Mehmet Şahincileroğlu

Yeni sezonda kaç dizi ekranlarda olacak?

Mehmet Şahincileroğlu

Televizyon kanalları, yeni sezonu (2022-2023 ) geçtiğimiz hafta açtı. Şu an için netleşen 30 civarında dizi, yeni yayın döneminde izleyici karşısına çıkacak.

Yaz döneminde aldıkları reytingler ile bazı diziler yoluna devam ederken bazı diziler ise final yaparak yeni sezonu bile göremedi. Yazdan devam eden ve yeni sezonda da izleyeceğimiz bazı dizilerin yayın günü değişirken bazıları da kendi gününde yayınlanacak.

Oldukça çekişmeli geçeceğe benzeyen bir sezon, şimdiden herkese hayırlı olsun.

Gelelim, dizilerin analizine…

Peki, hangi gün, hangi dizi, hangi kanalda yayında olacak?

O zaman başlasın analiz yolculuğumuz…

Pazartesi günü; Alparslan Büyük Selçuklu (TRT 1) ve Yasak Elma (FOX) büyük bir reyting savaşı verirken bu dizilere yeni başlayan Bir Küçük Gün Işığı (atv) da eklendi. Alparslan Büyük Selçuklu ve Yasak Elma’nın yeni sezon yayın tarihi henüz belli olmadı. Bir Küçük Gün Işı ise, yeni yayına başladı.

Salı; Baba (Show TV) ve Üç Kız Kardeş (Kanal D), kıran kırana bir mücadele verirken Kusursuz Kiracı (FOX) ile Balkan Ninnisi (TRT 1) de bu savaşa katılıyor. Baba’nın yeni sezon tarihi belli olmazken Üç Kız Kardeş, 13 Eylül’de 2. sezonuna başlıyor. Kusursuz Kiracı, yeni başlayan bir dizi. Balkan Ninnisi ise, yaz döneminden devam ediyor.

Çarşamba’nın tartışmasız zirvedeki ismi Kuruluş Osman’ın (atv) reyting savaşına Seversin (Kanal D) ve Mükemmel Eşleşme (TRT 1) de dahil oldu. Kuruluş Osman’ın yeni sezonuyla ilgili yayın tarihi netleşmedi. Diğer 2 dizi, yaz sezonu kontenjanından yeni sezon vizesi aldıkları için normal sezonda da izleyici karşısına çıkacaklar.

Perşembe günleri, nasıl bir reyting savaşı olacak? Açıkçası, en çok merak edenlerden birisiyim. Mahkum (FOX) ve Camdaki Kız’ın (Kanal D) ateş hattına Gelsin Hayat Bildiği Gibi (Show TV) ile Duy Beni (Star TV) de katıldı. Mahkum ve Camdaki Kız’ın yeni sezon tarihi henüz net değil. Gelsin Hayat Bildiği Gibi ile Duy Beni, yolculuğunu yeni sezonda da sürdürecek.

Cuma’nın kıran kırana geçeceği sezonda Arka Sokaklar (Kanal D), Kasaba Doktoru (TRT 1), İyilik (FOX) ve Yalnız Kurt (atv) izleyici karşısına çıkacak. Kasaba Doktoru, yeni sezonu erken açtı. Diğer diziler için ise, netleşen bir tarih yok.

Cumartesi, Kardeşlerim (atv) ile Gönül Dağı (TRT 1) reyting mücadelesi verecek. Bu hatta yeni diziler dahil olur mu? Bekleyip göreceğiz.

Pazar günleri, yine zorlu geçecek. Teşkilat (TRT 1), Yargı (Kanal D), Tozkuyaka (FOX) ve Gül Masalı (atv), büyük bir reyting savaşı verecek. Teşkilat ile Yargı’nın yeni sezon tarihleri belli olmadı. Tozluyaka ve Gül Masalı, yazdan devam eden diziler olarak bu hatta dahil oldular.

Yeni diziler

Gün gün ele aldığım dizilerin dışında, tanıtımları yayınlanan ve yayın günleri henüz belli olmayan yapımlar da var. Bunların başında; Ben Bu Cihana Sığmazam (atv), O Kız (Kanal D), Gecenin Ucunda (Star TV), Aldatmak (atv) ve Bir Peri Masalı (FOX) yer alıyor. Bu diziler de yeni sezonda ilk kez izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Sağlıcakla kalın…

Yazarın Diğer Yazıları