hangi diziler sezon finali yapacak? Hangi diziler ekran macerasına başlayacak?

Pazartesi’den başlayarak analizimize devam edelim. Yasak Elma ve Alparslan Büyük Selçuklu, sezon finali yaparak önümüzdeki yeni yayın döneminde de sevenlerinin karşısına çıkacak. Üç Kuruş ve Hakim dizileri için şu an net bir durum söz konusu değil.

Salı günlerinin vazgeçilmezi Üç Kız Kardeş ve Destan, yeni sezonda da ekranda olacak. Masumlar Apartmanı’nın final yapacağı konuşuluyor. Evlilik Hakkında Her Şey ve Baba’nın akıbeti belli değil ama final yapma olasılığı var.

Çarşamba günlerine damga vuran Kuruluş Osman, yeni sezon vizesini aldı. Sadakatsiz dizisi final yapacak. Kara Tahta, Oğlum, Annenin Sırrıdır Çocuk dizileri, belirsizliklerini korurken aldıkları reytinglere bakılırsa, final yapmaları kaçınılmaz. Gülümse Kaderine, bu hafta ilk bölümü ile ekrana gelecek. Gidişatı, aldığı reytinge göre şekillenecek.

Perşembe günlerinin ses getiren işlerinden Camdaki Kız ile ilgili net bir şey söylenmese de yeni sezonda da ekranda olacak gibi görünüyor. FOX’un aldığı reytingler ile şaşırtan dizisi Mahkum, sevildi. İzleyici beğendi. Devam edeceğe benziyor. Bir Zamanlar Çukurova’nın final yapacağı iddiaları var. Ne olur? Bekleyip göreceğiz. Barbaroslar: Akdeniz'in Kılıcı ile ilgili belirsizlik gündemdeki yerini korurken büyük olasılıkla final yapabileceği ileri sürülüyor.

Cuma günlerinin tartışmasız dizisi Arka Sokaklar, yeni sezonda da ekranda olmaya devam edecek. Aziz, aldığı reytingler ile zaman zaman şaşırtsa da akıbeti belirsiz. Belki, final yapabilir. Kaderimin Oyunu ve Yalnız Kurt’la ilgili sessizlik hakim. Her an her şey olabilir. Kasaba Doktoru, şüphesiz ses getiren işlerden birisi oldu. Muhtemelen, yeni sezonda da izleyici ile buluşmasını sürdürecek. İyilik, ilk bölümü ile ekran yolculuğuna çıkacak. Akıbeti, aldığı reytinge göre şekillenecek.

Cumartesi’nin vazgeçilmez dizisi Gönül Dağı, zaman zaman iniş çıkış yaşasa da genellikle zirveden inmiyor. Yeni sezonda da ekran macerasına devam edecek. Kardeşlerim, aldığı reytinglere bakılırsa, yeni sezonda da yoluna devam edeceğe benziyor.

Pazar günleri ekranda adeta savaş var. Yargı ve Teşkilat kapışması, nefes kesiyor. İki dizide yeni sezonda sevenlerinin karşısında olacak. Adı Sevgi’nin şu an için akıbeti belli değil. Her an sürpriz bir şekilde final yapabilir.

***

Ekranda son durum böyle…

Sevgiyle kalın…

Yazarın Diğer Yazıları