Mehmet Şahincileroğlu

Tetikçinin Oğlu'ndan Arka Sokaklar'a Mesut Komiser göndermesi

Mehmet Şahincileroğlu

Yapımcılığını Saner Ayar ile Ömer Durak’ın üstlendiği, yönetmen koltuğuna Yağız Alp Akaydın ve Emre Aybek’in oturduğu, senaryosunu Gökhan Horzum’un kaleme aldığı, O3 Medya-Same Film imzalı Tetikçinin Oğlu, ilk bölümüyle FOX’ta ekrana geldi.

Dizinin başrolünde Timuçin Esen (Korkmaz) ve Şevket Çoruh (İskender Karayurt) var. Ayrıca dizinin kadrosunda Genco Özak’ın (Metin Şengül) yanı sıra Sezin Akbaşoğulları (Huri Malik Karayurt), Serhat Kılıç (Esat Uncular), Bahar Şahin (Sibel Kayahan), Esra Kızıldoğan ve Baran Can Eraslan (Yunus Geçkin) gibi birbirinden değerli oyuncular bulunuyor.

Şevket Çoruh’u, Arka Sokaklar’dan sonra farklı bir dizide bambaşka bir karakterle izlemek keyif verdi. Aynı zamanda Timuçin Esen ile uyumlarına bayıldım.

Bu arada dizide İskender’in Mesut Komiser’e (Arka Sokaklar) göndermesi, sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birisi oldu.

Haber

İskender, Sarp Komiser’e (Kaya Akkaya) “Tek başına gelmişsin, Mesut Komiser nerede? Emekli mi oldu yoksa?” dedi.

Sarp Komiser de “Oldu hayırlısıyla” şeklinde yanıt verdi.

Şevket Çoruh, Arka Sokaklar’a yıllarını vermiş; canlandırdığı Mesut Komiser karakteriyle çok beğenilmişti.

Arka Sokaklar’ın Hüsnü Çoban’ı Özgür Ozan da rol arkadaşına Instagram’dan paylaştığı video ile destek verdi. İskender’in göründüğü anlarda ekranı öpen Ozan, paylaşımına “Başka türlü görüşemiyoruz” notunu yazdı.

İkili, 17 yıl Arka Sokaklar’da birlikte oynamıştı.

Açıkçası, diziyi izlerken sıkılmadım.

Aile (Show TV), Üç Kız Kardeş (Kanal D), Ben Bu Cihana Sığmazam (atv) ve Yürek Çıkmazı (TRT 1) gibi Salı günleri yayınlanan güçlü rakipleri karşısında nasıl bir reyting alır? Bilemem.

Özellikle yaz sezonu düşünülerek bu dönemde yayına alındıysa, romantik yaz dizilerine aksiyonu bol olabileceğini öngördüğüm bir iş olarak izleyiciye alternatif olabilir.

Reytingi bol olsun.

Haber

***

Serenay Sarıkaya, Yaramızda Kalsın performansıyla hayran bıraktı

Show TV’de Salı akşamları yayınlanan Aile dizisinin Devin’i Serenay Sarıkaya’nın yeni bölümde seslendirdiği Yaramızda Kalsın şarkısı, fragmanın yayınlandığı andan itibaren sosyal medyada çok konuşuldu.

Söz ve müziği, 3 Haziran 2018’de Şile’deki tekne kazasında kaybettiğimiz Onur Can Özcan’a ait olan şarkıyı Sarıkaya’nın sesinden dinlemek, herkes gibi benim hoşuma gitti. Serenay’ın sesine şarkı yakıştı. Gayet doğal bir şekilde hissettirerek okudu.

Yıllar sonra ekrana dönen, oyunculuk performansı olduğu kadar şarkı söylemenin de hakkını veren Serenay Sarıkaya, artık single ya da albümü düşünmeli.

Hem oyunculuk hem de şarkı söylemek, bir insana bu kadar mı yakışır?

Bence, Serenay Sarıkaya’ya yakışıyor.

Umarım, Serenay Sarıkaya dizide tek şarkıyla kalmaz ve ilerleyen bölümlerde farklı parçaları da onun sesinden dinleme şansı buluruz.

Haber

Yazarın Diğer Yazıları