MasterChef Türkiye'de elenen yarışmacı belli oldu! İşte veda eden o isim…

Masterchef heyecanı devam ediyor. Finale artık kısa bir süre kaldı. Ekrana gelen son bölümde bir isim daha Masterchef'e veda etti. Dün akşam yayınlanan bölümde elenerek yarışmaya veda eden isim belli oldu. Eleme sonrası stüdyoda duygusal anlar yaşandı. Jüri üyeleri, hep bir ağızdan 'MasterChef'in eleneni değil, yedincisi olarak aramızdan ayrılıyorsun' sözlerini sarf etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

TV8'in fenomen yarışması MasterChef 2022'de eleme gecesi yaşandı. Mavi ve kırmızı takımlar dokunulmazlık yarışları sonunda dört eleme adayı belirlendi ve pazar akşamı iki aşamalı eleme oyununda kozlarını paylaştı. Eleme ardından MasterChef'in ilk 6'sı netleşti. İşte, yaşananlar...

MasterChef Türkiye'de elenen yarışmacı belli oldu! İşte veda eden o isim…

18 Masterchef'te kim elendi?

İki takım dokunulmazlıklarda performans sergiledi ve mavı takımdan Yağız, kırmızı takımdan da Ayaz, Görkem ve Tolga potaya gitti. Eleme gecesinde iki aşamalı oyun yapıldı. İlk aşamada MasterChef jürisi yarışmacılardan yıldız anason ve Hindistan cevizi ile yaratıcı tabaklar çıkarmalarını istedi. Dört yarışmacı da hayallerine veda etmemek için birbirinden lezziz tabaklar çıkarmaya gayret etti.

İlk tabakların ardından puanlama yapıldı ve Tolga 11, Yağız 15, Ayaz 18, Görkem 12 puan aldı. Yarışmacılar ikinci tura, şef tabağı aşamasına yükseldi. Bu turda ise dört isim Mehmet Şef'in İskenderun tabağını çıkardı.

MasterChef Türkiye'de elenen yarışmacı belli oldu! İşte veda eden o isim…

Puanlar verildi

Yarışmacıların şef tabakları değerlendirildi ve puanlar verildi. İkinci puanlarla birlikte; Görkem 40 puana, Ayaz da 37 puana ulaştı. Böylece potadan ilk çıkan isim Görkem oldu. Ayaz'ın tabağında bazı ürünlerin eksik olmasından ötürü toplamda sadece 28 puan alabildi, bu puan Ayaz'ın ilk 6'ya kalmasına vesile oldu.

Veda eden isim

Tolga ile Yağız ise son ikiye kaldı. Tolga ise şeflerde toplamda 30 puan alarak potadan kurtulan son isim. Böylece MasterChef'e bu hafta veda eden Yağız oldu.

MasterChef Türkiye'de elenen yarışmacı belli oldu! İşte veda eden o isim…

"Erkekler evinin neşesiydin"

Yağız'ın vedasını açıklayan Somer Şef, ''Yolun sonu, kolay hatalar... Sana veda ederken yüzümüzde gülücüklerle veda ediyoruz. Erkekler evinin neşesiydin. Buramın yaramaz ama sevimli çocuğuydun. MasterChef yolcuğun ilk 7'ye kadarmış. MasterChef'in 7.'si olduğun için tebrikler'' dedi.

"Centilmen gibi yarıştın"

Danilo Şef'in Yağız sözleri, ''Bir hata ile buraya düşmek ve yine bir hata ile buradan veda etmek... Tam bir centilmen gibi yarıştın. Bu güzel karakterini asla kaybetme. Çok teşekkür ederiz'' oldu.

MasterChef Türkiye'de elenen yarışmacı belli oldu! İşte veda eden o isim…

"Bu işe gönlünü vermişsin"

Yağız hakkında Mehmet Şef şu sözleri kullandı:

''İmkanlar verildiğinde daha çok ilerleyecek bir arkadaşsın. Bu işe gönlünü vermişsin. Sana mesleki hayatında başarılar diliyoruz. Kaliteli ve düzgün bir şekilde yarışmayı tamamladın. MasterChef'in eleneni değil, yedincisi olarak aramızdan ayrılıyorsun.''

"Burada var olmak çok güzeldi"

Veda eden Yağız, ''Buraya gelmek çok ilginçti aslında. Üç sezondur takip ediyordum, başvurmayı bekliyordum. Buraya kadar gelmek nasip oldu, gönül isterdi ki daha ileriye gidelim. Şükürler olsun, MasterChef hayatımıza bir artı kattı. Bunu asla unutmayacağım. Ana kadroya kaldığım o günün stresi yorgunuğu asla unutmuyorum. Burada var olmak çok güzeldi, her şeyiyle. Elimden geleni verdim bu zamana kadar. Hayatta her şey nasip. Bu yarışma sayesinde Üsküp'e gittim, yurt dışına gittim ilk defa. Bu yarışma sayesinde yeni kültürler gördüm. Kaybetmeyen bir kaptan olarak buradan gitmek çok güzel. Almak için o kadar mücadele ettiğim önlüğü çıkarıp gidiyor olmak çok kötü. MasterChef hayatımdaki dönüm noktarı, her şeyiyle. Herkes bir yana Metin bir yana. Hayatım boyunca dostum, kardeşim olarak kalacak '' ifadelerini kullandı.

MasterChef Türkiye'de elenen yarışmacı belli oldu! İşte veda eden o isim…

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN