Çok beklenen özellik çıktı! Threads'i kurtarabilir mi?

Threads Takip Edilenler sekmesi aldı. Bu, sadece takip ettiğiniz hesapların paylaştığı gönderileri göreceğiniz anlamına geliyor.

Çok beklenen özellik çıktı! Threads'i kurtarabilir mi?

Meta’nın Twitter rakibi uygulaması Threads, çıkış yaptığı günlerin popülaritesinin oldukça gerisinde. 150 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış olsa da, platformun aktif kullanıcısı sayısı yarı yarıya azaldı. Ancak çok beklenen “Takip Edilenler” sekmesi Threads için yeni bir kapı aralayabilir.

Threads Takip Edilenler sekmesi aldı

Threads, bir süredir beklenen bir tasarım değişikliğini nihayet kullanıma açtı. Artık sadece takip ettiğiniz hesaplar için özel bir sekme görüntüleyebileceksiniz. Twitter’dakine benzer şekilde, ister önerilen hesaplar isterseniz takip edilenler için bir yayın akışı oluşturabileceksiniz.

Takip Edilenler sekmesi, kullanıcıların yalnızca Threads üzerinde takip ettikleri hesaplardan gelen gönderileri görüntülemelerine olanak tanıyacak. Bu, uzun süredir tartışma yaratan algoritmik olarak önerilen içeriklerin yayın akışından kaldırılacağı anlamına geliyor.

Bildiğiniz üzere şimdiye kadar Threads’te tek bir ana sayfa bulunuyordu. Bu sayfada ise platform genelindeki içerikler, kullanıcının ilgi alanına göre bir araya getiriyordu. Örneğin, otomobiller ile ilgili çok fazla içerik beğenen kişilerin karşısına bu tarz gönderiler sunuluyordu.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg ise, Takip Edilenler sekmesinin kullanıcı taleplerine yanıt olarak eklendiğini doğruladı. Özelliğe yönelik taleplerle ilgili olarak, “Siz isteyin biz yapalım” ifadesini kullandı.

Takip Edilenler yayın akışına erişmek için ekranın üst kısmındaki Threads logosuna veya ana sayfa simgesine dokunabilirsiniz. Ancak uygulama yeniden açıldığında varsayılan olarak “Sizin İçin” algoritmik akışına geri döneceğini belirtelim. (Shift Delete)