Elon Musk devri bitiyor mu? Mark Zuckerberg'ün Twitter rakibi sonunda çıkıyor!

Mark Zuckerberg'ün Twitter rakibi uygulaması Threads için çıkış tarihi belli oldu! Musk devri yavaş yavaş kapanıyor mu? İşte detaylar...

Elon Musk devri bitiyor mu? Mark Zuckerberg'ün Twitter rakibi sonunda çıkıyor!

Son günlerde Elon Musk, saçma Twitter kısıtlamaları ve Zuckerberg ile arasındaki kafes dövüşü meselesi gündeme oturmuş vaziyette. Özellikle Twitter kullanıcıları son 3 gündür Twitter platformunda canlarından bezmiş vaziyetteler.

 Bu kaos ortamında Zuckerberg’ün Twitter rakibi Threads platformu için çıkış tarihi haberi geldi. İşte Threads ne zaman çıkıyor sorusunun cevabı…

Zuckerberg’ün Twitter rakibi uygulaması Threads 6 Temmuz’da geliyor

Birçok kullanıcı için “artık çıksın da Elon Musk devri bitsin” yorumları yaptıran Twitter rakibi Threads 6 Temmuz tarihinde geliyor. Meta tarafından geçmiş yıllarda birçok kez geliştirme sürecinde bırakılan Threads son dönemlerde yaşanan Twitter krizlerinin fırsata çevrilmek istenmesiyle tekrar gündeme geldi. Heyecanla beklenen Threads Google Play Store’da görüntülenmesinin ardından App Store’da da yerini aldı ve çıkış tarihi olan 6 Temmuz’u beklemeye başladı.

Instagram ile oldukça benzer tasarımlara sahip olan Threads aslında onun bir uzantısı gibi de isimlendirilebilir. Paylaşılan ilk görsellerde Instagram kullanıcı adınızı Threads platformunda da kullanabileceğinizi, Instagram takipçilerinize erişebileceğinizi ve sohbetler ile etkileşim haline geçebileceğiniz belirtilmiş. Uygulamanın logosuna baktığımızdaysa sanki Instagram kullanıcı adlarının önünde yer alan “@” işaretine bir gönderme var gibi.

Uygulamanın Google Play Store’da yer alan açıklaması ise şu şekilde:

“Threads, toplulukların bir araya gelip bugün önem verdiğiniz ve yarın trend olacak konuları konuştuğu yerdir. İlgilendiğiniz şey ne ise, onu üreten insanları ve seven diğer insanları takip edip bağlantı kurabilirsiniz ya da kendiniz bir üretici olup, fikirlerinizi, görüşlerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşabilirsiniz.”

Genel bir toparlama yaptığımızda Threads uygulaması aslında Facebook ve Instagram uygulamalarının harmanlanmış hali olacak diyebiliriz. Facebook ve Instagram da bulunan kitlelerin Threads platformunda buluşması ve Twitter’da olduğu gibi belirli konular hakkında herkese açık sohbetler gerçekleştirmesi hedefleniyor. Twitter’da yer alan sohbet odaları vb. özelliklerinse Threads platformunda yer alıp almayacağı ise bilinmiyor. (Shift Delete)