'Serçenin Gözyaşı' filminin afişi yayınlandı

Bugüne kadar kadına şiddet konusuna dikkat çeken en büyük prodüksiyon olan Serçenin Gözyaşı filminin merakla beklenen afişi yayınlandı. Sanat dünyasının usta isimleriyle genç yeteneklerini buluşturan filmin afişi, sinemaseverlerden tam not aldı. Yapımın afişindeki güçlü oyuncu kadrosuna övgüler yağarken sinema tutkunları, kadına şiddeti konu alan dev prodüksiyonun vizyon tarihini heyecanla beklediklerini vurguladılar.

'Serçenin Gözyaşı' filminin afişi yayınlandı

Ezilen, şiddete uğrayan, taciz edilen, öldürülen, ön yargılar nedeniyle toplum dışına itilen kadınların dramını beyazperdeye yansıtan “Serçenin Gözyaşı” Filmi, 20 Ekim 2023'te sinemaseverlerle buluşacak.

Ezgi Şenler’den müthiş performans

Sanat dünyasının genç ve yetenekli oyuncusu Ezgi Şenler’in şiddet mağduru Nilüfer karakteriyle müthiş bir performans sergilediği filmde, Uğur Güneş, Yeşim Salkım, Tamer Karadağlı, Özlem Gürses, Soydan Soydaş, Arzu Cabar, Sedef Şahin, Evren Erler, Kubilay Penbeklioğlu, Bilge Şen, Yağızkan Dikmen, Ahmet Sarsılmaz, Özgür Çağlayan İncesu rol alıyor.

Yeşim Salkım avukat, Tamer Karadağlı hakim rolünde

Sinemada kadına şiddeti konu alan en önemli eserlerden biri olarak Türk sinema tarihine geçecek “Serçenin Gözyaşı”nda, ünlü sanatçı Yeşim Salkım avukat rolünü canlandırıyor. Filme, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı hakim rolüyle, usta gazeteci, televizyoncu Özlem Gürses de sunucu olarak konuk oluyor.

"Artık susma! konuşman lazım!"

Gazeteci Ali Eyüboğlu'nun gerçek bir yaşam öyküsünden kaleme aldığı çarpıcı hikaye, aynı zamanda bir "umut" hikayesi. Yaşadıkları ne olursa olsun kadınların isteyince neler yapabileceğini etkileyici bir dille anlatan filmin kadınlara mesajı da net: "Artık susma! Konuşman lazım!"

Sinemada kadınlardan tam bir "güç birliği"

"Serçenin Gözyaşı", aynı zamanda kadınların sinemada "güç birliği" yaptığı bir çalışma. Kadın oyuncular, kamera arkasında onlarca kadının yanı sıra yapımcılığını Reborn TV/Çağla Başak Çobanoğlu, yönetmenliğini Aysun Akyüz Mehdiabbas’ın üstlendiği filmin senaryosunu "Altın Kalem" ödüllü yazar Şengül Boybaş yazdı, müzikler ise sanat dünyasının yakından tanıdığı Zeynep Alasya'ya ait.

"Serçenin Gözyaşı"nın psikolojik danışmanlığını da uzman psikolog Yelda Başaran yaptı.

Ahmet Kaya’nın en sevilen eseri “Serçenin Gözyaşı”nda

Yapım, etkileyici müzikleriyle de çok konuşulacak ve beğeni toplayacak. Filmin sürprizi Ahmet Kaya olacak. 2000 yılında yitirdiğimiz sanatçının dillerden düşmeyen bir eseri, “Serçenin Gözyaşı”nı izleyenlere duygusal anlar yaşatacak. 

Öldürülen kadınlara saygı duruşu niteliğini taşıyor

Film, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor. "Serçenin Gözyaşı"nın hikâyesi 70’li yıllarda başlıyor ve o yıllardan günümüze Türkiye’nin bir panoramasını sunuyor. Yapım, öldürülen kadınlara saygı duruşu niteliği de taşıyor.

'Serçenin Gözyaşı' filminin afişi yayınlandı