Feci kazada arkadaşlarını kaybetmişti! Ceyhun Fersoy'dan yürek burkan sözler! 'Umarım tiyatro yolunda…'

'Baş Belası' tiyatro oyununu Çorum'da sahnelemelerinin ardından Samsun'a doğru hareket eden ekibi taşıyan minibüs, Merzifon'a bağlı Çaybaşı Köyü civarında önünde seyreden TIR'a arkadan çarpmıştı. Feci kazada minibüste bulunan 3 kişi hayatını kaybetmiş, 8 kişi yaralanmıştı. Kazadan yaralı olarak kurtulan isimlerden Ceyhun Fersoy, önceki akşam katıldığı ödül töreninde yaptığı duygusal konuşmayla gündeme geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Çorum’da 'Baş Belası' adlı tiyatro oyununu sahneledikten sonra Samsun’a gitmek üzere 20 Kasım gecesi yola çıkan oyuncuları taşıyan Aykut Bektaş yönetimindeki minibüs, önünde seyreden Hacı Ahmet Kılıç kontrolündeki TIR’a arkadan çarpmıştı. Minibüste sıkışan Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş hayatını kaybederken, sürücü ile Özgür Ayaz, Burak Gülçebi, Melis İşiten, Sergen Deveci, Uğur Şalvarcıoğlu, Ceyhun Fersoy ve Filiz Özbek yaralanmıştı.

Oyuncu Ceyhun Fersoy, Amasya Sabuncuoğlu Şerafettin Hastanesi'nde tamamlanan tedavisi sonrası, taburcu edilmişti.

Feci kazada arkadaşlarını kaybetmişti! Ceyhun Fersoy'dan yürek burkan sözler! 'Umarım tiyatro yolunda…'

"Gözlerimi kapatıyorum o anı yaşıyorum"

Kazada ekip arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Ceyhun Fersoy, evinde çekilen bir fotoğrafı duygusal notla paylaşmıştı. Fersoy paylaşımında şunları ifade etmişti:

"Nereden başlasam, nasıl anlatsam bilemiyorum… Gözlerimi kapatıyorum o anı yaşıyorum, açıyorum gerçek olmadığını düşünüyorum… Sanki filmin içinde bir sahneyi oynamış gibiydik, haykırmak isyan etmek istemiyorum, çünkü 3 değerli arkadaşımız bunu istemezdi… Çok değerli yol arkadaşlarımı kaybetmenin üzüntüsünü tarif edemem, Allah düşmanımın başına vermesin… Şimdi ayağa kalkma zamanı… Güçlenip daha iyi olmalıyız, olacağız… Sizlerin sevgisi ve dualarıyla ayaktayız, bu kadar sevildiğimi bilmiyordum… Arayan, mesaj atan herkese sevgiler… Hepinize tek tek teşekkür ediyorum ve sarılıyorum, iyi ki varsınız. Üç değerli dostlarımız için bu bayrağı devralıp yolumuza devam edeceğiz… Onlara ihanet etmeyeceğiz..."

Feci kazada arkadaşlarını kaybetmişti! Ceyhun Fersoy'dan yürek burkan sözler! 'Umarım tiyatro yolunda…'

Eşiyle birlikte katıldı

Fersoy, önceki gün ise yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, senaryosunu Ata Demirer’in yazıp aynı zamanda başrolünde olduğu ve Hakan Algül’ün yönetmen koltuğunda yer aldığı ‘Bursa Bülbülü’nün özel gösterimine eşi Begüm Fersoy ile birlikte katılmıştı.

"Ayaklanmaya başladım"

Oyuncu, "Son iki haftadır ayaklanmaya başladım. Ayak bileğimde kırıklar, kopuklar vardı. Çok şükür şuan ayaktayız, yanınızdayız. Yanımızda olduğunuz için de çok teşekkür ederiz. Ama içimizin acısı hiç bir zaman dinmeyecek. Çok sevdiğimiz arkadaşlarımızı kaybettik. Çok zor bir durum" demişti.

Feci kazada arkadaşlarını kaybetmişti! Ceyhun Fersoy'dan yürek burkan sözler! 'Umarım tiyatro yolunda…'

Tiyatro oyunları ödül aldı

Milliyet'ten Hüseyin Altun'un haberine göre, tüm bunların ardından 40 yaşındaki Ceyhun Fersoy, geçtiğimiz akşam bir otelde gerçekleşen Uluslararası Başarı ve Kariyer Ödülleri törenine katıldı. Ünlülerin akın ettiği gecenin sunuculuğunu Öykü Serter ve Onur Kırış üstlendi.

'Baş Belası' isimli tiyatro oyunu, 'Yılın En Başarılı Tiyatro Oyunu' seçildi. Ödülü ekip adına Ceyhun Fersoy aldı. Ödül konuşmasını yaparken duygusallaşarak, zor anlar yaşadı.

"İyi ki tiyatro var"

"Karşınızdayım şu anda canlı canlı. 20 Kasım 2022 yılında şehir şehir gezip, son oyunumuzda Samsun’dan yola çıkarken çok kötü bir trafik kazası geçirdik. 10 kişilik ekipten yanımızda olmayan üç kişi var" diyen oyuncu, sözlerine şöyle devam etti:

“Yapımcımız ve benim çok sevdiğim arkadaşım Tolga Güleryüz, Burak Topçu ve Özgür Karataş şu an aramızda yok. Sergen Deveci arkadaşımızın biraz daha zamanı var, ayakta olacak. Melis İşiten de öyle. 'Baş Belası' oyununu oynamaya devam edeceğiz. Perdeyi kapatmayacağız. Umarım bende bir gün tiyatro yolunda veya sahnelerde vefat ederim. İyi ki tiyatro var.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN