Yeşilçam'ın 'kötü adamı' İhsan Gedik'ten yıllar sonra gelen şok 'erotik film' itirafı!

Türk Sineması'nın yüzlerce filminde 'kötü adam' karakterine hayat veren 81 yaşındaki oyuncu İhsan Gedik, sanat yolculuğu ve şöhretli yıllarının yanı sıra yaşadığı pişmanlıkları da anlattı. Oyuncu, 'Erotik filmde rol aldım, pişman oldum' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Oyuncu İhsan Gedik, gerçek bir Yeşilçam emektarı. Usta oyuncu, 'kötü adam' rolleriyle 55 yıllık kariyerine yüzlerce film sığdırdı. Türk Sineması'nın 'vurdulu-kırdılı' filmlerinin aranılan ismi oldu. Onu, Yılmaz Güney, Ayhan Işık, Cüneyt Arkın ve Tarık Akan gibi jönlerin karşısında gördük. Gedik, şimdilerde ise kendi adını taşıdığı kitabını satarak geçinmeye çalışıyor.

Habertürk’ten Aytekin Teker, Yeşilçam'ın usta ismi ile Beyoğlu'nda bir araya geldi ve hem geçmişi hem de bugünleri konuştu.

Yeşilçam'ın 'kötü adamı' İhsan Gedik'ten yıllar sonra gelen şok 'erotik film' itirafı!

Setlerle 16 yaşındaki tanıştığını söyleyen Gedik, oyunculuk hikayesini şöyle anlattı:

“1960'lı yıllardı... Annem ile Samsun'dan İstanbul’daki akrabalarımızı ziyarete gelmiştik. Beyoğlu'nda gezerken Bayram Sokak'ta bir kalabalık gördüm. Bir sürü insanı minibüse bindiriyorlardı. Meğerse figüranları film setine götürüyorlarmış. Kalabalığın içerisinde bir arkadaşımla karşılaştım sonrasında beni de o ekibe dahil etti. Rahmetli Memduh Ün, sette çok çalışkan olduğumu görünce kısa sürede rol verdi. İlk filmim 1963 yapımı Hulusi Kentmen, Ayhan Işık ve Fatma Girik'in yer aldığı 'Yavaş Gel Güzelim' idi.”

Yeşilçam'ın 'kötü adamı' İhsan Gedik'ten yıllar sonra gelen şok 'erotik film' itirafı!

"Bizden jön olmazdı"

İhsan Gedik, "Neden hiç başrol oynamadınız?" sorusuna, "İnsan aynada kendini görüyor, bizden jön olmazdı. (Gülüyor) Başrol oyuncusu olsaydım bu kadar filmde rol almazdım." yanıtını verirken, "Dünyaya yeniden gelsem bu işi yapardım. Oyunculuk bir hastalık." diyerek sinema tutkusunu dile getirdi.

"Yumruk atmak da yemek de sanat"

Yaşamını Üsküdar'da sürdüren usta oyuncu, rol aldığı kavga sahneleri ile ilgili ise, "Sakatlık oluyordu ama gençtik tabi. Yumruğu atmak da bir sanat, yemek de bir sanat. Yumruğu alma tekniği vardır. Eğer yumruk yiyen kafasını zamanında çevirmezse, yumruk onun suratında gerçekten patlar. Mesela Cüneyt Arkın'a karşı yumruğu almazsan iyi vururdu." ifadelerini kullandı.

Yeşilçam'ın 'kötü adamı' İhsan Gedik'ten yıllar sonra gelen şok 'erotik film' itirafı!

“Erotik filmde rol aldım, pişman oldum”

İhsan Gedik, geçmişte yaşadığı pişmanlıklarından da bahsetti. Bir dönem erotik filmde rol aldığını ifade eden oyuncu, "Sinemada çok iyi para yoktu, kazandığımızı da elimizde tutamadık. İlerleyen dönemlerde erotik film furyası çıktı. Bu filmlerde çok iyi para vardı. Bir tanesinde oynadım. Akşam eve gittiğimde 'Ben ne yapıyorum, benim ne işim var bu filmlerde?' dedim. Pişman oldum. Erotik film derken bir yerimiz gözükmedi. (Gülüyor) O dönem sektörde eskisi gibi film üretilmiyordu. Sonra memleketim Samsun'a döndüm bir süre kahvehane işlettim" dedi.

"Beni Fatma Girik evlendirdi"

Eşiyle Samsun'da tanıştığını ve evlenmek için İstanbul'a kaçırdığını söyleyen Gedik, Fatma Girik'in kendisini evlendirdiğini açıkladı.

Usta aktör, "Tarladan 100 m2 yer sattım. 1980'de hanımı kaçırdım İstanbul'a. İlk olarak Cüneyt Arkın'ın evine gitmiştim fakat ön ayak olmadı. Ardından Fatma Girik'e gittim. Sağolsun bizi çok güzel karşıladı. 'Abla 10 gündür buradayım nikah kıyamıyorum' dedim. Fatma Abla hemen Sarıyer Kaymakamı'nı aradı ve 'Oğlum kız kaçırdı, evlendireceğim' dedi. Bir hafta içinde bizi evlendirdi. Fatma Abla bana analık yaptı. Öz annemin adı da Fatma, kızımın adı da Fatma..." şeklinde sözlerini sürdürdü.

Yeşilçam'ın 'kötü adamı' İhsan Gedik'ten yıllar sonra gelen şok 'erotik film' itirafı!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN