YouTube'dan para kazanmak artık daha kolay! İşte gerekenler…

YouTube'dan para kazanmak isteyenler için müjdeli haber geldi. Şirket, para kazanmaya yönelik minimum gereksinimleri azalttı.

YouTube'dan para kazanmak artık daha kolay! İşte gerekenler…

Son yıllarda birçok kişi internet ortamında içerik oluşturarak önemli miktarlarda para kazanmaya başladı. İçerik üreticilerinin bu konuda en büyük kaynaklarından bir tanesi ise tabi ki YouTube. Şirket, YouTube’dan para kazanmak isteyenler için ise müjdeli bir haber verdi.

YouTube, para kazanmak isteyenlere kolaylık sağlıyor

YouTube içeriklerden para kazanmak için gereksinimleri düşürdüğünü açıkladı. YouTube bugün, içerik oluşturucuların 2023’te YouTube İş Ortağı Programı aracılığıyla yükleyecekleri videolardan para kazanma gereksinimlerini, hem normal videolar hem de Shorts içerikler için önemli oranda azaltıldığını duyurdu.

YouTube’un 2023’te para kazanmaya yönelik yeni gereksinimleri bugünden itibaren geçerli olmak üzere değişmiş durumda. Buna göre içerik üreticileri artık daha az izlenme ve video sayısıyla birlikte YouTube’dan para kazanabilecek.

2023 yılında Youtube’da içerik üreterek para kazanmak için gereksinimler şu şekilde:

•Video

•500 abone

•90 gün içinde 3 geçerli içerik yükleme

•Geçen yıl içinde 3.000 izlenme saati

•Shorts

•Son 90 günde 3 milyon kez Shorts görüntülemesi

Daha önce YouTube, para kazanmak için 1.000 abone, 4 bin saat izlenme ve/veya 10 milyon Shorts görüntülemesini mecbur tutuyordu. Yeni gereksinimler, bu rakamları büyük ölçüde azaltırken, içerik oluşturuculara, bir kanal oluşturma sürecinde çok daha erken şekilde videoları üzerinden para kazanma fırsatı sunuyor.

YouTube yaptığı açıklama ile para kazanmaye yönelik minimum gereksinimleri ilk etapta ABD, İngiltere, Kanada, Tayvan ve Güney Kore için geçerli olduğunu açıkladı. Bünyesine daha fazla içerik katmak isteyen YouTube’un ilerleyen dönemde yeni politikasını diğer ülkelere de yayabilir.

YouTube, minimum gereksinimleri düşürerek içerik üreticilerinin çok daha kolay bir şekilde para kazanmasına yardımcı olacak. (Shift Delete)