Astrolog Aycan Pişkiner

Merkür, 6 Kasım'a Terazi burcunda seyahat edecek. Hangi burçlar, nasıl etkilenecek? İşte 30 Ağustos-5 Eylül haftası burç yorumları...

Astrolog Aycan Pişkiner

Herkese mutlu, sağlıklı ve güzel haberlerle dolu bir hafta dilerim. 30 Ağustos haftasına iletişimin gezegeni olan Merkür‘ün burç değiştirmesi ile başlayacağız. Merkür, 6 Kasım’a kadar Terazi burcunda seyahat edecek. Merkür’ün terazi burcundaki seyri ile iletişim şeklimiz yumuşarken, ikili iletişimlerimizde karşı tarafın bakış açılarını da görüp orta yolu bulmak ve çözüm odaklı olarak kararlar vermeye çalışacağız. Düşüncelerimizi ifade ederken daha diplomatik tavırlar takınabilirken, neyi istediğimize karar vermekte zorlanabiliriz. İkili ilişkiler ön plana çıkarken, ilişkilerimizde orta yolu bulmak ve dengeyi koruma istediğimiz artacaktır. Aynı zamanda sanat, estetik ve ilişkiler çok daha fazla ön plana çıkacaktır.

Hafta geneline Mars ve Neptün arasındaki gergin açı damgasını vuracak. 31 Ağustos itibari ile etkisini hissetmeye başlayacağımız bu açı hafta sonuna kadar gergin enerjiler altında olduğumuzu söylüyor. Mars ve Neptün arasında gerçekleşecek olan bu açı, eylemlerimizde kararsızlık, hayal kırıklıkları, ne yöne gideceğimize karar verememek, hayaller ve gerçekler arasında git geller yaşamak, attığımız adımların sonuçsuz kalması gibi etkileri barındırabilir. Bu süreç içerisinde bağışıklık sistemimize ve dalgınlıklar sonucu oluşabilecek kazalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Toplumsal bazda hırsızlıklar, zehirlenmeler, kazalar, sulardan gelebilecek sert etkiler, pandemi sürecini etkileyecek olumsuz durumlar yaşanabilir.

3 Eylül Perşembe günü, ay düğümleri ve Merkür arasında olumlu bir açı gerçekleşecek. Bu açı ile birlikte yaptığımız seçimler bizleri kaderselbir takım süreçlerin içerisine sokabilir. Aynı zamanda bu açı yeni bir işe veya projeye başlamak için de oldukça uygun olacaktır.

4 Eylül Cuma günü Merkür ve Satürn arasında olumlu bir açı meydana gelecek. Bu açı otorite figürlerinden alacağımız desteği gösteriyor. Kendimizi daha cesurca ifade edebilir. Fikirlerimizi hayatımıza daha sağlam bir şekilde geçirebiliriz.

Koç ve Yükselen Koç: Bu hafta Merkür’ün terazi burcuna girmesi ile birlikte, ikili ilişkileriniz, ortaklı işleriniz ön plana çıkacaktır. İkili ilişkilerinizde orta yolu bulmak eğiliminiz artacaktır. Bu süreç içerisinde yeni ortaklı işlere imza atabilir ve yeni ilişkilere başlayabilirsiniz. Bu hafta sağlığınıza özen göstermenizde fayda olacaktır. İşiniz ile ilgili belirsiz durumların canınızı sıkmasına izin vermeyin.

Boğa ve Yükselen Boğa: İş hayatınız, çalışma koşullarınız ve günlük düzeniniz ön plana çıkacaktır. Bu süreç içerisinde yeni işlere imza atabilir, iş değişikliği veya iş yerinizin taşınma durumları gündeme gelebilir. Bu hafta arkadaşlarınız ve özel hayatınızla ilgili konulara dikkat etmelisiniz. Partneriniz ile olan ilişkinize daha gerçekçi ve somut bir bakış açısı ile yaklaşmanızda fayda var.

İkizler ve Yükselen İkizler: Bu hafta Merkür’ün terazi burcuna girmesi ile birlikte aşk hayatınız, çocuklar ve hobileriniz ön plana çıkacak. Kafanızı çocuklarınızı ilgilendiren durumlar meşgul edebilir. Yeni aşk ilişkileri gündeme gelebilir veya partneriniz ile olan sorunları masaya yatırıp daha çözüm odaklı olabilirsiniz. Bu hafta ev ve iş hayatınız ile ilgili önemli kararlar vermemeye özen göstermelisiniz. Evinizin su tesisatına dikkat etmelisiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Bu hafta Merkür’ün terazi burcuna girmesi ile birlikte aile yaşantınız ve evinizi ilgilendiren konular kafanızı meşgul edecektir. Ailenizde daha sık vakit geçirebilirsiniz. Taşınma kararı alabilir veya gayrimenkul alım satımı gibi konularla meşgul olabilirsiniz. Bu hafta kardeşler ve yakın çevreniz ile olan iletişiminize dikkat etmenizde fayda var. Özellikte trafikte çok dikkatli olmalısınız.

Aslan ve Yükselen Aslan: Bu dönemde seyahatler, eğitimler ve kardeşleriniz ile olan ilişkileriniz ön plana çıkacaktır. Bu süreç içinde yeni eğitimlere başlayabilir, yeni projelere imza atabilirsiniz. Bu hafta finansal konularda oldukça dikkatli olmanız gereken bir dönemdesiniz. Finansal açıdan risk almamaya özen göstermelisiniz.

Başak ve Yükselen Başak: Merkür’ün terazi burcuna girmesi ile birlikte finansal konularınız ön plana çıkacak. Finansal konularda yeni yatırımlar yapabilir veya yeni parasal kaynaklar yaratmak için fikirler üretebilirsiniz. Ticari anlaşmalar ve sözleşmelere imza atabilirsiniz. Bu hafta ikili ilişkileriniz ve ortaklı işlerinizde çok dikkatli olmalısınız. Bu konularda hayal kırıklıklarına uğramamak için ani kararlar almamaya özen göstermelisiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi: Bu hafta kendinizle daha çok ilgileneceğiniz bir süreç içerisinde gireceksiniz. Bu süreçte ikili ilişkilerinizde de orta yolu bulmaya özen göstereceksiniz. Bu hafta bilinç altına attığınız konular ön plana çıkarken, gizli saklı kalmış konular gün yüzüne çıkabilir. Özellikle ruhsal sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep: Merkür’ün terazi burcuna girmesi ile birlikte geri plana attığınız konularla daha fazla meşgul olabilirsiniz. Kendinizi biraz geri plana çekip olan bitenleri düşünme süreci içerisine girebilirsiniz. Bu dönem düşüncelerinizi kağıda dökmek veya kitap yazmaya başlamak size oldukça iyi gelecektir. Bu hafta sosyal çevrenizi ilgilendiren konularda dikkatli olmalısınız.

Yay ve Yükselen Yay: Merkür’ün terazi burcuna girmesi ile birlikte sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız ile olan iletişimiz hız kazanacak. Yeni sosyal grupları içerisine girebilir ve yeni dostlar edinebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz konular ile ilgili harekete geçmek isteyebilirsiniz. Bu hafta kariyer hayatınızla ile ilgili önemli kararlar almamaya özen göstermelisiniz. İş hayatınızı etkileyecek belirsiz durumlar yaşanması söz konusu olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Merkür’ün terazi burcuna girmesi ile birlikte iş hayatınız ön plana çıkacak. Bu süreç içerisinde yeni bir işe başlayabilir. Yeni iş kurabilir, yeni projelere imza atabilirsiniz. Kariyeriniz ile ilgili kendinize koyduğunuz hedeflere ulaşmak için eyleme geçebilirsiniz. Bu hafta yurtdışı bağlantılı işler ve hukuksal konularda dikkatli olmalısınız. Seyahat programları yaparken oluşabilecek aksilikler canınızı sıkabilir.

Kova ve Yükselen Kova: Merkür’ün terazi burcuna girmesi ile birlikte yurtdışı bağlantılı işler, eğitim hayatı, sosyal medya, seyahatler ve hukuksal konularınız ön plana çıkacaktır. Bu süreç içerisinde yeni projelere başlayabilir. Seyahat programı yapabilir veya yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. İşiniz ile ilgili sosyal medyada daha aktif olabilirsiniz. Bu hafta borçlar, finansal konular ve ortak kazanımlar ile ilgili konularda oldukça dikkatli olmalısınız. Finansal yatırımlar yapmak için önümüzdeki haftaları beklemek daha uygun olacaktır.

Balık ve Yükselen Balık: Merkür’ün terazi burcuna girmesi ile birlikte ortak kazanımlar, miras ve finansal konularınız ön plana çıkacaktır. Bu süreç içerisinde finansal konularda yatırımlar yapabilir ve borçlarınızı düzenleyebilir, kredi başvuruları yapabilirsiniz. Miras konularınız gündemde ise o konularda gelişmeler söz konusu olabilir. Bu hafta ikili ilişkileriniz ve ortaklı işleriniz ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir dönem içerisindesiniz. Bu konular ile ilgili önemli kararlar vermemeye özen göstermelisiniz

Yazarın Diğer Yazıları