Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak? Meteoroloji, 5 günlük harita paylaştı! İşte hava durumu…

Ramazan Bayramı'nda hava durumunun nasıl olacağı merak edilirken Meteoroloji'den 5 günlük hava tahmini geldi. Bazı kentler için gün ve saat verildi. Sağanak yağış bekleniyor. Ülke geneli için de uyarı yapıldı. İşte Meteoroloji'nin Ramazan Bayramı için hava durumu raporu…

Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak? Meteoroloji, 5 günlük harita paylaştı! İşte hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Sivas'ın doğu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı

Önemli bir değişiklik olmayacağı, batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar

Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Ege, Göller Yöresi ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kuvvetli rüzgâr uyarısı

Rüzgârın, bu sabah saatlerinden sonra İç Ege, Göller Yöresi ve İç Anadolu’nun kuzeybatısında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

5 günlük hava durumu tahminleri

Öte yandan Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala hava durumu tahminleri de paylaşıldı. 5 günlük haritayı yayınlayan Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülke genelinde, bayram boyunca sağanak yağışların olacağı belirtildi.

Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak? Meteoroloji, 5 günlük harita paylaştı! İşte hava durumu…