Jennifer Lopez ve Ben Affleck, 3 gün sürecek bir düğün yapacak

Uzun yıllar sonra tekrar bir araya gelerek geçtiğimiz ay sonunda dünyaevine giren Jennifer Lopez ile Ben Affleck'in, sessiz sedasız nikahlarından sonra bu hafta sonu büyük bir düğün yapacakları ortaya çıktı. Ünlü çiftin prova yemeği, düğün ve piknikten oluşacak üç günlük bir program hazırladığı öğrenilirken kutlamayla ilgili başka detaylar da ortaya çıktı.

Jennifer Lopez ve Ben Affleck, 3 gün sürecek bir düğün yapacak

Bir dönem magazin dünyasının en gözde çiftlerinden biri olarak gösterilen, şarkıcı Jennifer Lopez ile aktör Ben Affleck, 2002 yılında nişanlanmışlardı. 2003'teki düğünlerini erteleyen çift, bir yıl sonra da yollarını ayırmıştı. 18 yıl sonra tekrar bir araya gelen ikili, geçtiğimiz aylarda nişanlanarak evlilik yolundaki ilk adımı atmıştı.

"Onlar artık karı koca!"

Ünlü çift 17 Temmuz'da ise sonunda nikah masasına oturdu. İkili, evlilik işlemlerini Nevada'ya bağlı Clark County'de gerçekleştirdi. Çifte yakın bir kaynak, "Onlar artık karı koca" ifadesini kullandı.

"Yüzüklerimizi hayatımızın sonuna kadar taşıyacağız"

Ünlü şarkıcı Lopez, hayranlarına gönderdiği email ve blog yazısında Affleck ile evlendiğini doğruladı. Lopez, Instagram'dan bir fotoğrafıyla duyurduğu evliliğine dair, "Yaptık. Aşk çok güzel. Aşk çok müşfik. Ve anlaşılan o ki aşk sabırlı. Hem de 20 yıl boyunca" sözlerini kaleme aldı.

Lopez, düğünlerine dair ise şunları yazdı:

"Tam da istediğimiz gibi oldu. Gece Vegas'a uçtuk, evlilik cüzdanı için diğer çiftlerle beraber sıraya girdik, dünyanın düğün başkentinde herkesle aynı yolculuğu gerçekleştirmiş olduk. Hayal edebileceğiniz en iyi şahitlerle, eski filmden bir elbise ve Ben'in dolabından bir ceket ile küçük bir şapelde kendi yeminlerimizi dile getirdik, hayatımızın sonuna kadar taşıyacağımız yüzüklerimizi birbirimize verdik."

İki farklı gelinlik giydi

Ünlü isim, büyük gün için iki çarpıcı gelinlik giydi. Gelinliklerden biri, şarkıcının uzun yıllardır sakladığı ve giymek için düğün gününü seçtiği bir elbiseydi. Diğeri ise, Zuhair Murad tarafından tasarlanan; omuzları açık, uzun kollu ve kalp şeklinde bir yakası olan dantelli bir gelinlikti.

Lopez, saçlarını ise ünlü kuaför Chris Appleton'a emanet etti. O an anlardan bir video yayınlayan Appleton; şarkıcıya nasıl hissettiğini sorduğunda ünlü isim, "Harika hissediyorum, çok heyecanlıyım!" yanıtını verdi.

Alyans detayı

Yeni gelin, ertesi gün ise Instagram sayfasından yatakta çektiği makyajsız bir fotoğrafını paylaştı. Ünlü ismin karesinde görünen alyans ise, takipçilerinin dikkatinden kaçmadı.

Lopez'in kısa sürede 1,5 milyon beğeni alan bu gönderisine, takipçileri tarafından "Sonsuza dek mutlu", "Tebrikler Jen&Ben! Yeni hayatınızı birlikte inşa ederken size harika bir yolculuk diliyorum" ve "Merhaba Jennifer Affleck!" gibi binlerce yorum yapıldı.

20 yıl önce söylemiş!

Clark County Kayıt Bürosu belgelerine göre Ben'in soyadı Affleck'i alan Jennifer'ın, uzun yıllar önce Affleck'in soyadını almayı planladığı ortaya çıktı. O anlara dair paylaşılan video, kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

Yaklaşık 20 yıl önce filme alınan bir klipte, Pat O'Brien'ın aktris ve şarkıcıya, evlendikten sonra yasal adının 'Jennifer Affleck' olmasını istediğini itiraf ettirdiği görülüyor. Lopez, kızlık soyadını sahne adı olarak tutacağını, ancak yasal adı olarak Ben'in soyadını alacağını açıklıyor.

Büyük bir düğün yapacaklar

Tüm bunların ardından, mutlu sonlarına kavuşan Jennifer Lopez ve Ben Affleck'in, Las Vegas'ta evlendikten bir ay sonra hayallerindeki düğün kutlamasını yapacağı ortaya çıktı. Çift, bu hafta sonu nikahlarını kutlayacak ve büyük bir düğün yapacak.

Page Six'e konuşan bir kaynak; şu ifadelerini kullandı:

"Her şey J.Lo ile ilgili olacak. Ben, büyük günlerinde tüm dikkatin onun üzerinde olmasını istiyor."

3 günlük plan

İkilinin 3 gün sürecek 'aile ve arkadaşlar arasındaki samimi kutlamaları' Cuma günü bir prova yemeği ile başlayacak. Asıl tören ise Cumartesi günü yapılacak ve çift, hafta sonlarını Pazar günü yapacakları barbekü ve piknikle kapatacak.

53 yaşındaki Lopez'in İtalya'da yapılan özel tasarım bir Ralph Lauren elbisesi giymesi ve Vogue dergisinin ünlü ismin moda yolculuğunu belgelemesi bekleniyor.

Yıldızların gittiği isim

Page Six, daha önce yıldızların etkinlik planlayıcısı Colin Cowie'nin gösterişli kutlamaları için tüm ayrıntıların arkasında olduğunu bildirmişti. Cowie'nin hizmetlerinin fiyatı 25 bin ile 25 milyon dolar arasında değişiyor ve geçmişte Oprah Winfrey, Michael Jordan ve hatta yine Jennifer Lopez gibi isimler için etkinlikler düzenledi.

Kaynaklar; Matt Damon, Jimmy Kimmel, Casey Affleck ve Drea de Matteo'nun çiftin konuk listesini oluşturan yıldızlardan sadece birkaçı olduğunu söyledi.

TMZ ise geçen ay, etkinliğin Affleck'in Georgia, Riceboro'daki mülkünde gerçekleşeceğini açıklamıştı. (Milliyet)