Canlı yayında depreme yakalanmıştı! NTV Spikeri Buse Yıldırım'dan ilk açıklama geldi!

Dün gece Düzce'de meydana gelen ve birçok ilde olduğu gibi İstanbul'da da hissedilen depreme canlı yayında yakalanan NTV Spikeri Buse Yıldırım'dan ilk açıklama geldi. Yıldırım, 'Umarım, bir daha benzerini yaşamayız yahut yaşanması durumunda bugünden daha hazır oluruz' dedi.

Canlı yayında depreme yakalanmıştı! NTV Spikeri Buse Yıldırım'dan ilk açıklama geldi!

Magazin Mahallesi'nin haberine göre, dün gece Düzce’de 5.9 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu gibi çok sayıda ilde hissedildi.

NTV Spikeri Buse Yıldırım da canlı yayında depreme yakalandı. Yıldırım, o esnada soğukkanlılığını koruyarak yayını sürdürdü. Yaşadığı o anlarlar ilgili Buse Yıldırım’dan ilk açıklama geldi.

Yıldırım, Instagram hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Deprem anını yaşayan herkese geçmiş olsun. Büyük bir faciayla sonuçlanmadan atlattık çok şükür. NTV‘de tüm ekip arkadaşlarım aynı soğukkanlılıkla, büyük bir profesyonellikle, özveriyle yayınlarını, çalışmalarını sürdürdü. Her birinin emeği büyük. Onlara bin teşekkür… Ve de mesaj atan geçmiş olsun dileklerini ileten herkese…

Bu deprem Düzce’de 99 yılında yaşananlar sonrası yapı stoğunun yüzde 80 oranında yenilenmesi dolayısıyla bir felakete dönüşmedi ve alınması gereken önlemleri daha çarpıcı bir şekilde ortaya koydu. Umarım bir daha benzerini yaşamayız yahut yaşanması durumunda bugünden daha hazır oluruz.

Tekrar tekrar geçmiş olsun.

Ben geceden sabaha yayında olduğum için artık uykunun derinliklerine çekiliyorum. Saatler gece 2’yi gösterdiğinde daha sakin bir gündemde görüşmek dileğiyle…”