Mehmet Şahincileroğlu

'Geceler'in başarısı tesadüf değildir

Mehmet Şahincileroğlu

Zaman zaman bu köşede güzel işlere imza atan isimlere yer veriyorum.

Bu benim için her zaman öyle olacak.

Kendi adıma söylemek gerekirse...

Değişmez kuralımdır.

***

‘Geceler’in başarısı…

Geceler’ isimli şarkısı ile bir anda hayatımıza girdi Fatih Bulut. Kimisi çok sevdi şarkıyı kimisi ilk başlarda alışamadı kimisinin de diline pelesenk oldu.

Bulut, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bir liste paylaştı. Listeye göre ‘Geceler’ şarkısı, YouTube’da en çok izlenen klipler arasında 16. sırada bulunuyor. 29 Ağustos 2019’da müzikseverlerle buluşan Atakan Merdan’ın yönetmenliğini yaptığı şarkının klibi, bu yazının yayına girdiği anlara kadar YouTube’da 241 milyon 953 bin 314 kez görüntülenmiş.

Bence bu, büyük bir başarıdır. Tesadüf değildir.

Söz ve müziği Fatih Bulut ile Hüseyin Akan’a, düzenlemesi Hüseyin Çeliker’e ait olan ‘Geceler’den sonra Fatih Bulut, hiç şarkı yayınlamadı mı? Elbette yayınladı ama hafızalara ‘Geceler’ ile kazındı. ‘Fatih Bulut kim?’ kim diye sorulsa, herkes O’nu ‘Geceler’ şarkısı ile hatırlar.

Fatih Bulut, benim de çalışmalarını yakından takip ettiğim bir isim. Yolu açık, başarısı daim olsun.

***

Üretim Atölyesi…

Ankara’da yaşamını sürdüren değerli gazeteci dostum Veli Yıldız, son zamanlarda gerçekten güzel işlere imza atıyor.

Şu sıralar TRT Radyo 1’de her Salı saat 15.30’da yayınlanan ‘Üretim Atölyesi’ adında bir program yapıyor. Eşya veya yiyecek hiç fark etmiyor. Bir ürünün üretim sürecini programında anlatıyor. Örneğin buğdayın ekmeğe, pamuğun kumaşa dönüş süreci gibi…

Kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz yaklaşık yarım saatlik bir program. Evde, işte, arabada kısacası her nerede olursanız olun, açın radyonuzu ve dinleyin. İyi dinlemeler…

***

Mutluluklar…

Arabesk ve fantezi müziğin güçlü seslerinden başarılı şarkıcı Kadir Taştan, geçtiğimiz günlerde Hicran Serbest ile Alibeyköy Osmanlı Park Nikah Salonu’nda evlendi.

Sanatına sahip çıkan, işini severek yapan, kaliteli işlere imza atan Kadir Taştan, severek, beğenerek, keyif alarak dinlediğim seslerden birisi.

Yoğunluktan dolayı bu özel güne katılamadım.

Bu köşeden bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.

Yazarın Diğer Yazıları