Spotify tasarımı değişiyor! Yeni özellikler geldi!

Spotify, yeni bir arayüze geçiş yaptığını duyurdu. Stream On etkinliğinde, TikTok benzeri özellikler de gün yüzüne çıktı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Spotify, düzenlediği Stream On etkinliğinde yeni arayüzünü ve özelliklerini duyurdu. Çok daha etkileşimli bir kullanıcı deneyimi sunan yeni tasarım, TikTok benzeri bir özelliği de beraberinde getiriyor. Değişikliklerden Müzik, Podcast ve Sesli Kitaplar gibi platformun birçok hizmeti etkilenecek.

Spotify ana sayfasında yeni neler var?

8 Mart’tan itibaren global olarak sunulan yeni Spotify arayüzü; müzik, podcast ve sesli kitaplar için dikey sayfalarda kişiselleştirilmiş ön izlemeler sunacak. Bu tasarım değişikliğiyle birlikte TikTok tarzı bir arayüz de kullanıcılar ile buluşacak.

İçerik oluşturucular için daha fazla görünürlük sağlamayı amaçlayan mobil uygulama, büyük ölçüde yeniden tasarlandı. Mobil uygulamada şarkı ve podcast görsellerini daha fazla ön plana çıkaran yeni tasarım, dikey olarak kaydırılabilir bir “Keşfet” sekmesi alıyor.

Yeni tasarımın en dikkat çeken noktalarından biri Keşfet sekmesi oldu. TikTok tarzı bir tasarıma yer verecek bu özellik, aşağı kaydırdıkça müzik ve podcast ön izlemeleri sunacak. Bu sayede zevkinize göre yeni şarkı, podcast ve sesli kitaplar bulabileceksiniz.

Spotify’ın kurucusu ve CEO’su Daniel Ek’in açıklamasına göre kullanıcılara otomatik şarkılar öneren Smart Shuffle’ın yetenekleri geliştirildi. Buna göre tek bir dokunuşla mevcut çalma listesini tamamlayarak kullanıcılara daha fazla şarkı önerecek.

Smart Shuffle aynı zamanda yapay zeka tarafından desteklenen Spotify DJ özelliğini de içerecek. Kişiselleştirilmiş bir radyo sunacak yeni DJ özelliği, kullanıcıların dinlemek istediklerini en kısa sürede bulmalarına yardımcı olacak (Shift Delete)

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN