55. SİYAD Ödülleri'ne 'Kurak Günler' damga vurdu

55. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri töreninde Emin Alper'in 'Kurak Günler' filmi 6 ödülün kazananı oldu.

55. SİYAD Ödülleri'ne 'Kurak Günler' damga vurdu

SİYAD 55. Türk Sineması Ödül Töreni, İstanbul Kültür Sanat Vakfı Nejat Eczacıbaşı Salonu’nda gerçekleşti, Cem Davran törenin sunuculuğunu üstlendi. Selahattin Paşalı, Ekin Koç ve Emin Alper gibi birçok ünlü isim de törene katıldı.

En İyi Film ödülü ‘Kurak Günler’e verilirken, En İyi Yönetmen ödülünü ‘Kurak Günler’in yönetmeni Emin Alper kazandı.

55. SİYAD Ödülleri'ne 'Kurak Günler' damga vurdu

En İyi Kadın Oyuncu ödülü, ‘Bergen’ filmindeki performansıyla Farah Zeynep Abdullah’ın oldu. En İyi Erkek Oyuncu ödülü ise Selahattin Paşalı’nın başarılı oyunculuğuyla ‘Kurak Günler’e gitti.

55. SİYAD Ödülleri'ne 'Kurak Günler' damga vurdu

En İyi Senaryo ödülü yine ‘Kurak Günler’in yönetmeni Emin Alper’in eseri olarak belirlenirken, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Jale Arıkan (Kerr) ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü Erol Babaoğlu (Kurak Günler) kazandı. En İyi Görüntü Yönetmeni ödülü de Christos Karamanis’e (Kurak Günler) gitti.

55. SİYAD Ödülleri'ne 'Kurak Günler' damga vurdu

“Güzel bir bahar olacak”

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü alan Erol Babaoğlu, “Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmek gerçekten önemli. SİYAD benim çok önemsediğim bir kurum, faaliyetlerini sürmesini istediğim bir kurumdur. Murat Özer ve Sungu Çapan’ı buradan bir kere daha anmak isterim. ‘Kurak Günler’ ekibine ve Emin Alper’e teşekkür ederim. Gerçekten burada olmak güzel, bugün en çok söylenen kelimeleri söylemek istiyorum. Güzel bir bahar olacak. Sahnede de söylediğim gibi biz hatırlama üzerine iş yapıyoruz. Yazarak, oynayarak ve çekerek hem iyiliği hem kötülükleri hatırlatmaya çalışıyoruz. Kötülüğün kahkaha atarak üzerimize yürüdüğü bir çağda, dimdik duran bütün çiçeklerle beraber hissediyorum kendimi. Sahnede bütün çiçekleri koparabilirler ama baharın gelmesini engelleyemezler” diye konuştu.