Intagram'ın Twitter rakibi platform Threads'dan büyük başarı

Hakkında çıkan birçok olumsuz yoruma rağmen Threads, kullanıcı sayısını artırmaya tüm hızıyla devam ediyor.

Intagram'ın Twitter rakibi platform Threads'dan büyük başarı

Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta’nın Twitter rakibi platformu Threads geçtiğimiz günlerde internet piyasasına hızlı bir giriş yaptı. 5 Temmuz Çarşamba gününü, 6 Temmuz Perşembe’ye bağlayan gece kullanıma sunulan Threads kısa sürede büyük bir kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

Threads, 4 günde 100 milyon kullanıcı sayısına ulaştı

Twitter’a rakip olarak sunulan yeni sosyal medya platformu kullanıcı sayısını hızla artırmaya devam ediyor. Threads, kullanıma sunulmasının ardından sadece 4 gün geçmiş olmasına rağmen 100 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı.

Yeni sosyal medya uygulaması, ilk yedi saatte 10 milyon kullanıcıya ulaşmış, 24 saatte ise 30 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yaparak önemli bir başarıya imza atmıştı. 48 sonra ise Threads’ın 60 milyonu aşan bir kullanıcı sayısına ulaştığını görmüştük.

Threads’ten önce 100 milyon kullanıcı sayısına ulaşan en hızlı platform ChatGPT olmuştu. Diğer yandan TikTok 100 milyona ulaşmak içi 9 ay beklerken, Instagram’ın bu seviyeye ulaşması yaklaşık 2 buçuk yıl sürmüştü. Threads’ın bu hızlı yükselişinin ardından, başarısını devam ettirip ettiremeyeceğini ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Threads son dönemde ise kişisel verilerin gizliliği konusunda tartışma yarartmış durumda. Uygulamanın çok sayıda çeşitli bilgiyi topladığı ifade edilirken, uygulamanın güvenliği de tartışılmaya başlandı. Yeni sosyal medya uygulamasının ırk, cinsel yönelim, hamilelik durumu ve din gibi detaylara ulaşabildiği ifade ediliyor.

Tüm bu olumsuz durumlara rağmen Threads ise kullanıcı sayısını artırmaya tüm hızıyla devam ediyor. (Shift Delete)