Yeşim Salkım, Sibel Arna'ya konuştu! '8 senedir aseksüelim'

Gazeteci Sibel Arna'nın youtube programı 'Ne Olursan Ol Rahat Ol'un 12. Bölüm konuğu Yeşim Salkım, Sibel Arna'ya magazin gündemini belirleyecek açıklamalarda bulundu. 8senedir aşık olamadığını, pandemi sırasında yurtdışında yaşayan bir Türk'den çok etkilendiğini ama onun da yürümedini söyleyen Yeşim Salkı sekiz senedir aseksüel bir hayat sürdüğünü de itiraf etti.

Yeşim Salkım, Sibel Arna'ya konuştu! '8 senedir aseksüelim'

Sibel Arna’nın youtube programı “Ne Olursan Ol Rahat Ol” bizi rahatlatan, gülümseten, hep iyi gelen ünlülerle röportaj yapılan bir seri. Bugüne kadar İrem Derici, Fedon, Acun Ilıcalı, Ata Demirer, Yılmaz Erdoğan, Hande Yener, Hasan Can Kaya gibi ünlü isimlerin katıldığı programın onuncu bölüm konuğu Yeşim Salkım oldu. Salkım, Sibel Arna’ya bomba etkisi yaratacak bulundu.

30 yıla yakın bir süredir hayatımızda Yeşim Salkım. 90’lar müzik piyasasının bize kazandırdığı eşsiz yorumculardan. Ama bir değil pek çok şapkası var. Son 30 yılda yapmadığı kalmadı desek abartmış olmayız. Oyunculuk da yaptı, televizyonculuk da, ana haber bülteni bile sundu. Ve özellikle son yıllarda hiç susmadı. Susamadı. Salkım bu durumu Sibel Arna’ya “Her sabah uyandığımda bugün etliye sütlüye karışmayacağım, sadece seksi fotolarımı paylaşacağım, ben de gel gel yapacağım” diyorum ama öğlene kadar bile dayanamıyorum. Bir kız çocuğu asansörde düşüp ölüyor mesela. Nası durursun. Bence susan da dilsiz şeytandır” diye açıklıyor.

Yaşadığı güven kırılmalarından dolayı sekiz yıldır hiç aşık olamadığını biliyor musunuz? Hatta “Ne Olursan Ol Rahat Ol” programında sekiz yıldır aseksüel bir hayat yaşadığını itiraf ettiğiniz de izleyeceksiniz.

"Peki bir zamanlar 88 kiloya kadar çıktığını, rahatlamak için mezarlığa gittiğini, kendisine teyze diyenlere hiç aldırış etmediğini, infulencerlığı meslekten saymadığını biliyor musunuz? Hayır mı?

Deli Mavi’yi 28 senedir Atama söylüyorum

28 senedir “deli mavi”yi söylüyorum. 28 senedir inan bir gün bile Atatürk’ü düşünmeden söylemediğim olmadı. Bir kere Seda Akay bunu söylüyor. Sözleri atamıza yazdığını ifade ediyor. Beste Ozan Çolakoğlu ile bana ait. Ben o besteyi yaptırana kadar neler çektim. O zaman aynı mahallede oturuyoruz. Şarkının sadece nakarat bestesi vardı. Her gün börekler kısırlar yaptım bitirsin diyen.

Sekiz senedir aşık olamıyorum

Sekiz senedir aşık olamıyorum. Bir kere güvenimi kaybettim. Güven kırılması sekiz sene önce adanın babasıyla ayrılınca başladı. Çünkü beraber yaşanırz zannetmiştim. Herkes cok yakışıklı bir adamdı niye ayrıldın diyor. Ama eş olmak başla birşey. İmzanın girdiği yerde kadın ve erkek ne olursa olsun rahat olamıyor. Ne olursa olsun rahat olabileceğiniz tek yer sizin özgür olduğunuz yerdir. Bir de çok net bişey söyleyeyim mi evlilik aşkı öldürüyor.

Sekiz senedir aseksüelim

Sekiz senedir aşık olamıyorum. Ortalıktaki aşık olunacak erkekler evli biz de onları tercih etmiyoruz. Sekiz senedir sadece birinden etkilendim. Pandemi dönemiydi. Yurtdışında yaşayan çok eskiden tanıdığım bir Türk’tü. Dört ay yazıştık ama yürümedi. Erkeğin korkağı da zor be. Hal böyle olunca sekiz senedir aseksüelim. Çünkü ben sadece seks duygularıyla bakamıyorum, spor olsun diye sevişemiyorum. Deniyorum, o biscolata erkeklerine bakıyorum, merak ediyorum, etmiyor değilim. Ama olmuyor. Yanyana oturduğumda ağzını açtığında entelektüel bir birikim arıyorum."