WhatsApp'a sonunda Mesaj Taşıma özelliği geldi

WhatsApp, yeni Mesaj Taşıma özelliğini kullanıma sundu. Peki, WhatsApp mesaj taşıma nasıl yapılır? İşte detaylar...

WhatsApp'a sonunda Mesaj Taşıma özelliği geldi

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcısı ile en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen yeni özellikler almaya devam ediyor. Son olarak uygulamaya mesaj taşıma özelliği geldiği açıklandı. İşte WhatsApp Mesaj Taşıma hakkında bilmeniz gerekenler…

WhatsApp’a Mesaj Taşıma özelliği geldi!

Shift Delete’te yer alan habere göre, WhatsApp kullanıcıları mevcut telefonundan başka bir telefona mesajlarını taşımak istediğinde bunun için tek bir seçenek vardı. O da tüm sohbetleri Google Drive/iCloud’a yedekleyip, yeni cihaza geri indirmekti. Bu kimi zaman çok uğraştıcı olabiliyor. Ancak WhatsApp’a gelen yeni özellik, bunu kolaylaştıracak gibi görünüyor.

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’daki duyuru kanalı üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte WhatsApp’a yeni bir mesaj taşıma özelliği geldiğini duyurdu. QR tabanlı olan bu özellik, bulut ile taşıma ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan bilgilere göre beta aşamasından çıkan bu özellik sayesinde aynı işletim sistemini kullanan cihazlar arasında QR kod okutarak mesajları aktarma işlemi yapılabilir. Yani Android‘den Android’e, iOS‘tan iOS’a aktarılabilir.

Bu yeni özellik, bulut tabanlı taşımaya göre daha kullanışlıyken, ayrıca taşıma sınırı da yok. Örneğin, iCloud veya Google Drive gibi hizmetlerle yalnızca maksimum 5 GB veri aktarma imkanı sunuluyorken, bu yeni özellik sayesinde herhangi bir sınırlama olmaksızın taşıma işlemi yapabilirsiniz.

Mesaj Taşıma özelliği herkesin kullanımına sunuldu. Ancak bazı WhatsApp kullanıcıları özelliğe halen ulaşamadığını belirtiyor. Bu sebepten ötürü herkese sunulmasının biraz zaman alabileceğini belirtmekte fayda var.

WhatsApp'a sonunda Mesaj Taşıma özelliği geldi

WhatsApp Mesaj Taşıma özelliği nasıl kullanılır?

•1. Adım: Sohbetleri aktaracağınız ikinci telefona WhatsApp uygulamasını yükleyin.

•2. Adım: Aynı telefon numarasıyla kaydolun.

•3. Adım: Eski telefonunuzda WhatsApp’ta Ayarlar kısmına girin.

•4. Adım: Sohbet bölümüne giriş yapın.

•5. Adım: Sohbetleri aktarma seçeneğine tıklayın.

•6. Adım: Başlat butonuna tıklayın.

•7. Adım: Eski telefonunuzda oluşturulan QR kodunu yeni telefonunuzdan okutun.

•8. Adım: Yönergeleri takip edin ve aktarma işleminin tamamlanmasını bekleyin. İşte bu kadar!