Hastalıkların zihinsel nedenleri - Ayşin Bujur

Hastalıkların zihinsel nedenleri


Yapılan araştırmalara göre,

Aşağıda hastalıkların nedeni, yerine koymanız gereken olumlu düşünce şekli yer alacak…

✔️Başınız ağrıyorsa; Kendinizi hangi konuda yargılıyorsun. Kendini eleştirme, değersiz görme ile ilgilidir…Migren türü ağrılar ise mükemmeliyetçi olan ve bu yüzden kendilerine çok baskı yapan kişiler tarafından yaratılır…Migrende yoğun olarak bastırılmış kızgınlık vardır…
Olumlaması; Kendimi çok seviyor ve onaylıyorum, kendimi affediyorum… Emin ellerdeyim…

✔️Boyun ağrıları, tutulma; Düşüncelerimizde esnek olma, İnatçılığı ve hep haklı çıkma isteğini bırakmak gerekir.
Olumlaması; Hayatla barış halindeyim, rahatım. Bir meselenin her yönünü esneklikle ve kolaylıkla görüyorum. Başka bakış açılarını da sevgiyle algılıyorum, güvendeyim.

✔️Boğaz; Kendimizi doğru bir şekilde ifade edemiyoruz, “istediğim şeyi söyleyemiyorum…” düşünce kalıbını içerir. Kendimizi ifade etme korkumuzu, hakkımızı aramaktan çekinme korkumuzu, “ben buyum” deme cesaretimizin olmayışını gösterir. Kızgınlık boğaz ağrılarının nedeni. Eğer soğuk algınlığı da varsa zihinsel karışıklık yaşıyoruzdur… Larenjit konuşamayacak kadar öfkeli olduğumuzu gösterir.
Yaratıcılığımız engellendiğinde boğazla ilgili sorunlar olur.

Kendi istediklerini hiç yapamayan birçok insan BADEMCİK ve TİROİD sorunları yaşarlar… Engellenmiş yaratıcılığın sonucudur.

 Ayrıca boğazdaki enerji merkezimiz bedende değişimin olduğu yerdir…Değişime karşı koyduğumuzda, değişmeye çalıştığımızda genellikle boğazımızda sorun yaşarız…. Öksürdüğünüzde ya da biri öksürdüğünde dikkat edin… Ne konuşuluyordu? Neye tepki gösteriyoruz? Direnç ve inatçılık mı yoksa yoksa değişim süreci içinde misiniz?
Öksürdüğünüz an elinizle boğazınızı tutun “değişmeye hazırım değişiyorum deyin.
Olumlama; Düşündüklerimi, isteklerimi, hissettiklerimi rahatlıkla ve özgürce ifade ediyorum.Yaratıcıyım, sevgiyle konuşuyorum. Değişmeye hazırım. Kendim olmakta özgürüm. Emin ellerdeyim.

✔️Sırt; Destek sistemimizi temsil eder. Sırt ile ilgili sorunlar genellikle yeterince destek görmediğimizin ifadesidir. Yalnızca bizi işimizin, ailemizin, eşimizin desteklediğini düşünürüz. Bu yanlış bir inanış şeklidir… Gerçeği ise, evren ve hayat bizi destekler.

Olumlama; Hayatın her zaman beni desteklediğini biliyorum ve kabul ediyorum…

✔️Üst sırt ağrıları; Duygusal destekten yoksunluk… “Eşim, ailem vs beni anlamıyor ve desteklemiyor.” Olumlama; Kendimi seviyor, beğeniyor ve onaylıyorum. Hayat beni seviyor ve destekliyor.

✔️Orta kısım; Suçluluk duygusuyla ilgili… Geçmişimizde arkamızda kalan bir şey.

✔️Sırtınızdan bıçaklandığınızı mı düşünüyorsunuz, arkanızda ne bıraktığınızı görmekten mi korkuyorsunuz ya da arkada bıraktığınız bir şeyi mi gizliyorsunuz? Olumlama; Geçmişi geride bırakıyorum. Geçmişin geleceğim üzerimde hiçbir etkisi yok. Yüreğimde sevgiyle ilerlemek için özgürüm…

✔️Alt bölüm ise; Bitip tükendiğini hissetme, ekonomik sorunlarla bir çıkmaz içinde olma, ekonomik endişelerin ifadesidir… parasal korkular bu bölümle ilgilidir… Olumlama; Yaşam sürecine güveniyorum. Gereksindiğim her şey daima sağlanacaktır. Emin ellerdeyim.

✔️Sinir Bozukluğu; Sinirler İletişimi temsil eder. (sadece kendini düşünme). Tüm İletişim kanallarını kapatma 
Olumlama; Yüreğimi açıyor ve sadece sevgi dolu iletişim biçimleri yaratıyorum. Güvenlik içindeyim ve iyiyim. Rahatça ve keyifli iletişim kuruyorum.

✔️Akciğerler; Hayatı içine alma kapasitesini temsil eder. Akciğer rahatsızlıkları, zatürree nedeni; depresyon, keder, hayatı içine almaktan korkma, kendinde hayatı dolu dolu yaşama hakkını görmeme… Hayatı reddediş….
Olumlama; Hayatı kusursuz bir dengeyle içime alıyorum. Hayatın bütünlüğünü içime alma kapasitesine sahibim. Hayatı sevgiyle ve dopdolu yaşıyorum.

✔️Kalp; Sevgi ve güvenlik merkezini temsil eder. Kendimizi sevgi ve sevinçten yoksun bırakma… Çoktan beri süren duygusal sorunlar. Kendini yalnız ve panikte hissetme. “Ben yeterince iyi değilim, yeterli değilim, asla başaramayacağım” inancı ile yaşayanlar kalp hastası olurlar. 

Olumlama; Kalbim sevgi ritminde vuruyor. Neşe ve sevinci kalp merkezime geri getiriyorum. Herkese sevgi gösteriyorum. Sevinç içinde yaşıyorum. Sevincin, zihnimden, bedenimden ve deneyimlerinden akmasına sevgiyle izin veriyorum. Tüm hayatla birim ve evren beni bütünüyle destekliyor. Her şey yolunda.

✔️Yüksek Tansiyon; Çoktan beri süren, çözülmemiş duygusal sorun.
Olumlama; Geçmişi sevgiyle geride bırakıyorum. Huzur içindeyim.

✔️Düşük Tansiyon; Çocukken yeterince sevgi görmemiş olma. “Ne anlamı var ki?”“Nasıl olsa işe yaramayacak” yaklaşımı içinde yaşama.

Olumlama; Artık daima sevinçli olan ŞİMDİ de yaşamayı seçiyorum. Hayatım bir sevinç kaynağıdır.

✔️Mide; Besinleri taşır. Tüm yeni düşünce ve deneyimlerimizi sindirir… Bu hayatta hazmedemediğiniz, kabul etmediğiniz nedir? Yeniliklere kolaylıkla adapte olamıyoruzdur.

✔️Mide bulantısı; Bir fikri ya da deneyimi reddetme…

✔️Ekşimesi; Korku, korku… Sıkıştırıcı korku…

✔️Gastrit; Büyük korku, dehşet… Yeniden korkma, yeniyi özümseyememe…

✔️Ülser; Yeterince iyi olmadığına inanma. Kendini sevmeyi reddetme. Birilerini hoşnut etmeye çalışma. 
Olumlama; Hayatı rahatça sindiriyor ve özümsüyorum. Güvendeyim, yaşam sürecinin bana yalnızca iyi şeyler getireceğine inanıyorum. Hayat benimle anlaşma ve uyum içinde. Her gün, her an yeniyi özümsüyorum. Kendimle barış içindeyim. Kendimi seviyor beğeniyorum.
Sağlıcakla kalın...

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
11Haz

Negatif insanları sevmiyorum

18May

Zihine kontör yükleme metodu

26Nis

Kadın mı, erkek mi?

25Mar

Karma yasalar

18Mar