Yönetmen Guy Ritchie'den yeni film müjdesi! Çekimler Antalya'da başlayacak!

Yönetmenliğini Guy Ritchie'nin üstlendiği, başrollerini Henry Cavill ve Eiza Gonzalez'in paylaşacağı 'The Ministry Of Ungentlemanly Warfare' filminin çekimleri Antalya'da EXPO botanik parkı ile bazı ilçelerde gerçekleştirilecek.

Yönetmen Guy Ritchie'den yeni film müjdesi! Çekimler Antalya'da başlayacak!

2 yıl önce başrollerini Jason Statham, Hugh Grant, Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Cary Elwes ve Bugzy Malone’nın paylaştığı ‘Operation Fortune’ filminin sahnelerinin tamamına yakınını Antalya’da çeken Guy Ritchie, yeni filmi için de Antalya’yı tercih etti.

Senaristliğini Paul Tamasy ile Damien Lewis’in üstlendiği Hollywood yapımı ‘The Ministry Of Ungentlemanly Warfare’ filmi çekimleri de Antalya’da gerçekleştirilecek.

Yönetmen Ritchie’nin şehirdeki ikinci filmine de ağırlıklı olarak Antalya’da 2016’da ziyarete açılan Türkiye’nin ilk EXPO’sunun botanik parkı ev sahipliği yapacak.

Çekim izinleri geçen ay alınan film için EXPO alanında plato kurulumuna başlandı. Dev bir film platosuna dönüşen EXPO alanının yanı sıra Demre, Muratpaşa, İbradı, Konyaaltı, Kemer, Akseki, Serik, Finike, Alanya, Döşemealtı ve Manavgat ilçelerinde de çekimler yapılacak.

Botanik park ve tarihi semt Kaleiçi başta olmak üzere mekanlar, çekimlerine gelecek ay başlanacak film için hazırlanıyor. Film çekimleri nisana kadar devam edecek.

Savaş, dram ve tarihi içerikli filmin başrollerini İngiliz aktör Henry Cavill ile Meksikalı oyuncu ve şarkıcı Eiza Gonzalez paylaşacak.

‘Çelik Adam’, ‘Batman ve Superman: Adaletin Şafağı’ filmlerinde ‘Süpermen’ karakteri başta olmak üzere çok sayıda yapımda başrol olarak yer alan oyuncu Cavill ile ‘Baby Driver’, ‘Ambulans’, ‘Bloodshot: Durdurulamaz Güç’, ‘Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw’in aralarında bulunduğu çok sayıda filmde rol alan Gonzalez, çekimler boyunca şehirde konaklayacak.

Filmin konusu:

İngiliz ordusu Almanya ordusu tarafından yenilgiye uğratılmaktadır. Bu durum üzerine Winston Churchill, centilmen savaş kurallarını bir kenara bırakarak bir karşı hamle yapmak ister. Amacı, bir asker topluluğunu düşman hattının arkasına gizlice sızdırmaktır. Askerler, hayati tehlikesi olan bu planı öldürülme ihtimallerini bilerek kabul eder. Sağlam bir birlik kurulmasıyla Naziler’e karşı önemli galibiyetler elde edilir.