YouTube'dan indirimli yıllık abonelik müjdesi

YouTube, hem uygulama içi yenilikleriyle hem de ücretlendirme kolaylıklarıyla kullanıcıların platform deneyimlerini arttırmayı hedefliyor.

YouTube'dan indirimli yıllık abonelik müjdesi

Dünyanın en büyük içerik platformlarından birisi olan YouTube, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek adına dönem dönem yenilikler getiriyor. Kullanışlı arayüzü ve yoğun içeriğiyle de kullanıcıların en büyük tercihi olan platform, abonelerine bu kez de ücretli üyeliklerde ödeme kolaylığı sunmak için kolları sıvadı.

Yıllık Aboneliklerde son indirim günü 23 Ocak

YouTube, yeni Premium abonelik ücretlerini açıkladı. Platform, ilk kez yıllık abonelik ücretlendirme hizmetini sundu. Ayrıca belirli ülkelerde 23 Ocak‘a kadar özel indirim bulunuyor. ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Rusya, Türkiye, Almanya, Tayland, Hindistan ve Japonya’da bu tarihe kadar ülkelere özel sunulan indirimli yıllık abonelikler geçerli olacak.

Türkiye’de abonelik şartları nedir? Nasıl abone olunur?

Özel yıllık abonelik teklifinden Türkiye de yararlanıyor. YouTube, 23 Ocak tarihine kadar yıllık abonelik ücretini 152,99 tl olarak belirledi. Platform, teklifleri hem yeni hem de mevcut kullanıcılar için geçerli kılıyor. Ayrıca sadece YouTube Music için yıllık üyelik isteyenlere yine 23 Ocak tarihine kadar 125,99 tl abonelik ücreti belirlendi.

Şu anda bazı akıllı telefonlarda YouTube’un mobil uygulamasından yıllık planın bulunduğu panele erişim sağlanamıyor. Ancak abone olmak için öncelikle youtube.com sitesinden hesabınızı açmalısınız. Ardından YouTube panelinde “YouTube’dan Daha Fazla İçerik” sekmesinde bulunan YouTube Premium seçeneğini tıklayınız. Buradan ödeme seçeneklerinin bulunduğu pencere açılıyor. “Yıllık plan, aile planı veya öğrenci planı ile tasarruf edin” yazılı cümleye tıklayınız. Seçenekler arasında Yıllık Plan ile üyeliğinizi oluşturabilirsiniz

Platformun aylık abonelik ücretlendirmesi ise 16,99 tl olarak sunuluyor. Bu abonelikte öncelikle ilk ay ücretsiz deneme süresi veriliyor. YouTube Premiumda aile programı kullanmak isteyen kullanıcıların aylık olarak 25,99 tl ücret vermeleri gerekiyor. Bu üyelik kapsamında da ilk ay ücretsiz olup, 5 kişiye kadar kullanıcı sayısı kabul ediliyor.

Son olarak öğrenci programı kapsamında uygun kullanıcılar yine ilk ay ücretsiz olarak 9,99 tl aylık ödeme ücreti ile platformun içeriklerinden faydalanabilirler. (Shift Delete)