Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı, gişede zirveye yerleşti

Ruhlar Bölgesi serisinin beşinci filmi Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı (Insidious: The Red Door), beklentileri aşarak ilk hafta sonunda 32,7 milyon dolar hasılata ulaştı ve Box Office ABD'ye birinci sıradan giriş yaptı.

Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı, gişede zirveye yerleşti

Box Office Türkiye’nin haberine göre, Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı (Insidious: The Red Door), vizyondaki ilk üç gününde elde ettiği 32,7 milyon dolar hasılatla ABD'de gişenin yeni lideri oldu. Açılış hafta sonunda beklentileri aşan film, serinin de en iyi ikinci açılışına imza atmış oldu.

Bir önceki hafta sonunun gişe lideri Indiana Jones ve Kader Kadranı (Indiana Jones and the Dial of Destiny), %56 ikinci hafta sonu düşüş oranıyla 26,5 milyon dolara ulaştı ve haftayı ikinci sırada kapattı. Film, şu ana kadar ABD'de 121 milyon dolar, dünya genelinde ise 248 milyon dolara ulaştı.

Sound of Freedom filmi 18,2 milyon dolarla listeye üçüncü sıradan giriş yaparken animasyon film Elemental: Doğanın Güçleri (Elemental) 9,6 milyon dolarla dördüncü basamakta kendine yer buldu.

Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine Geçiş (Spider-Man: Across the Spider-Verse) ise 8 milyon dolarla beşinci sırada yer alan yapım oldu.

Box Office ABD - Hafta Sonu Top 5 (07 - 09 Temmuz 2023)

1- Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı (Insidious: The Red Door) - 32,7 milyon dolar

2- Indiana Jones ve Kader Kadranı (Indiana Jones and the Dial of Destiny) - 26,5 milyon dolar

3- Sound of Freedom - 18,2 milyon dolar

4- Elemental: Doğanın Güçleri (Elemental) - 9,6 milyon dolar

5- Örümcek-Adam: Örümcek Evrenine Geçiş (Spider-Man: Across the Spider-Verse) - 8 milyon dolar