Meteoroloji'den yarın için kritik uyarı! 14 kente sarı alarm!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan son bilgilere göre yarın yurt genelinde sağanak yağış beklenirken 14 kent için sarı, 1 şehir için de turuncu alarm verildi. İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı bildirildi. İşte uyarıda bulunulan şehirlerimiz...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Meteoroloji'den alınan son bilgilere yarın 7 bölgemizde de sağanak yağış bekleniyor. Marmara, Ege ve İç Anadolu'da etkili olan sağanak yağışın yarın da etkisini göstereceği bildirildi.

14 kent için "sarı" alarm

Meteoroloji, 14 ilimiz için "sarı", bir kentimiz için de "turuncu" alarm uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada sağanak beklenen ve "sarı" alarm verilen iller: Ankara, Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Van, Aksaray, Şırnak, Bolu, Çorum, Kastamonu, Konya, Sivas, Yozgat ve Kırıkkale olarak sıralandı. Hakkari içinse "turuncu" alarm uyarısı verildi.

İç Anadolu ve Batı Karadeniz'e dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yarın İç Anadolu ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı bildirildi.

3 büyük kentte yağmur var

Yarın Başkent'te ve İstanbul'da sıcaklığın 18 ve İzmir'de ise 24 derece olması bekleniyor. Üç büyük şehrimizde de sağanak yağış tahmin ediliyor.

İzmir için uyarıda bulunuldu

İzmir'in kuzey ve doğusundaki ilçeler için bugün öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü, kuvvetli sağanak yağış beklendiği ifade edilerek, vatandaşlardan olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN