'Serçenin Gözyaşı'nın merakla beklenen yeni teaser'ı yayınlandı

Bugüne kadar kadına şiddet konusuna dikkat çeken en büyük prodüksiyon olan 'Serçenin Gözyaşı' filminin merakla beklenen ikinci teaser'ı yayınlandı. Ezilen, şiddete uğrayan, taciz edilen, öldürülen, ön yargılar nedeniyle toplum dışına itilen kadınların dramını beyazperdeye yansıtan 'Serçenin Gözyaşı' filmi, 20 Ekim 2023'te sinemaseverlerle buluşacak.

'Serçenin Gözyaşı'nın merakla beklenen yeni teaser'ı yayınlandı

Serçenin Gözyaşı”nın yeni teaser’ı da, ilki gibi kısa sürede ilgi odağı oldu ve sosyal medyada tıklanma rekorları kırdı. Filmin usta oyuncu kadrosu göz doldururken müzikleri ve sarsıcı sahnelerine övgüler yağdı.

"Artık susma! konuşman lazım!"

Gazeteci Ali Eyüboğlu'nun gerçek bir yaşam öyküsünden kaleme aldığı çarpıcı hikaye, aynı zamanda bir "umut" hikayesi. Yaşadıkları ne olursa olsun kadınların isteyince neler yapabileceğini etkileyici bir dille anlatan filmin kadınlara mesajı da net: "Artık susma! Konuşman lazım!"

Sinemada kadınlardan tam bir "güç birliği"

"Serçenin Gözyaşı", aynı zamanda kadınların sinemada "güç birliği" yaptığı bir çalışma. Kadın oyuncular, kamera arkasında onlarca kadının yanı sıra yapımcılığını Reborn TV/Çağla Başak Çobanoğlu, yönetmenliğini Aysun Akyüz Mehdiabbas’ın üstlendiği filmin senaryosunu "Altın Kalem" ödüllü yazar Şengül Boybaş yazdı, müzikler ise sanat dünyasının yakından tanıdığı Zeynep Alasya'ya ait. "Serçenin Gözyaşı"nın psikolojik danışmanlığını da uzman psikolog Yelda Başaran yaptı.

Ahmet Kaya’nın en sevilen eseri “Serçenin Gözyaşı”nda

Yapım, etkileyici müzikleriyle de çok konuşulacak ve beğeni toplayacak. Filmin sürprizi Ahmet Kaya olacak. 2000 yılında yitirdiğimiz sanatçının dillerden düşmeyen bir eseri izleyicilerin ilgi odağı olacak.

Arzu Cabar, ilk filminde usta oyunculuk sergiledi

Sanat dünyasının usta isimleriyle genç yeteneklerini buluşturan filmin çekimleri, Çanakkale ve İstanbul’da yapıldı. Ezgi Şenler’in ‘Nilüfer’, Uğur Güneş’in ‘Gazi’  karakteriyle büyük beğeni toplayacağı filmde, Arzu Cabar da çocukları için her türlü fedakarlığı yapan ‘Sultan anne’ rolüyle müthiş bir performans sergiliyor. “Serçenin Gözyaşı”nda ayrıca Yeşim Salkım, Soydan Soydaş, Arzu Cabar, Sedef Şahin, Evren Erler, Kubilay Penbeklioğlu, Bilge Şen, Yağızkan Dikmen, Ahmet Sarsılmaz, Özgür Çağlayan İncesu rol alıyor.

Yeşim Salkım avukat, Tamer Karadağlı hakim rolünde

Sinemada kadına şiddeti konu alan en önemli eserlerden biri olarak Türk sinema tarihine geçecek “Serçenin Gözyaşı”nda, ünlü sanatçı Yeşim Salkım avukat rolünü canlandırıyor. Filme, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı hakim rolüyle, usta gazeteci, televizyoncu Özlem Gürses de sunucu olarak konuk oluyor.

Öldürülen kadınlara saygı duruşu niteliğini taşıyor

Film, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmayı hedefliyor. "Serçenin Gözyaşı"nın hikâyesi 70’li yıllarda başlıyor ve o yıllardan günümüze Türkiye’nin bir panoramasını sunuyor. Yapım, öldürülen kadınlara saygı duruşu niteliği taşıyor.