Güreşçi Scott Hall hayatını kaybetti

Amerikan güreşi efsanelerinden Scott Hall, 63 yaşında hayatını kaybetti. Düşüp kalçasını kıran Hall, arka arkaya 2 kez kalp krizi geçirince yaşam destek ünitesine bağlanmıştı.

Güreşçi Scott Hall hayatını kaybetti

2 kez WWE Hall of Famer seçilen ikonik Amerikan Güreşçisi Scott Hall'in 63 yaşında aramızdan ayrıldığı açıklandı.

Acı haberi WWE, Twitter hesabından duyurdu. Açıklamada Hall'un ailesine, arkadaşlarına ve fanlarına başsağlığı dilendi.

Hall'un en yakın arkadaşı olan Kevin Nash ise yaptığı açıklamada Hall'in bir süredir yaşam destek ünitesine bağlı olduğunu açıkladı.

Hall geçen hafta düşmüş ve kalçasını kırmıştı. Kalça protezi ameliyatı sonrasında arka arkaya iki kalp krizi geçirmiş ve yaşam destek ünitesine alınmıştı. Yapılan ameliyatın olumsuz komplikasyonlarının ardından kurtarılma şansı kalmadığı öğrenilen Hall, ailesinin kararıyla yaşam destek ünitesinden çıkarıldı.

Scott Hall, WWE'de Razor Ramon adıyla güreşmiş ve birçok başarıya ulaşmıştı. Ayrıca The Bad Guy, The Diamond Studd, The Lone Wolf ve Last Call Scott Hall isimlerini de kullandı. Özel hareketleri 'chokeslam' ve 'super belly-to-back suplex'ti.

Tam ismi Scott Oliver Hall olan başarılı güreşçi üç defa evlendi. Bunlardan ikisini Dana Lee Burgio, sonuncusunu da Jessica Hart ile yaptı. Dana Lee Burgio ile olan evliliklerinden Cody Taylor isminde bir oğlu ve Cassidy isminde bir kızı doğdu.