Mahsun Kırmızıgül, Prestij Meselesi filmi davasını kazandı

Müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu'nun oğlu Volkan Topal'ın, 'Prestij Meselesi' adlı sinema filminde babasının itibarını zedelediği iddiasıyla Mahsun Kırmızıgül'e açtığı davada karar çıktı. Mahkeme, Volkan Topal'ın filmin gösteriminin durdurulmasına ilişkin tedbir talebinin reddine hükmetti.

Mahsun Kırmızıgül, Prestij Meselesi filmi davasını kazandı

Müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu'nun ilk eşinden olan büyük oğlu Volkan Topal, ‘Prestij Meselesi’ adlı sinema filminde babasının itibarını zedelediği ve manevi haklarını ihlal ettiği iddiasıyla filmin durdurulması için Mahsun Kırmızıgül ve yapımcı şirkete dava açmıştı.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi tarafından görevsizlik kararı verilerek İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderilen tedbir talepli dava karara bağlandı.

Kararını açıklayan mahkeme, Volkan Topal'ın tedbir talebinin reddine hükmetti.

Mahkemenin gerekçeli kararında ise henüz gerçekleşmemiş ve gerçekleşmesi muhtemel olaylara yönelik ihtiyati tedbir kararının verilemeyeceği, davacı Volkan Topal’ın talep dilekçesindeki hususların yargılamayı gerektirip, ispatının da bulunmadığı gerekçesiyle tedbir talebinin reddine karar verildiği aktarıldı.

Mahkemede kavga çıkmıştı

26 Ocak'taki ilk duruşmada Hilmi Topaloğlu'nun oğulları Gürkan Topaloğlu ve Okan Topaloğlu ile Volkan Topaloğlu arasında başlayan "Neden dava açtın?" tartışması kısa sürede kavgaya dönüşmüştü.

"Buraya hangi yüzle geldin!"

Gürkan Topaloğlu ile Okan Topaloğlu, "Neden dava açtın? 20 yıldır yoksun. Buraya hangi yüzle geldin!" ifadelerini kullanmıştı.

"Babamın kemiklerini sızlatan adam!"

Okan Topaloğlu, Volkan Topaloğlu'na yönelik "Babamın kemiklerini sızlatan adam!" cümlelerini sarf etmişti.

"Aile de bu filmin destekçisi"

Görülen duruşma sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mahsun Kırmızıgül, "Aile benim yanımda. Hilmi Topaloğlu öldüğünden beri biz hiç ayrılmadık. Maddi ve manevi hep yanlarında oldum. Ailesi de bu filmin destekçisi ve filmde rol aldılar. Filmde konu olan ve itiraz edilen her şey gerçek. Bunu Hilmi Topaloğlu'nun eşi de doğruladı. İçeride kardeşiyle tartışma yaşayan oğulları 20 yıldır ortada yoktu, birden ortaya çıktı. Yıllardır arayıp, sormadı" ifadelerini kullanmıştı.

'Prestij Meselesi'ni, senaryosunu da yazan Mahsun Kırmızıgül yönetirken, filmde başrolleri ise Engin Hepileri, Şebnem Bozoklu, Aslıhan Güner, Biran Damla Yılmaz, Eser Yenenler, Melisa Döngel, Erkan Petekkaya, Celil Nalçakan, Erdal Özyağcılar, Zafer Ergin, Meral Çetinkaya, Nursel Köse, Murat Han, Mahmut Kırmızıgül, Onur Gözeten ve Ali Erkin paylaştı.

'Prestij Meselesi', 3 Şubat'ta gösterime çıkmıştı. Mahsun Kırmızıgül, 6 Şubat'ta meydana gelen depremler nedeniyle filmi gösterimden çıkarmıştı. Kırmızgül, 'Prestij Meselesi'ni 2 Haziran'da izleyicilerle tekrar buluşturdu.