Oyuncu Afra Saraçoğlu yeni evine taşındı

2018 yılından beri aşk yaşayan Afra Saraçoğlu (25) ile kendisi gibi oyuncu olan Mert Yazıcıoğlu (29), 'ihanet' dedikodularının gölgesinde geçtiğimiz günlerde ayrıldıklarını duyurmuştu. 'Üçüncü kişi' iddiasını yalanlayan ünlü çiftin aynı evde yaşamaya devam etmeleri ise 'Barıştılar' şeklinde yorumlanmıştı. Saraçoğlu, bir süre sonra ev bularak, annesiyle başka bir yere taşındı.

Oyuncu Afra Saraçoğlu yeni evine taşındı

Afra Saraçoğlu'nun, 'Yalı Çapkını'ndaki rol arkadaşı Mert Ramazan Demir'le samimi halleri nedeniyle Mert Yazıcıoğlu ile ilişkisinin bittiği iddia edilmişti. Ayrılık nedenine dair bir diğer dedikodu ise Yazıcıoğlu'nun, Deniz Can Aktaş’la birlikteliğini noktalayan 'Darmaduman' dizisindeki rol arkadaşı Hafsanur Sancaktutan'la yeni bir aşka yelken açması olmuştu. Ancak her iki iddia da ünlü oyuncular tarafından yalanlanmıştı

"Sonlandırma kararı aldık"

Hakkında çıkan haberlerin ardından açıklama yapan Afra Saraçoğlu şunları söylemişti:

“Birkaç gündür hakkımızda basında çıkan haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Mert ile 4 yıl süren çok mutlu bir ilişki yaşadık. Ancak sürdürdüğümüz ilişkimizi aldığımız ortak bir karar ile sevgi ve saygı çerçevesinde sonlandırma kararı aldık. Dostluğumuzun devam ettiğini belirtmekle beraber bu kararımızda hiçbir üçüncü kişinin dahil bulunmadığını bilmenizi isteriz. Geçirdiğimiz bu hassas süreçte hiç kimseyi zan altında bırakmadan özel hayatımızın mahremiyetine hassasiyet göstermenizi rica ediyorum. Sevgiyle kalın...”

"Mert rol arkadaşım"

Hafsanur Sancaktutan da söz konusu iddialara "Hakkımda çıkan magazin haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Mert Yazıcıoğlu benim rol arkadaşımdır, sette de set dışında da görüşmekten mutlu olduğum biridir. Yılın son günü bu açıklamayı yapmak zorunda kaldığım için üzgünüm. Yeni yılda herkese güzellikler diliyorum" şeklinde yanıt vermişti.

Barıştılar mı?

Milliyet’ten Hüseyin Altun’un haberine göre, Sarıyer Uskumruköy'deki bir sitede bulunan iki katlı villada yaşayan eski sevgililerin, ayrılık açıklaması sonrası hâlâ aynı evde kalmaya devam etmeleri nedeniyle barışma haberleri basın yansıdı. Ancak Saraçoğlu ve Yazıcıoğlu'nun barışma kararı almadıkları, sadece arkadaşlıklarının devam ettiği ortaya çıktı.

Sahiplendikleri köpeği yanında götürdü

Saraçoğlu’nun, dizi devam ettiği için yeni bir eve taşınamadığından, bir süre eski sevgilisinin evinde kalmaya devam ettiği öğrenildi.

Oyuncu, bir süre sonra ev bularak, annesiyle başka bir yere taşındı. Saraçoğlu, yeni yuvasına giderken Yazıcıoğlu’yla birlikte sahiplendikleri köpeğiyi de yanında götürdü.