Usta yapımcı ve oyuncu Şahin Dilbaz vefat etti

Yılmaz Güney'in 'Acı' ve 'Ağıt' filmlerinde de rol alan 71 yaşındaki usta yapımcı ve oyuncu Şahin Dilbaz hayatını kaybetti. Acı haberi, ses sanatçısı Onur Akay duyurdu.

Usta yapımcı ve oyuncu Şahin Dilbaz vefat etti

Ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında “Felaket Tellalı lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve magazin yazarı Onur Akay, bir acı haber daha duyurdu.

Akay, Yılmaz Güney’in “Acı” ve “Ağıt filmlerinde de rol alan usta yapımcı ve oyuncu Şahin Dilbaz’ın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Kendi inernet sitesinde bir yazı kaleme alan ünlü sanatçı Onur Akay, “71 yaşındaki yapımcı ve oyuncu Şahin Dilbaz’ı kaybettik. Geçen hafta Perşembe günü nabızda düşme olunca hastaneye kaldırılmış ve entübe edilmişti. Kalp rahatsızlığı ve akciğerlerinde gelişen bir enfeksiyon nedeni ile kurtarılamadı. 23 Kasım 2023 Perşembe günü 02.00 sularında hayatını kaybeden usta oyuncu ve yapımcının cenazesi, yarın 24 Kasım Cuma günü Taksim Camii’nde Öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Feriköy Aile Mezarlığı’na defnedilecektir.

Geçtiğimiz sene Nisan ayında usta oyuncu Pekcan Türkeş’le beraber Şahin Dilbaz’ı, sahibi olduğu Beyoğlu’ndaki tarihi sinemalardan Majestik Sineması’nda ziyaret etmiştik. Dilbaz, Beyoğlu’ndaki tarihi sinemalardan geriye kalanların ekonomik krizle baş başa olduğundan bahsetmişti. Dilbaz ailesine, yakın dostu Pekcan Türkeş’e ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Nur içinde yatsın inşallah.” ifadelerini kullandı.

Yeşilçam emekçilerinden olan Şahin Dilbaz, gençlik yıllarında Yılmaz Güney’in “Acı” ve “Ağıt filmlerinde rol almıştı.

 İşte Deve İşte Hendek, Keloğlan ve Yedi Cüceler, Kul Sevdası, Yalan gibi filmlerin de yapımcılığını üstlenen Dilbaz, Münir Özkul’dan Sami Hazinses’e, Müslüm Gürses’ten İbrahim Tatlıses’e kadar çok sayıda efsane oyuncu ve sanatçı ile çalışmıştı.