Müzik listemde neler var? - Mehmet Şahincileroğlu

Müzik listemde neler var?


Yap Bi Güzellik

Tarkan, sözleri kendisine ait olan ve müziğini Ozan Çolakoğlu ile birlikte yaptığı Yap Bi Güzellik isimli şarkısını müzikseverlerin beğenisine sundu.

DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlanan şarkının klibi, NetD Müzik'in YouTube kanalında yaklaşık 6 milyon izlenme rakamına ulaştı. Açıkçası, Yap Bi Güzellik tam bir yaz şarkısı olmuş. Sizi bilmem ama ben, beğendim. Müzik listemde yerini aldı.

Haber

***

Çukur

Demet Akalın, yeni şarkısı Çukur’u tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sundu. Tam bir yaz şarkısı olan Çukur’un sözü ve müziği Sinan Akçıl’a ait. Çukur’a önümüzdeki günlerde klip çekilecek ama şarkı, klipsiz de zaten aldı başını gitti. Her yerde çalışıyor.

Tabi, güzel bir klip şarkıya daha da renk katar. Favori müzik listeme çoktan eklendi.

Haber

***

Virane Gönlüm

Funda Arar'ın Virane Gönlüm isimli tekli çalışması, DMC etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Söz ve müziği Kubilay Karça’ya ait olan şarkının video klibi, NetD Müzik’in YouTube kanalında yayınlandı.

Murat Joker’in yönetmenliğinde çekilen klip, gayet sade ve şarkının ruhuna uygun olmuş. Funda Arar’ın eşsiz sesiyle yorumlanan şarkı, favori müzik listeme eklendi.

Haber

***

Sayamadım

​Doğuş’un son çıkardığı yeni tekli çalışması Sayamadım, Grand Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı. Hayrettin Güneş ve Mehmet Güneş’in yapımcılığını üstlendiği klip, Grand Müzik’in YouTube kanalında izleyici ile buluştu.

Sayamadım, 90’ların sonu, 2000’lerin başındaki Doğuş’a götürdü beni. Hangi şarkısını ezbere bilmem ki… Hepsi mıh gibi çakılı aklımda…

Söz ve müziği Doğuş’a ait olan şarkının klibi de renkli olmuş. Şarkının ritmine, şarkının ruhuna yakışmış. Tam bir yaz şarkısı. Favorilerim arasına girdi.

Haber

***

Kıskanç Erkek

Çok Sevdim Yalan Oldu (Geceler) şarkısıyla milyonların sevgilisi haline gelen Fatih Bulut’un yeni şarkısı Kıskanç Erkek, Özdemir Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda çıktı. Söz ve müziği merhum sanatçı Seyfi Doğanay’a ait olan şarkıda sürpriz bir isim de rol aldı.

Haber

Sosyal medyada 1 Milyon Mehmet adıyla bilinen ve aslen Mersinli olan Mehmet Bucak, renkli kişiliği ile klibe renk katmış. Şarkıya uygun bir klip ortaya çıkmış. Şarkı, Fatih Bulut’un cover’ı ile eşsiz bir tat veriyor. Turgay Ceylaner’in klip yönetmenliğini yaptığı şarkıyı çıktığı gün, müzik listeme ekledim.

Haber

***

Baba

Tacittin Yalçın'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Baba isimli şarkısı, geçtiğimiz günlerde Silvana Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. Söz ve müziği Yalçın’a ait olan şarkının video klibi, NetD Müzik'in YouTube kanalında görücüye çıktı.

Notaların Efendisi ünlü klip yönetmeni ve aranjör Sedat Sakarya yönetmenliğinde çekilen klip, insanın yüreğini ısıtıyor. Klibin kurgusu, şarkının sözlerine öyle uymuş ki, defalarca dinledim. Zaman zaman klibi açıp tekrar dinliyorum. Favori şarkı listeme şimdiden çoktan ekledim.

Haber

***

Çakmak Çakmaya Geldik

Kına şarkısı ile milyonların sevdiği isim haline gelen Berna Tan’ın son çalışması Çakmak Çakmaya Geldik şarkısı, Dark’n Dark Music etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Özellikle düğün mevsimi olan yaz aylarında böyle bir şarkısının Berna Tan’ın cover’ıyla yeniden yorumlanarak müzikseverlerin beğenisine sunulması dikkatimi çekti. NetD Müzik’in YouTube kanalında izleyici ile buluşan şarkısının klibi de çok hoş olmuş.

Söz ve müziği Ali Gencebay’a ait şarkının klip yönetmenliğini Enes Bilal Taşçı üstlenmiş. Müzik listeme eklenen şarkılardan birisi de Çakmak Çakmaya Geldik oldu.

Haber

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!