EYT'de ilk maaş için yeni tarih verildi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, Meclis'e gelen düzenlemenin ne zaman yasalaşacağını merakla beklerken, Kahramanmaraş'taki deprem felaketi nedeniyle TBMM 28 Şubat'a kadar çalışmalarına ara verdi. Böylece, EYT'de de hesaplar değişmiş oldu. AK Parti kurmayları, EYT'de ilk maaş için yeni bir tarihi işaret etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından TBMM'nin 28 Şubat'a kadar çalışmalarına ara vermesiyle rafa kalkan emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) yasa teklifinde AKP kurmayları, ilk maaş için nisan ayını işaret etti.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM çalışmalarına siyasi partilerin mutabakatı ile 28 Şubat’a kadar ara verilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı.

Hürriyet'te yer alan habere göre; AKP'de yapılan toplantılarda, bazı kurmayların EYT’nin ertelenmesi konusunda önerilerde bulunduğu, bazı kurmayların da bundan artık geri dönülemeyeceğini ifade ettiği öğrenildi.

“EYT ertelenmez, çıkacak o kesin”

AKP kurmayları, "EYT ertelenmez, çıkacak o kesin. Nisan için bir çare düşünülür, Mart’ta geri ödemeli olmaz, Nisan’a kalmış olur. Mart'ta, Genel Kurul’a geleceğini değerlendiriyoruz" açıklamasını yaptı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN