Hannah Kerschbaumer, açık evlilik açıklamasıyla şoke etti

Hayalindeki erkeği bulmak için evlilik programına çıkan fakat istediğini elde edemeyen Hannah Kerschbaumer isimli genç kadın sürpriz bir kararla nikah masasına oturdu. Fakat bugün Alman medyasına konuşan Hannah'ın 'Biz açık evlilik yaşıyoruz' sözleri ülkede şaşkınlık yarattı.

Hannah Kerschbaumer, açık evlilik açıklamasıyla şoke etti

Almanya, geçen yıl RTL’de yayınlanan evlilik programı Bachelor’a katılan fakat istediğini elde edemeyen Hannah Kerschbaumer’i konuşuyor. 

Bachelor isimli programda Niko Griesert ile tanışan ve bir süre birliktelik yaşayan 30 yaşındaki Hannah daha sonra Niko ile yollarını ayırmıştı.

Bu ilişkiden kısa bir süre sonra 34 yaşındaki Chris ile tanışan ve sürpriz bir kararla Ağustos ayında evlenen Hannah, balayı dönüşü Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild’e konuştu. Hannah, eşiyle birlikte açık ilişki yaşadığını ve evliliklerinin de “açık evlilik” olduğunu itiraf etti.

Hem kendisinin hem de eşinin başka insanlarla cinsel ilişki yaşadığını söyleyen Hannah, “Chris ile daha önceden de birlikte olmuştuk. Tek eşlilik yaşayan arkadaşlarımızın teker teker ayrıldığını ya da boşandığını gördük. Biz birbirimizi çok seviyoruz ve bu sebeple açık ilişki yaşamaya karar verdik. Birbirimize güveniyoruz” dedi.

İkili birbirlerine çok güvendiklerini ve kıskançlık yaşamadıklarını söylerken, birlikte  oldukları kişilerin detaylarını birbirleriyle paylaşmadıklarını ve bu kişilerle tek seferlik ilişkiye girdiklerini dile getirdi.

Hannah, “Sosyal medyada insanlar ikiye bölündü, bazıları açık ilişkiyi desteklerken bazıları ise tamamen karşı çıkıyor. Biz sırf ilişki yaşamak için sosyal medyada arama yapmıyoruz. Denk gelirse yapıyoruz” dedi.

Hannah, açık ilişkinin herkese uygun olmadığının altını çizerken, önemli olanın derin güven ve dürüst iletişim olduğunu dile getirdi. (Sözcü)