İşte yaz döneminde izleyeceğimiz diziler… - Mehmet Şahincileroğlu

İşte yaz döneminde izleyeceğimiz diziler…


Televizyonculuk sektöründe sezon, Ağustos sonu ya da Eylül ayında başlar; Mayıs sonunda veya Haziran ortasına doğru da biter. Haliyle de bazı diziler ekrana veda etmiş bazı diziler ise, sezon finali yapmış olurlar. Bundan sonrası yaz dönemidir artık. O açıdan yazın ekrana gelecek diziler, hep merak edilir. O zaman başlayalım siz kıymetli okuyucularımızın merakını gidermeye…

***

Yapımını Gold Film’in, yapımcılığını Faruk Turgut’un, yönetmenliğini Ketche’nin, senaryosunu ise Ayşe Üner Kutlu’nun kaleme aldığı ve 7 Haziran Salı günü ilk bölümüyle ekrana gelen Senden Daha Güzel (FOX), Salı akşamları ekrana gelmeye başladı.

Başrollerini Cemre Baysel ile Burak Çelik’in paylaştığı dizide Ebru Cündübeyoğlu, Berat Yenilmez, Sevinç Erbulak, Cihan Ercan, Gözde Kaya, Tuğçe Kumral, Anıl Çelik, Merve Şen, Aziz Caner, Bahar Süer, Sena Çakır, Yunus Eski, Ozan Kaya Oktu, Beril Kolcu ve Cem Kurtoğlu gibi birbirinden başarılı oyuncular yer alıyor.

Haber

***

Yapımcılığını Kanal D İç Yapımlar’ın üstlendiği, senaryosunu Barış Erdoğan ve İlker Arslan’ın kaleme aldığı, Serdar Gözelekli’nin yönetmen koltuğuna oturduğu Seversin (Kanal D), 1 Haziran Çarşamba akşamı ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı.

İlayda Alişan ve Burak Yörük’ün başrolünü paylaştığı Seversin’in zengin oyuncu kadrosunda Nergis Kumbasar, Zeynep Kankonde, Ozan Dağgez, Ergül Miray Şahin, İlkin Tüfekçi, Ceren Topçu, Hazal Benli, Atakan Yılmaz, Yiğit Dikmen, Elif Çapkın, Nihayet Şahin, Halil İbrahim Kurum, Yağmur Gurur ve Ceren Taşçı yer alıyor.

Haber

***

Yapımcılığını No:9 Productions’ın, yönetmenliğini ve senaryosunu ise Şahin Altuğ’un üstlendiği, Gizli Saklı (FOX), 8 Haziran Çarşamba akşamı ilk bölümüyle ekran yolculuğuna başladı.

Dizinin kadrosunda Sinem Ünsal, Halit Özgür Sarı, Tardu Flordun, Bülent Emrah Parlak, Şinasi Yurtsever, Ece Dizdar, Selçuk Borak, İdris Nebi Taşkan, Emrullah Çakay, Fulden Akyürek, Erşan Utku Ölmez, Hasan Elmas ve Şebnem Sönmez gibi birbirinden başarılı isimler yer alıyor.

Haber

***

Yapımını Pastel Film'in, yapımcılığını Efe İrvül ve Yaşar İrvül'ün üstlendiği, yönetmen koltuğuna Sadullah Şentürk oturduğu, senaryosunu Aybars Bora Kahyaoğlu kaleme aldığı Gül Masalı (atv), ilk bölümüyle Pazar akşamı (19 Haziran) izleyici karşısına çıkacak.

Dizide Gülper Özdemir, Erdem Kaynarca, Sarp Can Köroğlu, Bülent Düzgünoğlu, Gülçin Hatıhan, Arif Pişkin, Ayşenil Şamlıoğlu, Suat Sungur ve Sait Genay gibi isimler rol alıyor.

Haber

***

Yapımını Süreç Film'in, yapımcılığını Ali Gündoğdu-İsmail Gündoğdu'nun üstlendiği, yönetmen koltuğuna Yıldız Hülya Bilban-Ömer Aydın’ın oturacağı, genel hikayede Yıldız Hülya Bilban-Ömer Aydın’ın imzası olan, senaryosunu Nalan Merter Savaş’ın kaleme aldığı, müziklerini Cem Öget’in yaptığı Sevmek Zamanı (atv), 20 Haziran Pazartesi izleyici ile buluşacak.

Başrolde Deniz Işın ve İlhan Şen’in olduğu dizide ayrıca Toprak Can Adıgüzel, Serenay Aktaş, Çağdaş Onur Öztürk, Nimet İyigün gibi oyuncular rol alacaklar.

Haber

***

Yapımını Fabrika Yapım'ın, yapımcılığını Öner Arslanel'in üstlendiği, yönetmen koltuğuna Murat Onbul’un oturduğu, Nimet Erdem, Birol Elginöz ve Nur Özlem Elginöz’ün senaryosunu kaleme aldığı İçimizdeki Ateş (atv), 23 Haziran Perşembe akşamı ilk bölümüyle seyirciyle buluşacak.

Dizinin oyuncu kadrosunda Burak Sevinç, Ceren Benderlioğlu, İpek Filiz Yazıcı, Atakan Hoşgören, Gizem Arıkan, Demirhan Demircioğlu, Erdem Şanlı, Bilge Su Kural yer alıyor.

Haber

***

Senaryosunu Yekta Torun’un kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Semih Bağcı’nın oturduğu, yapımını NTC Medya, yapımcılığını Fatih Aksoy ve Mehmet Yiğit Alp üstlendiği Tozluyaka (FOX), 27 Haziran Pazartesi akşamı ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkacak.

Dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Dolunay Soysert, Tayanç Ayaydın, Nur Yazar, Nebil Sayın, Kadim Yaşar, Kaan Mirac Sezen, Ecem Çalhan, Ulvi Kahyaoğlu, Serra Pirinç, Çağla Şimşek, Can Bartu Aslan, Durukan Çelikkaya, Oğulcan Arman Uslu, Duygu Özşen, Özgür Foster ve Ahmet Haktan Zavlak gibi isimler bulunuyor.

Haber

***

Yapımcılığını Yalçın Arı ve Uğur Uzunok’un yaptığı, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca'nın üstlendiği, senaryosunu Uğur Uzunok'un kaleme aldığı Balkan Ninnisi (TRT 1), ilk bölümüyle 21 Haziran Salı akşamı ekran yolculuğuna çıkıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Erdal Özyağcılar ve Özlem Türkad’ın, başrolleri Emre Bey ve Merih Öztürk’le paylaştığı dizide, Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut ve Erman Saban var.

Haber

***

Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği, yönetmenliğini Ali Balcı’nın yaptığı, senaryosunu Makbule Kosif’in kaleme aldığı Duy Beni (Star TV), ekran yolculuğu için gün sayıyor. Dizinin yayın tarihi henüz netleşmiş değil.

Başrollerinde Berk Hakman, Rabia Soytürk, Caner Topçu, Ege Kökenli, Durul Bazan ve Murat Daltaban’ın olduğu dizide ayrıca Helin Kandemir, Burak Can, Sümeyye Aydoğan, Feride Çetin, Aytaç Uşun, Meltem Akçöl, Alper Atak, Bedia Ener, Hamdi Alp, Utku Coşkun, Taha Bora Elkoca, Gökçe Güneş Doğrusöz, Jasmin Berkiş, Yeliz Akay, Cemre Özşişman, Dilara Sümbül, Beste Kaptanoğlu, İbrahim Yıldız ve Bedia Ener gibi sevilen oyuncular yer alıyor.

Haber

***

Yönetmen koltuğunda Bülent İşbilen’in oturduğu, proje tasarımını Kübra Sülün ve Meryem Demirli’nin uyarladığı, hikayesi Orhan Aksoy’a, orjinal film senaryosu Sadık Şendil’e ait, Suavi Doğan ve 10. Ev Yapım imzalı Ah Nerede (Star TV), yakında izleyici karşısına çıkacak. Yayın günü belli değil.

Başrollerinde Oktay Çubuk ve Nil Keser’in yer aldığı dizide Derya Alabora, Ayşe Kökçü, Ferit Aktuğ, Korhan Herduran, Aycan Koptur, Asena Keskinci, Batuhan Sert, Miray Akay, Merve Nur Bengi, Ahsen Türkyılmaz ve Tarık Pabuççuoğlu gibi birbirinden başarılı isimler yer alıyor.

Haber

***

Bir küçük hatırlatma yapmakta fayda var. Normal sezonda başlayan ancak önce final yapacağı kulislerde konuşulan Kara Tahta (TRT 1) dizisi, alınan kararla yaz döneminde de devam edecek. Dizi, normal dönemde Çarşamba akşamları yayınlanıyordu. Yayın günü değişir mi? Zaman gösterecek.

Haber

***

Sağlıcakla kalın…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!