Hadise ile boşanmaya hazırlanıyor! Mehmet Dinçerler'den iddialara cevap!

Hadise, sosyal medya hesabından Mehmet Dinçerler ile boşanacaklarını duyurdu. Şarkıcı, paylaşımında 'Anlaşarak sonlandıramadığımız için boşanma davası açtım' dedi. Hadise'nin ardından Mehmet Dinçerler de açıklama yaptı ve hakkındaki iddiaları cevapladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Şarkıcı Hadise, 2021 yazında aşk yaşamaya başladığı iş insanı Mehmet Dinçerler ile geçen nisanda Çırağan Sarayı’nda nikah masasına oturmuştu.

Henüz 4.5 aylık evli olan çiftin arası iki hafta önce bozulmuştu. İkili alyanslarını çıkarmıştı.

Hadise, dün avukatı aracılığı ile mahkemeye başvurup boşanma davası açtı.

“Anlaşarak sonlandıramadığımız için dava açtım”

Instagram hesabından açıklama yapan şarkıcı, “Anlaşarak sonlandıramadığımız için boşanma davası açtığımı sizlerle paylaşmak isterim. Mehmet’e hayatında mutluluklar diliyorum. Bu süreçte yanımda olan herkese teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

“Yapılan yakıştırmalar bir seneme haksızlık”

Hadise’nin ardından Mehmet Dinçerler de Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Çok özel ve hassas olan bu konuda sessiz kalmak en doğrusu olur diye düşünmüştüm. Gelinen durumda ise, yapılan yakıştırmalar’ görünce susmanın şahsıma, aileme ve özellikle çok emek verdiğim son 1 seneme haksızlık olacağını düşünüyorum.

Karşılıklı olarak çok değer vererek başladığımız ilişkimiz son bulmuş olsa da, ilişkimiz süresince Hadise’nin sanat hayatını belki de en çok destekleyen kişi oldum. Konserlerini ailem dahil en önden gururla izlediğime ve başarılarıyla da kendisiyle onur duyduğuma herkes şahit olmuşken, bugün öne sürülen iddiaları şaşkınlıkla karşılıyorum.

Evliliğimizi sonlandırmak ortak görüşümüz doğrultusunda olup, tek isteğim süreci herkes için en hayırlı olacak şekilde saygı çerçevesinde bitirmektir. Başka hiçbir talep ve isteğim olmamıştır. Kendi dünyama dönmek adına herkesten bana ve aileme saygı rica ediyorum. Sevgiler…”

“Davranışları psikolojik baskı boyutuna ulaştı”

Hadise, boşanmak için avukatı Hakan Öncel aracılığıyla dün Beykoz 2. Aile Mahkemesi’ne başvuruda bulundu. Mahkemeye sunulan dilekçede, Hadise Açıkgöz ile Mehmet Dinçerler’in 30 Nisan 2022’de evlendikleri belirtilerek Dinçerler’in evlendikten kısa bir süre sonra, Hadise’nin sanat hayatını kısıtlamaya yönelik tutum ve davranışlarda bulunmaya başladığı ileri sürüldü.

Dilekçede, “Davalı tarafın bu davranışları, zaman içerisinde psikolojik baskı boyutuna ulaşmıştır. Bu psikolojik baskılar müvekkili oldukça yıpratmış ve sadece kişisel hayatını değil, kamuoyuna yansıdığı üzere sanat hayatını da etkileyecek boyuta varmıştır. Bu nedenle, taraflar arasında karşılıklı olarak uyumsuzluklar kendini göstermiş, ayrı yaşamaya başlamışlar ve evlilikleri fiilen sona ermiştir. Tarafların bundan böyle birlikte yaşamaları mümkün değildir” denildi.

Maddi ve manevi tazminat talebi yok

Hadise’nin maddi ve manevi tazminat talebi olmadığı kaydedilen dilekçede, “Mehmet Dinçerler’in boşanma konusundaki iradesini, mahkemeniz huzurunda beyan edeceğini umuyoruz. Aksi durumda, evlilik birliğinin sarsılması ile ilgili olarak, tanık ve delil sunma ile diğer tüm haklarımızı saklı tutuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Dilekçede, “Evlilik Birliğinin Sarsılması” başlıklı Medeni Kanun’un 166’ncı maddesi uyarınca tarafların boşanması talep edildi.

Yüzüğü geri istediği iddia edilmişti

Hadise’nin kendisinden daha az konser yapmasını isteyen Mehmet Dinçerler’den ve kapalı giyinmesini isteyen eşinin ailesinin baskısından bunaldığı iddia edilmişti. Dinçerler’in boşanma kararının ardından da Hadise’ye aldığı 3 milyon TL’lik yüzüğü ve nikah töreninde takılan altınları geri istediği ileri sürülmüştü.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN