Ayşin Bujur

Karma yasalar

Ayşin Bujur

Nefret ve öfke zarar verici enerjilerdir. Dışarıya gönderdiğiniz bu enerjiler de bir şekilde size geri dönecektir. Geri dönüş biçimi de bir köpek ısırığı, sağlığınız da bozulma, bir kaza ya da sizden nefret eden bir insan olabilir.

Karma yasasının ilkesi "ne verirseniz onu alacağınızı garanti eder". Kötü düşünceler ve eylemler size geri döner. 

Nezaket, düşünceli olmak, sevgi, neşe ve cömertlik için de aynı şey geçerlidir. Bu nitelikler onları Evren'e gönderdiğiniz ölçüde, herhangi bir zamanda yaşamınıza girecektir. Gönderdiğinizden başka bir yönden kaynaklanması da mümkündür.

Karma kayıt altına alınır ve dengelenir. Sevgi dolu düşünceler, duygular, sözcükler ve eylemler kredilerdir. Olumsuz davranışlar ise borçlardır. Evren en az beklediğimiz anda bunları karşımıza çıkarır. Karmadan haberi olmayan insanlar iyi ya da kötü olan bu durumları kader ya da şans olarak adlandırır.

İhtiyaç duyduğunuz zamanlarda kullanmak üzere karma bankasında krediniz olmasına özen göstermek duyarlı bir davranıştır. Herkesin iyiliğini gözeterek düşünür, konuşur ve eyleme geçerseniz 'şanslı' bir insan olursunuz.

Ailenizi karmanız belirler. Siz doğmadan önce ruhunuz bir aile seçer. Geçimsiz bir aileye dahil olmanız, geçmiş yaşamlarınızdan birinde hissettiğiniz duyguların ya da yaşadığınız durumların sonucu olabilir. Sorunları çözmek konusunda bir şans daha istediğiniz için bu yaşamınızda o ailede doğmayı seçmişsinizdir. Aileniz ruhunuzun öğrenmeye ihtiyaç duyduğu dersleri almasını sağlar. Ailenizin üyeleriyle aranızda yakın, sıcak, sevgi dolu bir ilişki kurması, kesinlikle başka bir yaşamda onlarla aranızda bir sevgi bağı olduğunun habercisidir. Bu yaşamda sizi desteklemeleri ve sağlam bir sevgi kaynağı işlevi görmeleri için onları seçmişsinizdir.

Aile üyelerimizle iletişim kurarız, çünkü dünyaya gelmeden önce ruhumuz bu yaşamımızda birbirimizle iletişim kurmayı öğrenmeye ihtiyaç duyduğumuza karar vermiştir. Akrabalarımız büyümemiz ve karmamızı dönüştürmemiz için bize sunduğu fırsatları  kabullenmeyi genellikle reddederiz. Onun yerine eski kan davalarını, kopukluk hislerini ve rahatsızlıkları sürdümeyi tercih ederiz. İnsanların sık sık "Arkadaşlarımızı seçebiliriz, fakat ailelerimizi asla” dediklerini duyuyorum. Aslında biz arkadaşlarımızı karakterimize göre seçerken, ailelerimizi Yüksek Benliğimiz seçer. 

Dedem son derece otoriter bir  adamdı. Uzun evlilikleri süresince anneannemi her zaman hakimiyeti altında tutmuştu. Dedem.anneannemi.cokvsevmesine rağmen aksilik yapiyormus. Anneannemde sonunda kendine güvenini yitirmis sessiz ve savunmasız bir kadın olmuştu.

Anneannem yaşlandıkça ayakları tutmadı, bu durumu en acımasız davranışları sergilemek ve en zalimce şeyleri söylemek için bir mazeret olarak kullanmaya başladı. Bu şekilde davranırken kıkırdıyor, söylediği sözler ve davranışları konusunda kesinlikle hiçbir sorumluluk almıyordu. Dedem son zanlarda perişan bir durumdaydı. Artık karısı üzerinde hiçbir hâkimiyeti yoktu.

Anneannem  "Sadece yıllarca kendisine o kadar kötü davranılmasının intikamını alıyor,”  Karmik bir durum yaşanıyordu aslında aralarında.

Başkalarını sevip onlara destek olarak karmik ilişkilerin şifa bulması sağlarız.

Biriyle aranızda sorun varsa onun iyiliğini dileğin. Bunu yapmanız karmanın şifa bulmasını sağlayacaktır.

Bir yaşama beraberinizde getirdiğiniz düşünce yapıları da karmanızdır. Yeterince iyi olmadığınıza yönelik bir düşünce yapınız varsa, bu inanç kaçınılmaz olarak size kendinizi yetersiz hissettiren durumları ve insanları hayatınıza çekecektir.
Öğrenmeniz gereken dersi öğreninceye dek karmanızı sırtınızda  taşırsınız. Cehalet bu yükün altında ezilmenize neden olur.

Farkndalığınıza ve sevginize başvurarak kendinizi hemen özgür bırakın.

Olumlu inanışlar iyi karmayı da beraberinde getirir. Arkadaşım  eşiyle ilişkisi bozulunca birlikte yaşadıkları aile evinden taşınmak zorunda kaldı. Kira ödeyebilecek parası yoktu, fakat evini onunla paylaşmayı öneren biriyle tanıştı ve çok iyi arkadaş oldular. Kısa süre sonra hastaneye yatarak ameliyat oldu. Neredeyse hiç tanımadığı bir kadın onu hastaneden çıkarıp güzel evine götürdü ve kocasıyla birlikte onun bakımıyla ilgilendi. Arkadaşım bana hayatı boyunca hiç beklenmedik bir yerlerden destek gördüğünü anlattı. "Evren'in ihtiyaçlarımı karşılayacağına gerçekten güveniyorum,” dedi. Olumlu inançlar iyi karmanın hayatınıza girmesini sağlar. Böylece muhteşem şeyler gerçekleşir. Düşünce yapınızın sorumluluğu size aittir, bu yüzden size yardımcı olmayan inanışları değiştirin. Bunu sadece siz yapabilirsiniz.
İnançlarınız sizi mutlu etmiyorsa, onları ŞİMDİ değiştirin.

Sağlığınız karmanızın eseridir. Enkarne olmadan önce ailenizi, hayatınızda karşılaşacağınız zorlukları ve misyonunuzu seçersiniz. Bedeninizi ve genetik yapınızı da kendiniz belirlersiniz.

Ruhunuzun gelişimi için hastalığa meyilli genetik yapıya sahip  aile seçtiyseniz, bu durumun karşınıza çıkaracağı zorluklar sizin karmanız haline gelir. Son derece sağlıklı, güçlü ve zinde bir, bedene sahip olmanızı sağlayacak bir aile de seçmiş olabilirsiniz. O zaman karmanız budur. Her an kapılmayı seçtiğiniz duygular canlılığınızı ve sağlığınızı etkiler. Bu da karmanın etkisidir.

Eskiden atalarimiz "Ne ekersen onu biçersin" derlerdi. Fidanlarınıza iyi bakarsanız, daha güzel bitkiler yetiştirebilirsiniz. 
Bir şifacı bana kızının okulda sınıf arkadaşlarıyla birlikt kağıt havluya fasulye ektiğini anlatmıştı. Küçük kızı fasulyeyi ekmeden önce onu elleri arasında tutup sevgi enerjisi göndermiş. Öğretmeni ona ne yaptığını sorunca "Fasulyeye şifa veriyorum: diye karşılık vermiş. Duyduğuma göre, sonuçlar son derece şaşırtıcıymış. Bu fasulye diğerlerinden daha hızlı ve daha sağlıklı büyümüş.

Yaşamlarımız boyunca gerçekleşen her şeyin eksiksiz bir spiritüel işleyişi vardır. Biri evler soyarak, arabalar çalarak ya da Tanrı'nın yarattıklarına herhangi bir şekilde zarar vererek büyük karma borçları biriktiriyorsa, toplumun bu kişiyi kısıtlaması merhametli ve sağduyulu bir yaklaşım olacaktır. Böylece sonraki yaşamlarını daha da zorlaştıracak borçlar biriktirmeye devam edemezler.

Karma yaşamdan yaşama aktarılır. Bir sonraki yaşamımıza dek eylemlerimizin sonuçlarıyla karşılaşmamamız olasıdır. Bu yüzden bir eylem ve onun sonucu arasında genellikle belirgin ve gözle görülür bir bağlantı bulunmaz. Bu durum birçok insanm Etki ve Tepki Yasası'nı unutmasına yol açmıştır. Titreşimimiz ne kadar yüksekse, karma o kadar çabuk geri dönüş yapar. Hiçbir şeyin yanınıza kâr kalmadığını hissediyorsanız, karma size hemen geri dönüş yapıyor demektir. Bu durum Evren'e gönderdiğniz her şeyin hemen size geri döndüğü anlamına gelir. 

Karma bilançonuzun zamana ayak uydurması, evrimin yüksek seviyelerine ulaştığınızın göstergesidir. Ruhunuz artık borç biriktirmenize müsaade etmemektedir.

Tanrı artık dünya üzerindeki karma işleyişinin sona erme zamanının geldiğine karar vermiştir. Meditasyon yaparak yaşamlar boyu biriktirdiğiniz borçların ve kredilerin bilançosuna erişebilirsiniz.

Şimdi hayatta olduğumuz için inanılmaz bir ayrıcalığa sahibiz, çünkü bizi karma borçlarımızdan özgürleştirecek ilahi bağışlanmadan faydalanabiliriz. Dünya'daki ruhlar böyle bir ayrıcalığa ilk defa bu dönemde sahip olmuşlardır. Bu durumun ya da ilişkinin şifa bulması için elinizden geleni yaptıktan sonra karmanızın yükünü serbest bırakmak için meditasyon esnasında bağışlanma isteyiniz.

Sağlam bir geleceğin keyfini çıkarmak istiyorsanız spritüel borçlarınızı ödeyin ve evren bankası'nda kredi biriktirin.
"Unutmayın ne ekerseniz onu biçersiniz"
Sağlıcakla kalin...

Yazarın Diğer Yazıları